بستنی

بستنی که طعمش سوژه شد + عکس

کد مطلب : 90993زمان مطالعه : 2 دقیقه
بستنی در هر شکل و طعمی که باشد، قطعا خوشمزه است اما در این مورد چندان هم مطمئن نباشید چراکه عجیب ترین بستنی جهان طعم متفاوتی دارد.

عجیب ترین بستنی جهان که خوردنش شاید جرات بخواهد

شوک کاربران از خبر ساخت بستنی با پلاستیک بازیافتی دلیلی شد تا در میان اخبار پربازدید ساعات گذشته، عنوان بستنی وانیلی از پلاستیک بازیافتی، سوژه شود. یک طراح بریتانیایی ادعا می کند که اولین کسی است که بستنی با طعم وانیل از پلاستیک بازیافتی تهیه کرده است. این بستنی که تصویرش را در این بخش از سرگرمی نمناک مشاهده می کنید، هنوز کسی آن را نچشیده است، اما قرار است طعم آن مانند بستنی وانیلی معمولی باشد.

الئونورا اورتولانی به عنوان بخشی از پروژه سال آخر خود در دانشگاه طراحی سنترال سنت مارتینز، تصمیم گرفت تا کاری را انجام دهد که هیچ کس قبلاً انجام نداده بود، و آن استفاده از مقدار کمی پلاستیک برای ساخت طعم دهنده بستنی بود.

بستنی

اورتولانی، طراح این پروژه که Guilty Flavours نام دارد، به مجله Dezeen گفت:"من هرگز تصور نمی کردم که واقعاً بتوانم از پلاستیک غذا درست کنم."

پیدا کردن دانشمندی که او در این مسیر یاری کند سخت بود تا اینکه سرانجام، الئونورا اورتولانی، دانشمند و محقق مواد غذایی دانشگاه متروپولیتن لندن، جوآنا سادلر از دانشگاه ادینبورگ را شناخت که به او در سنتز وانیلین مصنوعی از پلاستیک کمک کرد. این ماده از همان ماده خام پلاستیک - نفت خام - تولید می شود، بنابراین دلیل این استدلال این بود که تنها چیزی که آنها نیاز داشتند، یک آنزیم برای شکستن پیوندهای فوق قوی بین مولکول ها در ساختار پلاستیک و دیگری برای سنتز این مولکول ها به وانیلین بود.

اولین بستنی وانیلی با طعم وانیل سنتز شده از پلاستیک در حال حاضر در یخچال قفل شده و در Central Saint Martins به نمایش گذاشته شده است. این طراح امیدوار است که دستاورد او بحثی را در مورد بازیافت و نحوه نگاه ما به محصولات مصنوعی و طبیعی آغاز کند.

بستنی که طعمش سوژه شد + عکس

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی