فاندیشن مایع
برای صاف و یکدست شدن و پوشاندن نواقص پوستتان میتوانید از فاندیشن استفاده کنید، اما برای آنکه این محصول به خوبی عمل کند باید ترفند های کار با آن را بدانید.

نکات و ترفندهای استفاده درست از فاندیشن مایع

زمانی که می خواهید عکس سلفی بگیرید، استفاده از فاندیشن مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد تا بتواند پوستتان را به عیب و نقص نشان دهد. استفاده از فاندیشن مایع می تواند یک پوست نرم به شما تحویل دهد. البته همه چیز بستگی به وضعیت پوست، نوع پوشانندگی و زمان استفاده از این محصولات دارد. خوشبختانه شما می توانید با استفاده از این محصولات و نکاتی که در دنیای مد نمناک خواهید خواند، یک پوست بی عیب و نقص برای خودتان بسازید.

فاندیشن مایع چیست؟

فاندیشن یک نوع وسیله آرایشی با پایه پودر یا مایع است که آن را به صورت می زنند و یک تناژ پوستی بی عیب و نقص برایتان ایجاد می کند. هنگامی که تصمیم می گیرید از کدام فاندیشن استفاده کنید، بسیار مهم است که به فرمولاسیون آن دقت کنید و ببینید که کدام یک به نوع پوست شما بهتر می آید و پوشانندگی آن را افزایش می‌ دهد.

فاندیشن

مقایسه فاندیشن پودر با مایع

فاندیشن کرم یا مایع انتخاب خوبی برای پوست های چرب می باشد. اگر می خواهید جوش های برامده، زخم های روی پوست یا مشکلات رنگدانه ای را بپوشانید، از این فاندیشن مایع استفاده کنید، زیرا چند لایه روی پوست ایجاد می کند و بافت و رنگ پوست را می پوشاند؛ همچنین وزن سبکی هم دارد.

فاندیشن پودری برای افرادی که می خواهند در طول روز فعالیت زیادی داشته باشند، مناسب است زیرا چربی و عرق را از پوست تان دور می‌ کند و یک پوست تر و تازه به شما تحویل می دهد. اگر هم می خواهید ظاهر پوست تان طبیعی باشد، توصیه ما استفاده از فاندیشن پودری است.

راهکار ها و نکات مربوط به فاندیشن مایع

برای انتخاب و استفاده حرفه ای از فاندیشن مایع باید:

به رنگ پوست تان دقت کنید

زمانی که می‌ خواهید فاندیشن مایع خریداری کنید و از زیبایی های آن بهره‌مند شوید، اول باید حواس تان باشد که تناژ متناسب با پوست تان را انتخاب کنید ودر این باره عجله نداشته باشید. فاندیشن مهم ترین بخش آرایشی است و شاید هر روز با آن سر و کار داشته باشید؛ بنابراین به خودتان زمان بدهید و آزمون و خطا کنید.

فاندیشن مایع

حتماً پوست تان را تمیز و مرطوب کنید

انجام این کار باعث می ‌شود که این ماده آرایشی روی پوست تان زیباتر جلوه کند و از پیری پوست جلوگیری شود. قبل از این که این ماده آرایشی را به کلِ صورت تان بزنید، اول مقدار کمی از آن را روی پوست امتحان کنید تا ببینید که برای تان مناسب است یا خیر. می‌ توانید آن را به خط فک خود بزنید یا روی گردن و پیشانی امتحان کنید و اگر مطمئن شدید، آن را خریداری کنید.

برای این که پوست صاف و بی عیب و نقصی داشته باشید، باید کمی صبر کنید تا فاندیشن روی پوست تان بنشیند و بعد رنگ اصلی اش را ببینید و هنگام خرید هرگز عجله نکنید.

قبل از فاندیشن مایع چگونه پوستمان را آماده کنیم؟

همان طور که گفتیم، برای این که با فاندیشن مایع، زیبایی پوست تان افزایش پیدا کند، اول باید آن را آماده و تمیز کنید. برای انجام این کار می توانید پوست تان را پاکسازی یا لایه برداری کنید؛ سپس مرطوب‌کننده بزنید. با در پیش گرفتن چنین روش‌ هایی، هرگونه آلودگی و چربی اضافی از روی پوستتان پاکسازی می شود.

مرطوب‌کننده ای که استفاده می کنید، نباید حاوی چربی باشد و باید به راحتی توسط پوست تان جذب شود. اگر پوست خشک باشد و مرطوب‌کننده نزنید، روی آن پخش نخواهد شد. پس لایه برداری و آبرسانی دو مرحله ضروری قبل از استفاده از فاندیشن مایع است.

اگر هم می‌ خواهید ماندگاری آرایش تان را افزایش دهید، حتماً بعد از تمام راهکار های بالا از پرایمر استفاده کنید و بعد فاندیشن مایع را بزنید که باعث می شود پوست زیباتری داشته باشید.

پرایمر

با فاندیشن مایع عیب و نقص ها را بپوشانید

باید سعی کنید که از فاندیشن مایع به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. هیچ اشکالی ندارد که شما قبل از فاندیشن؛ از کانسیلر هم استفاده کنید. اکثر میکاپ آرتیست ها پیشنهاد می کنند که اول کانسیلر بزنید تا رنگ پوست تان متعادل شود و عیب و نقص ها از بین برود؛ البته می‌ توانید مقدار استفاده از کانسیلر را کمتر کنید و فقط آن را به قسمت هایی بزنید که احساس می کنید دچار تیرگی و مشکلات تناژی است.

هنگام پخش کردن فاندیشن مایع هم باید کاملا صبور باشید و آن را تدریجی روی صورت تان محو کنید. در نهایت هم برای اینکه ماندگاری آرایش تان افزایش پیدا کند، می توانید یک دستمال کاغذی بردارید و روی صورت تان به آرامی فشار دهید تا چربی اضافه جذب شود؛ همچنین می توانید از پودر های تثبیت کننده آرایشی به صورت تان بزنید تا هم مواد آرایشی اضافه را جذب کند و هم چربی ها را از بین ببرد تا ماندگاری آرایش ‌تان بیشتر شود.

فاندیشن مایع چیه و چجوری استفاده میشه؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
برچسب : آرایش صورت
وبگردی