تولد
گیاهان کم نور
بسیاری از خانه‌های آپارتمانی، نور کمی دارند و همین موضوع دلیل می‌شود تا بسیاری از افراد دست از نگهداری گل و گیاه منصرف شوند اما راه حل شناخت گیاهان کم نور و مقاوم آپارتمانی است.

گیاهان کم نور و مقاوم آپارتمانی 

وجود گل و گیاه در هر خانه‌ای ضروری است و نه تنها در دکوراسیون، بلکه در پویایی و سرزندگی آن نیز موثر است. بسیاری از افراد به علت کم نور بودن خانه شان از خرید گیاهان آپارتمانی صرف نظر می کنند، این افراد می توانند از گیاهان آپارتمانی مقاوم استفاده کنند، در این بخش از نمناک به معرفی گلهای آپارتمانی مقاوم و همیشه سبز که در دسته‌ی گل های آپارتمانی با ماندگاری بالا قرار دارند، خواهیم پرداخت.

زاموفیلیا

گل زاموفیلیا یا جواهر زنگبار جز گیاهان مقاومت بالا، نگهداری آسان است که همیشه مد نظر و انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی بوده است. این گیاه آب را در خود به مدت طولانی ذخیره می کند و با نور کم نیز سازگار است پس خرید زاموفیلیا به افرادی که محیط زندگیشان بی نور یا کم نور می باشد و یا در نگهداری گل و گیاه مبتدی هستند توصیه میشود.

سانسوریا

گیاه سانسوریا، گیاهی زیبا و لوکس و همیشه سبز است که نگهداری آن برای افراد مبتدی به پرورش گیاهان بسیار آسان است ومقاومت بسیار بالایی به نور، دما و آب و... دارد. این گیاه به نور متوسط احتیاج دارد و در بهترین حالت در آپارتمان بهتر است که حدود دو متر از پنجره جنوبی و غربی فاصله داشته باشد. اگر گیاه سانسوریا شما حالت خمیده با برگ های افتاده پیدا کرده است، به نور بیشتری احتیاج دارد.

سانسوریا

سینگونیوم

گیاه سینگونیوم یکی از گل‌های آپارتمانی دنباله‌دار و بالارونده و زیباست که رشد تقریبا سریعی دارد. گیاه سینگونیوم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را نمی‌پسنددو نور پراکنده برای گیاه بهتر است، گونه‌های دارای برگ‌های سبز تیره می‌توانند با محیط‌هایی که سایه‌ی بیشتری دارند بهتر سازگار شوند.

پتوس

گل پتوس یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی با شاخه های آویز و برگهای قلبی شکل است که نور کم، نیم سایه و یا سایه را به خوبی تحمل می‌کند اما نوع مرمری و ابلق به دلیل داشتن برگهای روشن باید نور بیشتری دریافت کنند تا رنگ زیبای برگهای خود را از دست ندهند.

پتوس

کالاتیا

کالاتیا گیاه تزئینی بسیار زیبا با برگ های ظریف و رنگ های متنوعی می ‎باشد که نیازمند نور غیر مستقیم آفتاب است و نور مستقیم خورشید را دوست ندارد. بهترین مکان برای نگهداری این گیاهان، قرار دادن آن ها در کنار پنجره های پوشیده با پرده است.

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یکی از رایج ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند که با نور کم هم سازگار است و نور کم را میتواند تحمل کند و خود را با آن وفق دهد اما نور مستقیم برایشان غیرقابل تحمل است. باید بدانید این گیاه بدون وجود نور پنجره و یا لامپ، با مشکل کمبود گلدهی و یا عدم وجود گل و بیش از حد زرد رنگ شدن برگهایش مواجه خواهد شد.

اسپاتی فیلوم

برگ بیدی

برگ بیدی یک گیاه آپارتمانی زیباست که بهترین رشد آن با نور غیرمستقیم خورشید رخ می‌دهد چون نور زیادی هم سبب سوختن برگ‌های او می‌شود.

برگ عبایی

گیاه برگ عبایی، یک گیاه زینتی است که زیبایی و جذابیت ظاهری آن موجب شده تا به یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی تبدیل شود. این گیاه برای رشد به نور به صورت نیم سایه نیاز دارد زیرا نور کامل آفتاب باعث ایجاد لکه هایی سوخته در برگ میشود.

برگ عبایی

گندمی

گیاه گندمی که به آن عنکبوتی هم میگویند، یک گیاه کلاسیک قدیمی در دنیای گیاهان آپارتمانی است که می‌تواند نواسات نور را تحمل کند، اما در کل گندمی نور غیرمستقیم و درخشان خورشید را برای باطراوت بودن ترجیح می‌دهد.

مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی واسه خونه های کم نور

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ا.ن
وبگردی