تولد
سوسک
تنها راهی که می توانیم جلوی ورود حشرات نه چندان خوشایند را بگیریم، روش هایی است که مانع از ورود و یا زنده ماندن آنها در محیط داخل ساختمان می شود.

جلوگیری از ورود حشرات

خانه محل آسایش ما آدم هاست و دوست نداریم این آرامش به دلایل مختلفی به هم بخورد. اما حشرات مزاحم به این موضوع اهمیتی نمی دهند و تنها راهی که می توانیم جلوی ورود این حشرات نه چندان خوشایند را بگیریم، روش هایی است که مانع از ورود و یا زنده ماندن آنها در محیط داخل ساختمان می شود. برخی از این روش های راهگشا در ادامه آورده شده اند.

1. شرایط هر خانه را بررسی کنید

ساختمان ها را به چند شکل می توان تقسیم بندی کرد؛ قدیمی و جدید، آپارتمانی و ویلایی، آپارتمانی با ساخت و معماری خوب و یا بد. همه این موارد در میزان تلاش ما برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه تاثیرگذارند. برای مثال، یک ساختمان قدیمی با احتمال بیشتری، مورد حمله حشرات قرار می گیرد تا نوع جدید آن. یا زمانی که شما در یک خانه ویلایی حیاط دار زندگی کنید، باید متفاوت عمل کنید و ساختمانی با معماری و ساخت بد، احتمالا به مراقبت های بیشتری برای مقابله با حشرات خواهد داشت. با این حال، مواردی که در ادمه اشاره شده اند را می توانید برای هر کدام از انواع این ساختمان ها انجام دهید:
حشرت موذی

2. درب و پنجره ها را توری ببندید

سعی کنید جلوی راه های ورود حشرات را مسدود کنید. یکی از مهم ترین گزینه ها، نصب انواع توری چسبی، آهنربایی، پلیسه ای و کشویی برای مسدود کردن درب حیاط، پنجره ها، تراس و بالکن است. اگر به بالکن و حیاط تردد دارید، سعی کنید از انواع توری لولایی و یا کشویی استفاده کنید تا به راحتی امکان رفت و آمد برای شما وجود داشته باشد. توری پنجره ها را می توانید با انواع چسپی یا پلیسه ای انجام دهید. به این ترتیب جلوی ورود حشراتی مانند پشه، مگس و حتی سوسک ها گرفته می شود.
علاوه بر آن، سالانه، این توری ها را مورد بازدید قرار دهید تا اگر در طول دوره زمستان، آسیب دیده اند، سرویس توری انجام شود و مشکلات آن برطرف شود.

3. فاضلاب ها را مسدود کنید

یکی از راه های ورودی حشراتی مانند سوسک ها (یا بهتر بگوییم سوسری ها)، ورودی فاضلاب ها و چاه توالت هستند. پس سعی کنید برای چاه توالت از چاه بست و از توری های مناسب برای بستن کفشور و فاضلاب های ظرفشویی و حمام استفاده کنید. این روش، تا حد زیادی موثر خواهد بود.

4. سوراخ های خانه را مسدود کنید

بستن درزها
اگر ساختمان شما معماری خوبی نداشته و یا در طول زمان، سوراخ ها و ساخت و سازهای زیادی در آن انجام شده است، تلاش کنید تا حد امکان آنها را مسدود کنید. برای مثال، بین لوله فاضلاب ظرفشویی و دیوار آن، جای خوبی برای رشد سوسری هاست. تا حد امکان این سوراخ ها را مسدود کنید و قبل از آن از سم پاشی موثر استفاده کنید.

5. درب ورودی را مسدود کنید

اگر درب شما با فاصله از چارچوب قرار گرفته است، از درزگیر در استفاده کنید و این فاصله را پرکنید تا امکان ورود حشرات به خانه گرفته شود. احتمال ورود حشرات از بیرون خانه بالاست. این موضوع را جدی بگیرید.

6. مواظب کانال کولر باشید

اگرچه احتمال این اتفاق کم است، اما سوسری ها می توانند تا بالای پشت بام نفوذ کنند و از طریق کانال کولر خود را به داخل خانه برسانند. بنابراین کانال کولر را نادیده نگیرید و توری های مناسب را به دور کانال بچسپانید.

7. از سم کش های قوی استفاده کنید

به طور معمول در ابتدای بهار و یا ماه آخر زمستان، شروع به سمپاشی مجدد خانه کنید. این دوره زمانی، حشرات به ویژه سوسک ها و ساس ها شروع به تخم ریزی می کنند. اینکار مانع از زادو ولد و رشد تعداد بسیار زیادی از حشرات در فصل بهار و تابستان می شود. بهتر است ابتدا با بررسی هزینه های سمپاشی سوسک ریز، ساس و پشه این کار را با کمک افرادی انجام دهید که کار سمپاشی منزل را انجام می دهند. این افراد به دلیل دستگاه هایی که دارند، می توانند جای جای ساختمان را سمپاشی کنند تا هیچ جایی برای رشد این حشرات باقی نماند.

8. از ایجاد رطوبت جلوگیری کنید

اگر فاضلاب ظرفشویی و یا ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر دارد، اینکار را در اولویت قرار دهید و مانع از نشت آب به داخل کابینت و یا زمین شوید. چرا که رطوبت یکی از عوامل مهم در رشد حشرات مزاحم مانند سوسک های ریز و سوسری هاست.

9. آشغال ها را به موقع بیرون بگذارید

شاید یکی از کارهای سخت بردن کیسه آشغال ها به بیرون از خانه است، اما توجه داشته باشید که آنها یکی از بهترین مکان ها برای رشد میکروب ها و حشرات هستند. روش های تفکیک زباله را یاد بگیرید، از سطل های آشغال درب دار مناسب استفاده کنید و هر شب قبل از آنکه ماموران شهرداری برای بردن آشغال بیایند، آنها را به بیرون از منزل ببرید. یادتان باشد اینکار را به شب موکول کنید تا در طول روز، مانع از بوی بد و رشد جوندگانی مانند موش ها شوید.

10. از لامپ های مناسب استفاده کنید

جلوگیری از ورود حشرات
اگر در حیاط خانه، بالکن و یا تراس، لامپی روشن است، سعی کنید از لامپ های استاندارد جیوه ای و یا هالوژنی با رنگ های زرد، صورتی و نارنجی استفاده کنید. این لامپ ها حشرات کمتری را به خود جذب می کنند.

11. از جرم گیرها برای فاضلاب استفاده کنید

تلاش کنید به طور مرتب، فاضلاب ظرفشویی و توالت را با جرم گیرهای مناسب بشویید. اینکار مانع از انباشت مواد کثیف در لوله می شود و در نتیجه جلوی رشد حشرات موذی را می گیرد.

12. به نشانه ها توجه کنید

ممکن است در یکی از رفت و آمدهای شما به سرویس بهداشتی متوجه نشانه غیر عادی در اطراف چاه توالت شوید. چیزی مشابه مدفوع! این نشانه ها را جدی بگیرید، ممکن است علامتی از تردد سوسک ها باشند.
اگر سوسری های کوچک و بسیار ریز در خانه مشاهده می کنید، ممکن است به معنای تخم گذاری این موجودات در خانه باشد. در این مرحله، به طور حتم باید به سراغ درخواست سمپاش منازل بروید، در غیر اینصورت این حشرات به سرعت به جاهای مختلف خانه، از جمله مبل و کمد نفوذ خواهند کرد.
 
 

12 روش برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی