تمیزکاری منزل
نظافت خانه یکی از پر زحمت ترین و خسته کننده ترین کارهاست، اما شما میتوانید با استفاده از ترفند های تمیزکاری در سریعترین زمان خانه ای تمیز و مرتب داشته باشید.

ترفندهای ساده ولی مؤثر برای تمیزکاری های منزل

خانه داری گرچه در نظر برخی آقایان فعالیتی کم زحمت و آسان به نظر می رسد، اما اینکار نظافت خانه به خصوص آشپزخانه یکی از پر زحمت‌ترین کار‌های دنیا و بسیار سخت و خسته کننده است. اگر می‌خواهید با کمترین زحمت خانه‌ای تمیز و مرتب داشته باشید، باید با ترفندهای نظافت خانه آشنا شوید. در این بخش از رازهای خانه داری و سبک زندگی نمناک چندین ترفند جالب برای راحت تر شدن تمیزکاری های منزل ارائه نموده ایم.

چگونه بدون زحمت یک لایه ضخیم چربی را از ماهیتابه پاک کنیم؟

به نظر می رسد هیچ چیز خسته کننده تر از پاک کردن چربی از ماهیتابه نیست اما، اگر یک قرص ماشین ظرفشویی را داخل تابه بیندازید و آب جوش را روی آن بریزید و بگذارید 30 دقیقه بماند، می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. پس از سی دقیقه، آب کثیف را داخل سینک بریزید و ظرف را با یک اسفنج زیر آب جاری پاک کنید، کثیفی باقیمانده در عرض چند ثانیه پاک می شود و ظرف را تمیز می کند.

تابه چرب

چگونه لیوان ها را براق کنیم؟

اگر آب سختی دارید، حتی لیوان های تمیز نیز می توانند نامرتب به نظر برسند. با خیس کردن لیوان ها در سرکه سفید چند دقیقه می توانید رسوبات کدر را از بین ببرید.آب داغ را به همراه سرکه بریزید و اگر لیوان ها کاملاً در محلول فرو نرفتند، می توانید آن ها را یکی یکی برگردانید، سپس آنها را با آب گرم بشویید و بلافاصله با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید.

چگونه سینک فلزی را برق بیاندازیم؟

دیواره های سینک فلزی اغلب با خراش های کوچک و باقی مانده های ناخوشایند پوشیده شده است. برای براق کردن سینک ظرفشویی، کافی است یک پارچه میکروفایبر نرم بردارید و یک لایه نازک از روغن بچه را روی یک سطح تمیز بمالید، این روش را می توان هر 2 هفته یک بار انجام داد.

چگونه کثیفی ها را از در فر پاک کنیم؟

اگر لکه‌بر چربی ندارید به جای آن از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و قرص را چند ثانیه در آن فرو کنید سپس با حرکات دایره ای ملایم نواحی چرب را پاک کنید. به یاد داشته باشید که هر از چند گاهی قرص را مرطوب کنید تا راحتتر سر بخورد و بعد سطح را با پارچه یا دستمال کاغذی پاک کنید تا کثیفی آن پاک شود.

برخی افراد که این ترفند را امتحان کرده اند، می گویند تمیز کردن کل در فر کمی بیشتر از 2 دقیقه طول می کشد.

فر

چگونه آلودگی جاهای دور از دسترس را پاک کنیم؟

نقاط دور از دسترس برای کسانی که می خواهند خانه شان کاملا تمیز باشد یک دردسر واقعی است اما، حتی باریک‌ترین شکاف‌ها را نیز می‌توان با این ترفند تمیز کرد به این ترتیب که قسمت صاف چاقو را با دستمال کاغذی یا پارچه‌ای بپیچید و کمی ماده شوینده یا لکه‌بر چربی اسپری کنید، تا کثیفی باقی نماند.

چگونه از غلتک پرز برای پاکسازی سریع استفاده کنیم؟

یک غلتک پرز نه تنها می تواند لباس ها را تمیز کند، بلکه گرد و غبار را نیز به سرعت پاک می کند. به خصوص خوب است که کنسول های بازی، بلندگوها یا تلویزیون را با آن گردگیری کنید تا هیچ رگه ای باقی نماند همچنین، یک غلتک پرز به تمیز کردن مکان های صعب العبور مانند کشوهای میز کمک می کند.

چگونه حمام بوی خوبی بدهد؟

اگر می‌خواهید حمام یا توالت بوی خوبی بدهد، می‌توانید گلوله‌های پنبه‌ای آغشته به اسانس را در کف سطل زباله قرار دهید و سپس یک کیسه زباله جدید روی آن قرار دهید، به این ترتیب سطل زباله بوی بد را جذب نمی کند.

حمام

چگونه قفسه ها را مرتب کنیم؟

قفسه‌های پر از وسایل نامرتب حتی اگر خانه‌تان تمیز باشد، احساس هرج و مرج ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از این امر، می توانید اقلام را در سبدها مرتب تا علاوه براین چیزهایی را که نیاز دارید بسیار آسان تر پیدا کنید.

چگونه توالت را تمیز کنیم؟

اگر پاک کننده توالت تمام شده باشد، فوم اصلاح می تواند بسیار مفید باشد. کافی است مقداری کف داخل توالت بریزید و با برس شروع به تمیز کردن آن کنید.

8+1 ترفند برای راحت شدن تمیزکاری های منزل

4.358
این مطلب مفید بود ؟508
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی