تمیز کردن شوفاژ
با فرا رسیدن فصل زمستان همه به دنبال وسایل گرمایشی هستند، اگر برای گرم شدن منزلتان از شوفاژ استفاده می کنید بهتر است راههای تمیز کردن شوفاژ را بدانید.

راه و روش ساده برای تمیز کردن شوفاژ

فصل سرد زمستان در راه است و شما مجبور هستید که دوباره رادیاتورها یا شوفاژ ها را روشن کنید تا خانه تان گرم شود. بسیار مهم است که یاد بگیرید با دقت تمیز کاری شوفاژ و رادیاتور را انجام دهید. وقتی که شوفاژ را روشن می کنید، می توانید با یک تمیزکاری مختصر، بوی نامطبوع آن را از بین ببرید و باعث عملکرد صحیح آن شوید که در این قسمت از نمناک برایتان توضیح خواهیم داد چگونه آن را تمیز کنید.

استفاده از سشوار

برای تمیز کردن کثیفی ها و آلودگی ها نیاز به یک سشوار دارید. کافی است که یک عدد دستمال نم دار را در قسمت پشت و زیر رادیاتور بگیرید و بعد سرِ سشوار را به سمت قسمت کثیف رادیاتور بگیرید و به طور کامل آلودگی ها را پاکسازی کنید. در چنین حالتی همه کثیفی ها و آلودگی ها روی دستمال جمع می شود و می توانید خیلی راحت این دستمال را بشویید و دوباره استفاده کنید. انجام این کار از ایجاد هرگونه آلرژی جلوگیری می کند.

سشوار

استفاده از سرکه

برای از بین بردن آلودگی های اضافه می توانید از دستمالی استفاده کنید که آغشته به محلول آب و سرکه باشد. برای تمیز کردن بخش های خارجی رادیاتور، کافی است یک لیوان سرکه را داخل آب و کمی الکل حل کنید؛ سپس یک اسفنج را به این محلول آغشته کنید تا کثیفی ها و آلودگی های قسمت بیرونی رادیاتور از بین برود؛ همچنین می توانید از ترکیب آب و لیمو برای پاک کردن کثیفی ها استفاده نمایید که لیمو از تجمع باکتری و میکروب جلوگیری می کند.

استفاده از براش و فرچه

برای پاکسازی شوفاژ از هر نوع گرد و خاک کافی است که یک عدد براش یا فرچه تمیز بردارید و آن را روی ناحیه مورد نظر بکشید تا لایه کثیف برداشته شود؛‌ همچنین می توانید از نمک دریا و ترکیب آن با آب لیمو استفاده کنید و روی قسمت های فلزی شوفاژ بکشید. نیم ساعت صبر کنید و بعد با یک دستمال تمیز و مرطوب، آن را پاکسازی کنید تا آلودگی ها به طور کامل از بین برود.

آموزش تمیز کردن شوفاژ قبل از شروع زمستان

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی