تولد
سرمایه گذاری در طلا
در این مقاله به انواع روش‌های مختلف پس‌انداز طلا یعنی زینتی آب شده دست دوم و مقایسه هر کدام با همدیگر پرداخته و به این نکته اشاره می‌کنیم که بهترین روش خرید طلای آب شده است.

برای راه‌اندازی یک سرمایه ‌گذاری امن و راحت، نیاز به بستری دارید که این امکانات را برایتان فراهم می‌کند. در ایران انواع خرید وفروش طلا مانند خرید طلای آب شده ، می‌تواند یکی از همین زمینه‌ها برای شما باشد. فرقی نمی‌کند با چه هدف یا بودجه‌ای قصد سرمایه‌گذاری دارید، طلا همواره در طول زمان بودجه‌ای در دسترس و همیشه نقد برایتان محسوب می‌شود.

اما این روش از سرمایه‌گذاری، انواع و راه‌های متفاوت و متنوعی دارد که خرید طلای آب ‌شده یکی از آن‌ها به‌شمار می‌رود. در ادامه مقاله با بررسی این راه‌کارها با ما همراه باشید.

سرمایه‌گذاری ازطریق خرید طلای آب شده

خریدوفروش طلا به هر شیوه‌ای در ایران می‌تواند جواب‌گویی عالی درزمینه سرمایه‌گذاری باشد. اما با توجه به رایج نبودن شیوه خرید طلای آب شده برای این‌کار، داشتن اطلاعات در این زمینه می‌تواند بسیار جالب باشد و در نهایت یک سرمایه‌گذاری امن را برایتان رقم بزند.

از مهم‌ترین مزیت‌های طلای آب شده، تهیه آن با هر بودجه‌ای است. در بازارهای سنتی خرید این شیوه از طلا در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ صورت می‌گرفت، اما این روزها خرید و فروش طلای آب شده با هر مبلغی حتی 60 هزار تومان هم می‌تواند در فروشگاه‌های آنلاین معتبر انجام شود.

طلای آب شد به ‌دلیل نداشتن اجرت و مالیات، قدرت خرید شما را بالا می‌برد و متداول‌ ترین و موثرترین روش برای حفظ سرمایه است. با این روش قطعا خواهید توانست در مقابل نوسان‌های بازار قدرتمندتر عمل کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید طلای دسته دوم

خریدوفروش طلای دسته دوم هم یکی از راه‌های امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که بسیار هم رایج است. با این حال، باید هنگام خرید، نسبت به اصل بودن محصول و ناخالصی در آن نیز آگاه باشید. این روش خرید طلا هم مانند خرید طلای آب شده، به‌دلیل این‌که اجرت و مالیات ندارد، برای پس‌انداز راه‌کاری سالم است.

سرمایه‌گذاری به این شیوه، از ساده‌ترین و رایج‌ترین راه‌ها برای خرید فیزیکی طلا به‌شمار می‌رود. در خرید طلای دسته دوم، تنها 5 تا 7درصد سود طلا فروشان بر قیمت اصلی طلا وارد می‌شود. توجه داشته باشید که طلاهای دسته دوم در تنوع و زیبایی به طلاهای زینتی و نو نمی‌رسند. پس اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری همراه با زیبایی یا به‌روز بودن هستید، توجه به این نکته ضروری است.

در خرید طلای دسته دوم حتما به فروشگاه یا فروشنده‌های معتبر مراجعه کنید، زیرا در بسیاری از مواقع فروش این نوع از طلاها بدون دریافت رسید انجام می‌شود و امکان ریسک در آن بالا است.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید طلای زینتی

معمولا بسیاری از افراد برای خرید طلا از این شیوه بهره می‌برند. خرید طلاهای زینتی کاملا برعکس خرید طلای آب شده در بین مردم رایج است. این شیوه همواره برای داشتن پس‌اندازی مطمئن برای خانواده‌ها محسوب می‌شده و خریدش خیلی بیشتر از طلاهای دسته دوم امنیت داشته است.

با وجود اجرت و مالیاتی که در خرید طلاهای زینتی دیده می‌شود، نمی‌توان چشم‌پوشی کرد که در عین حال، راحت‌ترین روش خرید و سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود، به این دلیل که نیاز به داشتن اطلاعات یا دانش خاصی ندارد.

مزیت‌های خرید طلای آب شده آنلاین

اگر بخواهیم مزایای خرید طلای آب شده را به‌صورت آنلاین بیان کنیم، به فهرست پایین می‌رسیم:

 • قابلیت نقد شدن طلا در هر زمان از شبانه‌روز امکان‌پذیر است.
 • خرید این نوع طلا، امن و تضمینی بوده و برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت مناسب است.
 • به‌دلیل خریدوفروش آنی و در لحظه این طلا، می‌توان سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت هم با آن انجام داد.
 • در هر زمانی که مایل به دریافت طلای فیزیکی معادل آن باشید، قادر به دریافت آن هستید.
 • طلای آب شده هیچ‌گونه مالیاتی ندارد.
 • عیار طلای آب شده در خرید یا فروش یکسان است و برابر با طلای 18 عیار محاسبه می‌شود.
 • خرید این نوع طلا ایمن است و امکان خرید طلای تقلبی وجود ندارد.
 • هزینه نگهداری طلای آب شده در گلدکا محاسبه نمی‌شود.
 • محدودیت بودجه در خرید این طلا وجود ندارد و با هر مقدار می‌توانید آن را خریداری کنید.
 • خرید آن برعکس سکه‌های پارسیان حباب ندارد.
 • هزینه سود 5 یا 7درصدی طلافروشان در آن قرار داده نمی‌شود.
 • فرایند خرید یا فروش در آن بسیار سریع و آسان است.
 • مقدار طلای آب شده در معامله هیچ محدودیتی ندارد و به‌ هر میزانی که بخواهید می‌توانید خریداری کنید.

نکات مهم هنگام خرید طلای آب شده

برای خرید این کالا هم مانند هر معامله‌ سودبخش دیگر، نیاز به دانش و اطلاعاتی است که تا حد معمول از ضرر و خرید طلای تقلبی جلوگیری شود. نکات مهم در خرید این نوع طلا هم به شرح زیر است:

 • مشخصات طلای آب شده به‌صورت انگی توسط آزمایشگاه برروی آن حک می‌شود. این قطعات معمولا 20 تا 30 گرم وزن دارند. بنابراین، با خرید از بازار سنتی نمی‌توانید طلای آب شده 2 گرمی تهیه کنید.
 • خرید این طلا و عیارسنجی آن یک امر تخصصی است که هر فردی توانایی آن را ندارد و از طرفی به‌دلیل بالا بودن مبلغ معامله، طلافروش باید از صحت پول یا واریز آن مطمئن باشد. در این ‌صورت ضروری است که از افراد با اعتبار و مطمئن در این نوع قراردادها استفاده کنید.
 • طلای آب شده در بیشتر مواقع دارای شماره انگ است. انگ طلا یکی از رایج ترین اصطلاحات بازارطلا می باشد که مخاطبان می توانند توسط سامانه ری گیری reygiri.com از صحت شماره ری گیری ثبت شده بر روی قطعه طلای آب شده باخبر شوند. با مراجعه به این سامانه و وارد کردن شماره ثبت شده نام مرکز تولید کننده وکد ری گیری توسط سامانه اعلام می شود که می توانند از اصالت قطعه طلای آب شده خود اطمینان حاصل کنید.

چند خط پایانی درباره خرید طلای آب شده

سرمایه‌گذاری روی طلا یکی از رایج‌ترین و امن‌ترین روش‌های حفظ ارزش پول است که شما می‌توانید با توجه به بودجه خود، برای انجام آن اقدام کنید. منظور از امن بودن سرمایه‌گذاری، میزان نقد شوندگی و قدرت خرید بالا است که با وجود نوسان‌های بازار هم، همچنان امکان تکیه به آن وجود دارد.

خرید طلای آب شده از راه‌های بسیار سودآور طلا است که به ‌دلیل نداشتن مالیات و اجرت، مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است. این سبک از خریدوفروش در بازار سنتی با مشکلات بی‌شماری روبه‌رو است که با خرید و انتخاب از goldika.irمی‌توانید از آن‌ها به‌ راحتی عبور کنید. گلدیکا یک وب‌ سایت و فروشگاه معتبر در سرمایه‌گذاری طلای آب شده است که می‌توانید از خدمات آن بهره ببرید.

راه های مختلف سرمایه گذاری در طلا کدام اند و کدام یک مناسبتر است؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی