پارتیشن اداری

انواع مختلف پارتیشن های اداری

کد مطلب : 81002زمان مطالعه : 4 دقیقه
پارتیشن ها نوعی از ابزارهای تقسیم کننده فضا هستند که جزء اصلی و ثابت سازه محسوب نمی شوند.آن ها میزان بهره وری محیط را افزایش داده و تقسیم بندی آن را در کم ترین زمان، امکان پذیر می کنند. پارتیشن های اداری پر استفاده ترین نوع پارتیشن ها هستند .

معرفی انواع پارتیشن های اداری

پارتیشن ها نوعی از ابزارهای دکوراتیو هستند که به منظور جداسازی فضا در یک مکان قرار می گیرند. پارتیشن ها با طرح های متفاوت و از جنس های مختلفی ساخته می شوند که از میان آن ها پارتیشن های شیشه ای استفاده بیشتری دارند. یکی از گسترده ترین موارد استفاده از پارتیشن ها، بخش بندی و تقسیم بندی محل کار و فضاهای اداری است؛ به دلیل کارآمد بودن پارتیشن ها برای فضاهای اداری و کاری، پارتیشن هایی مخصوص برای اداره جات و محیط های کاری طراحی و تولید شدند که با نام پارتیشن اداری شناخته می شوند؛ این دسته از پارتیشن ها، پس از مدت کوتاهی، فروش زیادی داشته اند و تا الان، یکی از محصولات محبوب به حساب می روند. با این حال هر محیطی نیازهای به خصوص خود را دارد و به همین دلیل، پارتیشن ها باید ویژگی های مشخصی داشته باشند؛ به همین دلیل درست مانند هر کالای دیگری، پارتیشن های اداری در انواع متفاوت و خصوصیات مختلف طراحی و تولید شدند تا بتوانند برای هر محیطی متناسب باشند.

همان طور که گفته شد، پارتیشن های اداری در طرح ها و با خصوصیاتی متفاوتی تولید می شوند و به همین دلیل می توانند با متر و معیارهای مختلفی تقسیم بندی شوند؛ با این حال، مهم ترین بخش پارتیشن های اداری شیشه ای که می تواند به طور مستقیم تاثیرات مهمی در کاربردها و همین طور ظاهر پارتیشن ها داشته باشد، نوع و جنس شیشه های آن ها است.

پارتیشن های اداری از لحاظ جنس شیشه به دو دسته پارتیشن های اداری تک جداره و پارتیشن های اداری دو جداره تقسیم می شوند.

پارتیشن اداری تک جداره

همان طور که از نامشان معلوم است، در ساخت این پارتیشن های اداری از شیشه های تک جداره استفاده می شود. پارتیشن های اداری تک جداره به هر دو صورت فریم لس و فریم دار ساخته می شوند. پارتیشن های اداری تک جداره در شکل ها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند و به همین دلیل، می توانند به راحتی در هر نوع مکانی و در هر شرایطی نصب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

پارتیشن های اداری تک جداره بهترین گزینه برای محل هایی هستند که در آن زیبایی المان ها اولویت زیادی دارد. ظرافت پارتیشن های اداری دو جداره زیبایی و جذابیت های خاصی را برای محیط به ارمغان می آورد. البته یک محدودیت بزرگی که این پارتیشن های اداری دارند، آسیب پذیر بودن آن ها است و به همین دلیل بهتر است که در محیط های پرخطر که امکان شکسته شدنشان وجود دارد، قرار داده نشوند.

با وجود این که پارتیشن های اداری تک جداره نیاز زیادی به مراقبت دارند، اما با این حال زیبایی و جذابیتی که این پارتیشن ها به محیط اطراف خود می بخشند، غیر قابل توصیف است.

پارتیشن اداری دو جداره

پارتیشن های اداری دو جداره جزو پارتیشن های بسیار مقاوم و با استحکام به حساب می آیند. با وجود این که این پارتیشن های دو جداره ممکن است زیبایی و ظرافت پارتیشن های اداری تک جداره را نداشته باشند، اما برای مکان ها و فضاهایی که امکان ضربه دیدن و شکسته شدن پارتیشن بیشتر است، بهترین گزینه هستند.

پارتیشن های اداری دو جداره ویژگی های جالب و کاربردی دارند؛ این پارتیشن ها بهترین نوع پارتیشن برای فضاهای خیلی سرد و یا خیلی گرم هستند، چرا که شیشه های دو جداره به کار رفته در آن ها می تواند دمای محیط داخل پارتیشن را کنترل و حفظ کند.

علاوه بر تمام این ها، بزرگ ترین مزیت پارتیشن های اداری ساخته شده با شیشه های دو جداره، عایق صدا بودن آن ها است. این ویژگی باعث می شود که این پارتیشن ها برای فراهم ساختن فضاهای متفاوتی نظیر اتاق های کنفرانس، اتاق های ملاقات، دفتر کارکنان و ... مناسب باشند.

پارتیشن های اداری دو جداره می توانند ظواهر و جلوه های متفاوتی داشته باشند. درست مانند پارتیشن های تک جداره، پارتیشن های اداری دو جداره نیز می توانند به صورت فریملس و یا فریم دار ساخته شوند اما نوع فریم دار آن ها رایج تر و پر طرفدارتر است. فریم پارتیشن ها می توانند جنس های متفاوتی مانند چوبی، آلومینیومی و ... داشته باشند که جدا از بحث ظاهری و جلوه، کارآیی های به خصوصی هم دارند.

شرکت شیشه تتراگلس

مجموعه تولید کننده و وارد کننده محصولات مربوط به شیشه و آینه تتراگلس، یکی از پرآوازه ترین شرکت های فعال در این زمینه در تهران است. در حال حاضر این مجموعه، محصولاتی مانند کابین دوش شیشه ای، پارتیشن شیشه ای و پارتیشن اداری، آینه های رنگی متفاوت، شیشه لاکوبل، شیشه سکوریت، شیشه هوشمند، نرده شیشه ای و ... را با بهترین کیفیت و دقیق ترین ابزار آلات تولید و پیاده سازی کرده است. علاوه بر تمامی خدمات ارائه شده توسط این شرکت، شما می توانید از مشاوره رایگان و در محل کارشناسان این مجموعه، بهره ببرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

انواع مختلف پارتیشن های اداری

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
وبگردی