کنکور
کنکور یکی از مهم ترین آزمون ها در زندگی هر فرد است زیرا آینده زندگی انسان هارا مشخص می کند، از این رو برای سربلندی در این امتحان بهتر است نکاتی را رعایت کنید.

لوازم و نکات ضروری که برای روز کنکور

کنکور آزمونی سرنوشت ساز برای بسیاری از دانش آموزان است چرا که این آزمون آینده شغلی و تحصیلی آنان را تعیین کرده و در زندگی بسیاری از دانش آموزان اهمیت ویژه ای دارد. در این روزها که بسیاری از دانش آموزان برای کنکور آماده می شوند، بهتر است در این بخش از نمناک با تمامی وسایل مورد نیاز در روز کنکور آشنا شده تا در این روز مهم این وسایل ضروری را فراموش نکنند و دچار سردرگمی و استرس نشوند.

تست

وسایل مورد نیاز برای کنکور

در روز کنکور وسایل زیر را حتما به همراه خود ببرید:

کارت ملی

در روز کنکور شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید زیرا برای شناسایی شما و مطابقت آن با اطلاعات کارت ورود به جلسه، لازمتان خواهد شد پس به هیچ وجه آن را فراموش نکنید.

کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه از دیگر وسایلی است که حتما باید همراه خود داشته باشید، این کارت را چند روز قبل از برگزاری کنکور باید دریافت نمایید و همراه خود در روز آزمون داشته باشید چرا که بدون این کارت، شما حق ورود به جلسه ی امتحانی را نخواهید داشت.

مداد نرم

در روز کنکور برای جواب دادن به سوالات و تست ها باید از مداد استفاده کنید و حق استفاده از خودکار را نخواهید داشت پس دو مداد مشکی نرم همراه خود ببرید و بهتر است از اتود استفاده نکنید زیرا تعویض نوک مداد نوکی (اتود) بسیار سخت و زمان بر خواهد بود و زمان خود را برای تعویض آن از دست می دهید.

مداد نرم

پاک کن

در روز آزمون در صورت امکان دو پاک کن با خود داشته باشید تا اگر نیاز شد از پاک کن استفاده کنید. قبل از بردن پاک کن، قدرت پاک کنندگی آن را امتحان کنید تا در پاک کردن دچار مشکل نشوید.

تراش

در روز کنکور تراش همراه خود ببرید تا اگر نیاز شد، مداد خود را تراش کنید و معطل نشوید. البته بردن دو مداد برای این است که زمانی که نوک یکی از مدادهایتان شکست معطل تراش کردن نشوید.

ساعت مچی

زمان در کنکور اهمیت زیادی دارد، برای اینکه همیشه زمان را در نظر داشته و فراموش نکنید، حتما یک ساعت مچی ساده به دستتان ببندید. بستن ساعت دیجیتالی هوشمند خارج از مقررات کنکور است پس از ساعت ساده استفاده نمایید تا طبق زمان‌بندی پیش بروید و وقت را از دست ندهید.

ساعت مچی

سنجاق

معمولا در محل برگزاری کنکور سوزن ته گرد برای چسباندن کارت ورود به جلسه به لباس داوطلبان وجود دارد اما بهتر است سنجاق همراه خود ببرید و کارت ورود به جلسه ی خود را که پرینت گرفته اید را به لباس خود متصل نمایید.

بطری آب و شربت

بسیاری از داوطلبان کنکور به دلیل استرس و... دچار تشنگی و خشکی دهان می شوند پس حتما یک بطری آب معدنی به همراه داشته باشید، معمولا در روز کنکور، بطری آب به متقاضیان داده می شود اما اگر بسیار تشنه می شوید و تشنگی اذیتتان می کند خودتان آب یا شربت و آبمیوه به همراه ببرید.

مواد قندی

در روز کنکور برخی داوطلبان به دلایل زیادی مانند استرس و چند ساعت استفاده ی بی وقفه از مغزو... دچار افت قند خون می شوند پس برای اینکه از افت قند جلوگیری نمایید، حتما یک چیز شیرین مانند چند عدد خرما، شکلات و... به همراه داشته باشید.

خرما

دستمال کاغذی و پارچه ای

در روز آزمون دستمال کاغذی و دستمال پارچه ای را به همراه خود ببرید تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

توصیه آخر

این روزها بیماری کرونا کمتر از همیشه شده است و ماسک زدن در فضای باز ضروری نمی باشد اما بهتر است در روز کنکور ماسک، ژل ضدعفونی کننده و دستکش را همراه ببرید و در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

نکات مهمی که نباید در روز کنکور فراموش کنید

 • از شب قبل وسایل مورد نیاز در روز کنکور را آماده کرده و داخل کیف خود قرار دهید.
 • در روز کنکور یک دست لباس راحت و نخی و خنک بپوشید، لباسهایتان را از شب قبل آماده بگذارید
 • تا در لحظات آخر با استرس دنبالشان نگردید.
 • قبل از روز آزمون، یک بار به محل کنکور بروید تا روز کنکور دچار سردرگمی و گم کردن آدرس نشوید.زود بخوابید تا صبح پرانرژی و سرحال به سراغ آزمون بروید.
 • ساعت را برای صبح زود کوک کنید تا خواب نمانید.
 • صبح بسیار زود بیدار شوید و دوش بگیرید یا نرمش کنید تا سرحال شوید.
 • صبحانه ی سبک و مقوی ای بخورید تا پر انرژی به سراغ آزمون بروید.
 • یک ساعت پیش از شروع آزمون، در حوزه ی امتحانی حاضر باشید.
 • کارت ورود به جلسه ی خود را قبل از ورود به محل آزمون به لباستان وصل کنید.
 • به دنبال راهنماها و یا هر تابلویی توجه نمایید.
 • آرامش خود را حفظ کرده و استرستان را کنترل نمایید.
 • بعد از دریافت پاسخنامه و سوالات اطلاعاتشان را باهم مقایسه کنید. در صورت وجود هرگونه مغایرت، به مراقب اطلاع دهید.
 • بالای سوالات مربوط به هر درس زمان‌بندی هایی که برای هر درس کرده اید را بنویسید تا زمان کم نیاورید.
 • پاسخ اشتباه، نمره ی منفی دارد پس اصلا شانسی سوالات را پاسخ ندهید.
 • در هر سؤال را بعد از خواندن آن در پاسخ نامه وارد کنید.
 • در آخر آزمون، جواب ها را بررسی کنید تا جابه جا پاسخ نداده باشید.

وسایلی که باید با خودت سر کنکور ببری

4.845
این مطلب مفید بود ؟432
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : کنکور
وبگردی