انتخابات

تاریخ انتخابات ریاست جمهور 1403 و تعیین جانشین رئیسی

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1403کد مطلب : 93734زمان مطالعه : 1 دقیقه
بعد از سانحه ایی که طی آن آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حین خدمت و ‏انجام وظیفه به شهادت رسید حالا انتخاباتی دیگر برای شخص جانشین ایشان در پی خواهیم داشت.

روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم

پس از شهادت رئیس جمهور رئیسی، برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات رایست جمهوری 1403 و تعیین جانشین رسمی ایشان انجام شد و سران قوا روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم را مشخص کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر در این جلسه که بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به میزبانی «محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور و با حضور حجت الاسلام «محسنی اژه‌ای» رئیس قوه قضائیه، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین معاون حقوقی رئیس‌جمهور، قائم مقام شورای نگهبان و معاون سیاسی وزیر کشور در محل ساختمان دولت برگزار شد، راجع به نحوه اجرای اصل 131 قانون اساسی مبنی بر طی فرایند انتخابات ریاست جمهوری در مدت 50 روز بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

بر این اساس، زمان‌بندی فرایند انتخابات شامل زمان تشکیل هیأت‌های اجرایی، ثبت نام نامزدها، تبلیغات و روند برگزاری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با توجه به توافق اولیه شورای نگهبان، انتخابات برای تعیین رئیس‌جمهور جدید در تاریخ 8 تیرماه 1403 برگزار شود.

بر اساس تقویم مصوب انتخابات ثبت‌نام نامزدها در روزهای دهم تا چهاردهم خرداد انجام می‌شود و زمان تبلیغات انتخاباتی نیز از روز 23 خرداد لغایت صبح هفتم تیرماه خواهد بود.

تاریخ انتخابات ریاست جمهور 1403 و تعیین جانشین رئیسی

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از خبرگزاری مهر /
وبگردی