در این مطلب به مقایسه اتو پرس و اتو مخزن‌دار پرداخته‌ایم تا بتوانید متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

برخی از افراد برایشان این سوال مطرح است که از میان اتو پرس و اتو مخزن دار، کدام یک بهتر است؟ پس از ارائه انواع اتو پرس در بازار، به علت آسان بودن اتوکشی با آن ها، خیلی زود بین مردم محبوبیت یافته و مردم این دسته از اتو ها را به دلیل داشتن مزایای زیاد به اتوهای معمولی ترجیح می دادند. در این مطلب به بررسی مزایا و معایب هر کدام ازاتو پرس و اتو مخزن دار پرداخته و نوع عملکرد، مشخصات و کاربرد آن ها را بیان می کنیم. 

معرفی اتو پرس

اتو پرس از جمله دستگاه های الکترونیکی است که جهت صاف کردن انواع لباس‌ از جنس نایلون، پنبه، پلی استر و ... با کمک فشار و حرارت بالا به کار می رود. به این صورت که پس از روشن کردن اتو و داغ شدن صفحه یا پنل فلزی و یا غیر فلزی آن، با قرار دادن لباس بر روی این صفحه و بستن صفحه بالایی و فشار دادن آن، حرارت لازم به لباس یا پارچه رسیده و موجب صاف شدن آن خواهد شد.

البته در برخی از مدل ‌های اتو پرس، از بخار هم استفاده شده و این بخار نیز از طریق تعبیه شدن یک مخزن آب بر روی این دستگاه ایجاد می گردد. در نتیجه فرد می تواند در زمان اتوکشی با فشار دادن دکمه بخار به صاف شدن هر چه بیشتر لباس کمک کند. اتو پرس دارای مزایا و معایب مختلفی است که در ادامه به بررسی اصلی ترین آن ها خواهیم پرداخت:

مزایای اتو پرس

از مزایای اتو پرس باید به موارد زیر اشاره نمود:

اتوکشی لباس ها با کمک اتو پرس، بسیار آسان و سریع و در عرض چند دقیقه انجام می شود. 

اتو پرس مشکلات لباس از جمله چین و چروک و آسیب در زمان اتوکشی را به حداقل رسانده و از این طریق می تواند عمر لباس افزایش دهد. 

معایب اتو پرس

اتو پرس در کنار مزایای زیاد خود، معایبی نیز دارد که عبارتند از:

آسیب و سوختن لباس در صورت استفاده از دمای خیلی بالا در آن 

زمان بر بودن اتو کشی در برخی لباس ها مانند یقه و سرشانه در پیراهن مردانه 

بالا بودن هزینه خرید آن در مقایسه با سایر اتوها

سنگین بودن آن در جا به جایی و نیاز به داشتن فضایی بیشتر

معرفی اتو مخزن دار

اتو های مخزن دار، انرژی گرمایی را از سطح صاف خود به پارچه انتقال داده و می توانند این عمل را با ایجاد بخار آبی که در داخل مخزن قرار دارد، بهتر انجام دهند. اتو مخزن دار می تواند جهت رفع چروک انواع جنس لباس نیز مناسب باشد. البته عملکرد این دستگاه تا حد زیادی به کیفیت میز اتو نیز بستگی دارد. چرا که بدون داشتن یک سطح سخت خوب در کف، اتوکشی آسان نخواهد بود. 

اتو مخزن دار نیز مانند اتو پرس از مزایا و معایب خاصی برخوردار است که در این بخش برخی از آن ها را عنوان می کنیم:

مزایای اتو مخزن دار

از جمله مزایای اتوی مخزن دار باید موارد زیر را عنوان کرد:

طراحی اتو مخزن دار کاملا انعطاف پذیر، بوده و با داشتن قدرت بالای بخار در آن، لباس به راحتی صاف می شود. 

معمولا اتو های مخزن دار قابلیت شستشو دارند و شما می توانید بعد از استفاده آن را به راحتی تمیز نمایید.

وجود بخار بالا در این دستگاه، به راحتی چروک های سخت لباس را حذف می کند.

اتوی مخزن دار در مقایسه با انواع سنتی اتو، ایمنی بیشتری داشته و به علت قابلیت کنترل دما و بخار، احتمال سوختن لباس کاهش می یابد.

معایب اتو مخزن دار

اتو مخزن دار علاوه بر مزایای زیاد خود، دارای معایب زیر نیز خواهد بود:

وزن زیاد اتو و وجود ابعاد بزرگ به دلیل داشتن مخزن بزرگ و ایجاد مشکل در زمان جا به جایی

نیاز به صرف زمان زیاد جهت رسیدن به دمای مطلوب و تولید بخار

قیمت بالای آن نسبت به اتو های معمولی 

نیاز به تعویض فیلتر با گذشت و هزینه اضافی  

انتخاب اتو مناسب

در حال حاضر انواع مدل اتو با مارک های متنوع در بازار وجود دارند که از این میان انتخاب یک اتوی مناسب کمی سخت خواهد بود. لازم است شما برای انتخاب یک اتو مناسب موارد مهم زیر را در نظر داشته باشید: 

در نظر داشتن میزان بودجه ای که جهت خرید اتو دارید نیز از دیگر موارد مهم است و باید ابتدا هزینه پرداختی خود را مشخص نمایید. البته اتو از جمله لوازم خانگی ارزان تر بوده و اضافه یا حذف کردن هزینه جزئی نیز می تواند در خرید شما تفاوت زیادی را ایجاد کند.

لازم است در خرید خود، فضای اتوکشی و محیط خود را نیز در نظر بگیرید. مثلا اتو پرسی خانگی به دلیل داشتن وزن و حجم بیشتر، در مقایسه با اتو مخزن دار نیاز به فضای بیشتری دارد. البته امروزه بسیاری از برند ها، اتو پرس هایی با وزن و حجم کمتر تولید می کنند. 

اتو پرس بهتر است یا اتو مخزن دار

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی