موزیک تولدت مبارک
تاریخچه موزیک تولدت مبارک چیست و چه کسی برای نخستین بار "موزیک تولدت مبارک" را ساخت؟ اغلب افراد در مهمانی ها موزیک تولدت مبارک را پخش می کنند اما مطلع نیستند که سازنده این موزیک چه کسی است.

تاریخچه ی موزیک تولدت مبارک و سازنده ی آن

موزیک تولدت مبارک یک آهنگ کلاسیک است که در بسیاری از مهمانی ها در سراسر جهان آن را پخش می کنند و با یکدیگر می خوانند اما هنوز معلوم نیست که چه کسی این آهنگ را ساخته است. آهنگ تولدت مبارک در کتاب گینس پر کاربرد ترین آهنگ به زبان انگلیسی شناخته شده است. به نظرتان تاریخچه مربوط به این آهنگ چیست ؟

چنانچه در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک می خوانید ملودی و شعر تولدت مبارک توسط خواهران "مایلدرد جی. هیل " و " پاتی اسمیت هیل " نوشته شده است. پاتی معلم مدرسه بود و سعی می کرد برای تدریس از ابزار های آموزشی مختلف استفاده کند و همچنین جزء استادان دانشگاه کلمبیا بود. خواهر دیگر هم به نام " مایلدرد " در آن زمان محصل بود که بعداً به آهنگساز، پیانیست نوازنده ارگ تبدیل شد.

تاریخچه آهنگ تولدت مبارک

تاریخچه ملودی

آهنگ توسط " مایلدرد" و شعر آن توسط "پاتی " نوشته شد اما اصل این آهنگ از شعر صبحگاهی " صبح بخیر به همه همه " گرفته شده است که در آن زمان آن را به صورت روزانه در مدرسه ها می خواندند. هنوز مشخص نیست که چه کسی در " آهنگ تولدت مبارک " تغییراتی را ایجاد کرده است اما متن آن اولین بار در سال 1924 در یک کتاب ویرایش شده توسط " رابرت کلمن " چاپ شد. در سال 1934 هم این آهنگ شهرت زیادی پیدا کرد.

تاریخچه موزیک تولدت مبارک و اولین سازنده ی آن

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ح.ب/ن
وبگردی