تولد
نداشتن ویار در بارداری
بعضی از خانم ها در دوران بارداری ویار و حالت تهوع ندارند و این مسئله موجب نگرانی آن ها می شود. آیا نداشتن ویار در بارداری خطرناک است؟

حقایقی درباره ویار نداشتن بارداری

دوران بارداری گرچه برای بسیاری از خانم ها دوران شیرینی است اما ویار بارداری و هوس های گاه و بی گاه و تنفر و تهوع بارداری در سه ماهه اول ممکن است دوران بارداری را سخت و طاقت فرسا نماید. اکثر خانم ها در دوران بارداری ویار را تجربه می کنند و ممکن است ناگهان هوس خوردن مواد غذایی مختلف را نمایند و یا از برخی غذاهایی مورد علاقه شان بیزار شوند.

بر عکس این حالت خانم های بارداری نیز وجود دارند که در دوران بارداری ویار را تجربه نکنند اما آیا ویار نداشتن در بارداری طبیعی است؟ آیا نداشتن ویار مشکلی برای جنین ایجاد نمی کند؟ با این بخش از نمناک همراه شوید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

نداشتن ویار در بارداری

چرا در بارداری ویار ندارم؟

ویار در دوران بارداری به دلایل گوناگونی ایجاد می شود که یکی از آنها تغییرات هورمونی در این دوران است که می تواند تاثیر به سزایی بر حس بویایی و چشایی مادر بگذارد. به نظر می رسد مادرانی که کمتر ویار دارند یا ویار ندارند، کمتر تحت تاثیر این تغییرات هورمونی قرار گرفته و کمتر به آنها واکنش نشان می دهند.

یکی دیگر از فرضیه هایی که در این باره مطرح می شود این است که مادرانی که دچار ویار نمی شوند، در دوران بارداری دچار کمبود ویتامین یا مواد معدنی خاص نیستند زیرا به نظر برخی افراد کمبود ویتامین منشا ویار در دوران بارداری است.

علت نداشتن ویار در بارداری

آیا نداشتن ویار در بارداری خطرناک است؟

برخی از خانم ها فکر می کنند، ویار نداشتن به معنی عدم رشد جنین و یا وجود یک اختلال در روند بارداری است و ویار را یکی از نشانه های الزامی بارداری تلقی می کنند اما این فکر اشتباه است.

ویار نداشتن در دوران بارداری برای مادر و جنین مفید نیز می باشد زیرا عدم رغبت به غذاهای چرب یا شیرین می تواند آنها را به سمت غذاهای سالم هدایت کند و بدن تمامی مواد مغذی لازم برای سلامت مادر و رشد جنین را دریافت نماید.

آیا نداشتن حالت تهوع به دلیل سقط جنین است؟

حدود 30 درصد از زنان باردار به هیچ عنوان حالت تهوع دوران بارداری را تجربه نمی کنند. فقدان حالت تهوع و ویار صبحگاهی نشانه سقط جنین به حساب نمی آید و حتی قطع شدن ناگهانی حالت تهوع در بارداری نیز نشان سقط نیست پس سعی کنید علائم بارداری خود را بیش از اندازه تجزیه و تحلیل نکنید.

نداشتن حالت تهوع به دلیل این است که بدن شما افزایش سریع سطح گنادوتروپین کوریونی انسانی، استروژن و سایر هورمون هایی که در سه ماهه اول ایجاد می شوند بهتر مدیریت می کند.

نداشتن حالت تهوع بارداری

نداشتن ویار در بارداری ارتباطی به جنسیت جنین دارد؟

نظرات در این باره بسیار است و برخی معتقدند نداشتن ویار در بارداری و جنسیت جنین بهم ارتباط دارند اما هیچ منبع علمی این مسئله را تایید نکرده است. هم مادر جنین پسر و هم مادر جنین دختر می تواند نداشتن ویار بارداری را تجربه کند.

آیا طبیعی است که در دوران بارداری ویار نداشته باشیم؟

نداشتن ویار کاملا طبیعی است. ویار بارداری می تواند به دلیل رژیم غذایی کم و زیاد شود، بنابراین بعضی از افراد با رژیم غذایی صحیح خود کمتر ویار می گیرند. نگران نباشید اغلب خانم هایی که ویار ندارند، حاملگی کاملا سالمی دارند و بچه های سالمی نیز به دنیا می آورند.

اگر ویار شما به بعضی از غذاها بیش از حد بالا است، حتما به پزشک مراجعه کنید تا او بتواند علت را مشخص کند. گاهی اوقات ویار شدید نشان دهنده کمبود زینک است که در چنین حالتی در حس بویایی و چشایی هم تغییر ایجاد می گردد.

نداشتن ویار در بارداری خطرناکه؟ + جنسیت جنین

517
این مطلب مفید بود ؟170
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی