شیدینگ ابرو
شیدینگ ابرو از جدید ترین سبک های آرایش نیمه دائمی ابروهاست که توسط دستگاهی به نام میکروپیگمنتیشن انجام می شود.

شیدینگ ابرو و هر آنچه در موردش باید بدانید

  ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت و چشم ها دارند اما متاسفانه همه افراد ابروی زیبا، پهن و خوش حالتی ندارند و برای بخشیدن ظاهری زیبا و طبیعی به ابروها به روش های آرایش ابرو روی می آورند. در گذشته خانم ها برای آرایش ابرو از روشی به نام تتو استفاده می کردند، در این روش ابروها طبیعی به نظر نمی رسید اما امروزه سبک های آرایش نیمه دائمی بسیاری وجود دارد که ابروها را زیبا و طبیعی نشان می دهد. شیدینگ ابرو از سبک های آرایش نیمه دائمی ابروهاست که به وسیله دستگاه های مخصوص به نام میکروپیگمنتیشن انجام می شود. در این بخش از آرایش و زیبایی دنیای مد نمناک شما را با روش شیدینگ ابرو و آنچه در مورد این روش نمی دانید، آشنا می کنیم.

شیدینگ ابرو چیست؟

برای حالت دادن و آرایش ابرو به صورت دائم ابرو می توان از روشی به نام شیدینگ ابرو استفاده نمود. این روش به وسیله میکروپیگمنتیشن انجام می گیرد و در صورت انجام حرفه ای حالتی طبیعی و زیبا به ابروها می بخشد. در این روش، با سوزن میکروشیدینگ، رنگدانه ها به زیر پوست نفوذ کرده و ابروها حالت مخملی می گیرند. در شیدینگ ابرو برخلاف روش های تاتوی ابرو، ابروها کادر بندی نمی شوند و نواحی خالی داخل ابرو پر می شوند.برای پوشاندن جای اسکار، بخیه و زخم هم می توان از این روش استفاده کرد.

انواع شیدینگ ابرو

انواع روش های شیدینگ ابرو

شیدینگ با سوزن پاور: 

با استفاده از این روش می توان تمام نواحی ابرو و یا قسمت های کوچکی در ابرو که خالی هستند، را به صورت نقطه ای پر نمود. 

شیدینگ با سوزن فلت: 

برای پر کردن داخل ابرو ها به طور کامل با کمک چند سوزن فلت، به صورت  پی در پی روی پوست رنگدانه تزریق می کنند.

تفاوت شیدینگ ابرو و میکروبلیدینگ 

در روش میکروبلیدینگ، برای زیبا کردن ابروها و طبیعی نشان دادن آنها خطوطی شبیه به فرم مو در بین ابروهای فرد کشیده می شود اما روش شیدینگ حالت پودری به ابروها می دهد و کادری مشخص و پر رنگ در ابروها وجود ندارد. 

در روش میکروبیلدینگ یا هاشور ابرو با مداد مدل ابرو برای فرد کشیده می شود و پس از تایید با قلمویی مخصوص به نام "بلید" که دارای 12 سوزن است، رنگ مورد نظر را با دقت به صورت هاشور مویی جایگزین تارهای ابرو می کشند. در روش شیدینگ سرتاسر ابرو به صورت نقاطی که تراکم آن از تاج به سمت دم افزایش می یابد، پوشیده می شود. این نقاط با فشار بر روی پوست ایجاد می شود و فرم آن ها مانند سایه ای بر روی ابرو می افتد و به آن حجم می دهد و ابروها بسیار پر تراکم به نظر می رسد.  

انواع شیدینگ ابرو

از میکروبیلدینگ و شیدینگ در کنار هم استفاده کنید

اگر خواهان ابروهای طبیعی هستید، این روش را انتخاب نمایید زیرا در این روش کادر و خط مشخص وجود ندارد و نواحی خالی ابرو با داشتن حالت مخملی پر می شود.

شما می توانید از میکروبیلدینگ و شیدینگ در کنار هم استفاده کنید. در روش میکروبیلدینگ با کشیدن خط موهای بسیار نازک تارهای ابرو را ایجاد می کنید و در روش شیدینگ با پر کردن بین این خطوط با مهارت و ریزه کاری، شاهد ابروهایی بسیار طبیعی خواهید شد. میگروبلیدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم می توانند حالت آمبره – سایه روشن – (روشن به تیره) کردن ابرو، برای مثال روشن تر بودن قسمت تاج ابروی تیره تر بون بدنه و دم آن، استفاده شوند.

ابزار میکروشیدینگ ابرو

در روش میکروشیدینگ از ابزارهای برقی و ابزار دستی استفاده می کنند و در سراسر ابرو پی در پی نقاطی ایجاد می کنند تا ابروها حالت مخملی بگیرند. این روش  به وسیله مداد میکروبلیدینگ انجام می شود و در آن با سوزن استریل و تیغ نقاطی بر روی پوست ایجاد می گرددکه به ابروها سایه می د هد.

ابزاراستفاده شده در شیدینگ و میکروبلیدینگ تفاوت هایی کمی باهم دارند. در سایه انداختن ابروها از سوزن شیدینگ استفاده می شود و با آن رنگدانه درون پوست پخش می شود و ابروها حالت مخملی و پودری می گیرند.

سوزن شیدینگ ابرو انواع مختلفی دارد و دارای تیغه های گردی است که با قرار گرفتن تیغه ها درکنار یکدیگر برای زدن ضربه های ظریف و آرام مناسب می شوند. 

برای شیدینگ کردن قسمت های خالی پوست از سوزن پاوراستفاده می شود و با آن  نقطه های پراکنده در سراسر ابرو ایجاد می شود.

برای پر کردن کامل ابروها از سوزن فلت استفاده می شود و با این سوزن نقطه های به هم پیوسته زده می شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو

میزان ماندگاری شیدینگ ابرو 

در رابطه با سوالی که در این رابطه از بخش دنیای مد نمناک پرسیده شده بود باید بگوییم که دوام و ماندگاری شیدینگ ابرو معمولا حدود 2  تا 4سال است اما مدت ماندگاری باز هم  به نوع پوست، رنگ مورداستفاده (رنگ های تیره دوام بیشتری دارند)، عمق رنگ، مقدار قرارگیری در نور آفتاب و ... بستگی دارد . این پروسه حدود 2 ساعت به طول می انجامد. این پروسه حدود 2 ساعت به طول می انجامد. تمام ابروها در ابتدای تکمیل کار تیره است و بعد از گذراندن دوران نقاهت حدود 30 تا 40 درصد محو شده و به رنگ روشن تر و مورد نظر می رسد.

روش انجام شیدینگ ابرو

  • هر گونه مواد آرایشی باید از روی پوست ابرو پاک و ضد عفونی شود. 
  • سپس ابروها را با مواد بی حس کننده می پوشانند.
  • یک ربع صبر می کنند تا ناحیه ابرو بی حس گردد.
  • با مداد ابرو را کادر بندی می کنند و با مناطق خالی از ابرو را مشخص می کنند.
  • شیدینگ ابرو را از انتهای ابرو شروع و به سمت تاج پیش می روند و بعد از رسیدن به تاج کار را قوی تر انجام می دهند تا در صورت ریزش ابرو ظاهر ابرو زشت نشود و حالت طبیعی خود را حفظ می کند.
  • زمان انجام شیدینگ ابرو باید ابرو تحت کنترل باشد و حرکت دست، زاویه نشستن ، امتداد سوزن و فشار سوزن با هم هماهنگ باشد.
  • اگر کار شیدینگ ابرو بسیار حرفه ای و اصولی انجام شود، حالتی طبیعی و زیبا در ابرو های فرد ایجاد می کند. 

شیدینگ ابرو

عوارض شیدینگ ابرو

هرچند این روش عوارض زیادی ندارد اما عوارض احتمالی آن عبارتند از :

  •  حساسیت های پوستی
  •  قرمزی در آن نواحی
  •  تورم و کبودی جزئی 

اگر بعد از انجام شیدینگ، یکی دو روز اول احساس خارش در آن نواحی داشتید، از خارش ابروهای خود اجتناب کنید. 

اگر یکی دو روز ابتدایی علائمی مانند قرمزی و خارش در ناحیه ابرو داشتید، طبیعی است اما اگر این علایم ظرف چند روز بر طرف نشد، ممکن است نشانه عفونت باشد که باید سریعا اقدامات درمانی انجام گیرد. 

انواع شیدینگ ابرو و روش انجام آن + عوارض و ماندگاری

4.561
این مطلب مفید بود ؟556
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/م.ح
برچسب : آرایش ابرو
وبگردی