روش جذب افراد
اولین دیدارها با افرادی که می توانند در زندگی ما موثر واقع شوند، بسیار ضروری است که با رعایت چند نکته می توانید اقدام به جذب افراد در برخورد اول کنید.

چند راه اثبات شده برای تاثیر مثبت در برخورد اول

اولین برخورد شما در زمان برقراری ارتباط چیزهای زیادی درمورد شخصیت تان میگوید و ذهنیتی را در مخاطب ایجاد می کند. برای اینکه تاثیر مثبتی در برخورد اول در طرف مقابل ایجاد کنید، روش های بسیار ساده و اثبات شده ای را که در این بخش از نمناک آورده ایم، انجام دهید تا بهترین تاثیر را در اولین دیدار، بگذارید.

لباس تان مهم است

لباسی که به تن میکنید، پوشش شما به کسانی که برای دفعه اول با شما ملاقات می کنند، چیزهای زیادی درمورد شخصیت تان میگوید، لباسی که انتخاب میکنید باید در شما احساس راحتی ایجاد نموده، اعتماد به نفس را تقویت و روحیه شما را مثبت نگه دارد.

شیوه جذب افراد

لبخند بزنید

چهره شما اولین قضاوت ها را درمورد شما در افراد بوجود می آورد پس همیشه لبخند بزنید زیرا افرادی که لبخند میزنند، خوب مدیریت میکنند و تاثیر گذار هستند.

چگونگی جذب افراد

اسم افراد را به خاطر داشته باشید

باید از قدرت اعجاب آوراسامی آگاه بود و این قدرت را در ارتباط با افراد، به کار بست؛ به زبانی دیگر، افراد معمولا علاقه دارند که اسمشان را بشنوند پس اسم افراد را به خاطر داشته باشید.

به زبان بدن خود توجه کنید

تحقیقات نشان میدهند که 60_ 90 درصد از مکالمه، مکالمات غیر کلامی است. بنابراین وقتی برای اولین بار کسی را می بینید به زبان بدن تان دقت کنید. صاف بیاستید یا بنشینید و ریلکس باشید. یاد بگیرید که به افراد نشان دهید که درحال گوش کردن به حرف هایشان هستید و استفاده از دست ها درطول مکالمه به منزله بالا بردن قدرت تفکر است. اگر دچار تردید شدید از زبان بدن طرف مقابل خود سرنخ بگیرید.

جذب در دیدار اول

شاید سخت باشد اما با ملاحظه باشید

انجام دادن کاری برای دیگری، مخصوصا کسی که برای اولین بار او را میبینید، تصویر شما را درذهن او ابدی خواهد کرد. رفتار مودبانه، اخلاق خوب و برخورد محترمانه و با ملاحظه در ساختن ذهنیت مثبت در اولین برخورد موثر است پس بهترین رفتار را داشته باشید.

احساسات منفی خود را دور بریزید

ممکن است سخت باشد که نگذارید حال بدتان روی مکالمه با افراد تاثیر داشته باشد. در برخورد اول بهتر است احساسات منفی خود را در مکالمه تان وارد نکنید. برای دور کردن احساسات منفی خود گوش کردن به موسیقی، یا دیدن فیلم های کمدی شاید بتوانند کارساز باشند. همه ی سعی تان را بکنید تا از اولین دیدارتان چیزی یاد بگیرید، بشاش و پرانرژی بمانید و لبخند روی لب تان را حفظ کنید.

احساسات منفی

خوب گوش دهید

در اولین برخورد با افراد با دقت به گفته ها و جزئیاتی که فرد مقابلتان در موردش حرف می زند، گوش کنید. دور از ادب است که شما هنگام صحبت فردی سرتان در گوشیتان باشد و یا دائما با چشم تان در جست وجوی یک هم صحبت دیگر باشید. با خوب گوش دادن به طرف مقابلتان نشان می دهید برای صحبت های او ارش قائل هستید.

با مخاطب تان ارتباط چشمی برقرار کنید

در برخورد اول هنگام صحبت با طرف مقابلتان با او ارتباط چشمی برقرار کنید، به حرف هایش خوب گوش کنید و در وقت مناسب از او سؤال بپرسید تا گفتگویتان دو طرفه باشد و شناخت حاصل شود.

خودتان را برای گفت و گو آماده کنید

اگر فردی هستید که در اولین برخورد و ملاقات دچار استرس و اضطراب می شوید، برای کاهش اضطراب خود در زمان ملاقات، از قبل چند سؤال آماده کنید تا با مطرح کردن آنها و به جریان افتادن گفت وگو بتوانید آرامش خود را به دست آورید و از شدت اضطراب خود بکاهید.

ترفند جذب افراد

از خودتان زیاد تعریف نکنید

در برخورد و ملاقات با دیگران فقط خودتان متکلم وحده نباشید و فکر نکنید که صرفا دانش و تجارب شماست که به دیگران کمک می کند. به طرف مقابل خود نیز اجازه صحبت دهید و آماده ی شنیدن ایده ها و داستان های دیگران باشید تا شاید از خلال این صحبت ها با نکات جدیدی آشنا شوید.

خوش قول باشید

اگر قراری با فردی می گذارید، خوش قول باشید و به موقع سرقرارتان حاضر شوید و حتی طوری برنامه ریزی کنید که چند دقیقه زودتر از زمان مقرر به مقصد برسید. خوش قول بودن و زود رسیدن سر قرار اولین قدم در ساختن ذهنیت خوب است.

نحوه جذف افراد

طرف مقابل خود را بشناسید

قبل از اینکه با طرف مقابلتان ملاقات و برخورد داشته باشید، از او کمی شناخت به دست آورید زیرا همه دوست دارند ببینند چیزهایی در موردشان می دانید که دیگر لازم نیست آنها را برایتان توضیح دهند. این کار برای ملاقات های از پیش تعیین شده مثل مصاحبه های شغلی یا جلسه با یک مشتری بالقوه، حیاتی است.

خودتان باشید

ذهنیت اشتباهی از خودتان در ذهن طرف مقابلتان خلق نکنید، اعتماد به نفس داشته باشید و خودتان باشید و اغراق آمیز رفتار نکنید. شما در برخورد اول نباید خیلی اغراق آمیز رفتار نمایید و یا شکسته نفسی کنید بلکه باید خودتان باشید.

سؤالات شخصی نپرسید

پرسیدن سؤال شخصی و البته بسیار زیاد در همان ملاقات اول برای شناخت بیشتر کار بسیار اشتباهی است پس سوالات شخصی نپرسید.

موبایلتان را کنار بگذارید

در برخورد اول و زمان ملاقات موبایل خود را کنار بگذارید. صحبت کردن با موبایلدر ملاقات اول کار اشتباهی است و تاثیر بدی بر روی طرف مقابلتان می گذارد.

شیوه جذب افراد

جذب افراد در برخورد اول با روشی ثابت شده

4.329
این مطلب مفید بود ؟254
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ف.ن
برچسب : جذب افراد
وبگردی