عدد روی میوه ها
حتما تا حالا برچسب هایی که روی میوه ها می چسنانند و دارای اعدادی هستند را دیده اید. به این اعداد کد PLU می گویند که هر کدام معنای خاصی دارد.

توضیح معنی و مفهوم اعداد روی میوه ها

آیا تابه حال به برچسب های کوچکی که روی میوه ها می چسبانند، دقت کرده اید؟ شاید حتی یکی از این برچسب ها را با خود میوه هم خورده باشید. اما این دفعه قبل از این که بی تفاوت این برچسب ها را دور بیاندازید، به اعداد نوشته شده روی آن ها دقت کنید.

این اعداد کد PLU هستند اما به نظرتان می توانند چه معنایی داشته باشند؟ پاسخ را در ادامه ی این بخش از گوناگون نمناک خواهید خواند.

مفهوم کد های 4 رقمی روی میوه

اگر میوه ای خریدید که عدد رویش 4 رقمی بود ( و با 3 یا 4 شروع می شد ) به معنای این است که آن میوه یا سبزیجات با مقدار زیادی کود و بعد هم آفت کش رشد کرده است. در واقع تکنیک تولید آن ارگونومیک و مدرن بوده است. همه می دانند که آفت کش برای بدن مضر است، پس حتما به کد روی آن دقت کنید.

عدد روی میوه ها

معنی کد 5 رقمی که با عدد 8 شروع می شود

اگر میوه ای خریداری کردید که برچسب روی آن کد 5 رقمی بود که با عدد 8 شروع می شد، یعنی محصول شما دستکاری ژنتیکی داشته است. بعضی از افراد عقیده دارند که مصرف این میوه ها برای سلامتی مفید نیست. موز، پاپایا، و طالبی معمولا بیشتر از لحاظ ژنتیکی دستکاری می شوند.

کد 5 رقمی که با عدد 9 شروع می شود

کد های 5 رقمی یکسان نیستند و بعضی از آن ها با عدد 9 آغاز می شوند و کدهای که به عدد 9 شروع می شوند به معنای این هستند که این ماده آفت کش یا دستکاری ژنتیکی نداشته و خوردنش امن است. معمولا این میوه با متود های سنتی کشاورزی برداشت می شوند و برچسب ارگانیک دارند.

کد روی میوه ها

بدون کد

بسیاری از میوه ها و سبزیجات نیز بدون داشتن هیچ کدی عرضه می شوند. اما چرا؟ به طور خلاصه می توان گفت که این محصولات احتمالا در معرض مواد شیمیایی مضر قرار گرفته است اما هیچ توضیحی و اعلان خطری برایش انجام نداده اند و شاید نمی خواهند شما از این موضوع چیزی بدانید. البته قرار ندادن این کدها کار غیر قانونی نیست ولی با این وجود بسیاری به آن اهمیت میدهند و دوست دارند بدانند چه محصولی را خریداری می کنند.

معنی اصلی اعداد روی میوه ها، کدوم بهتره؟

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : مصرف میوه
وبگردی