ایده عکاسی لباس
یک گام مهم در عکاسی تبلیغاتی از لباس که حتی بسیاری از فروشگاه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی هم آن را انجام نمی دهند، آن است که...

ایده های خلاقانه برای عکاسی شگفت انگیز از لباس های مختلف

یک گام مهم در عکاسی تبلیغاتی از لباس که حتی بسیاری از فروشگاه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی هم آن را انجام نمی دهند، آن است که برای عکاسی خود ایده داشته باشید. برای این ایده پردازی بهتر است در ابتدا از خودتان بپرسید که چرا باید از لباس ها عکس تهیه کنید؟ آیا می خواهید یک شیوه زندگی را به نمایش بگذارید یا آن را برای وب سایت فروشگاهی خود می خواهید؟ درواقع داشتن هدف به شما این امکان را می دهد که نیازهای خود را محدود کنید.

برای مثال اگر این عکاسی برای یک وب سایت باشد، ممکن است نیاز باشد که از پس زمینه سفید برای نمایش محصولاتی مانند لباس استفاده کنید. اگر برای شبکه های اجتماعی و سبک زندگی باشد، ممکن است برای دادن سبک به تصاویر به چند وسیله هم نیاز داشته باشید. سپس باید به این فکر کنید که چگونه می خواهید از لباس ها عکس بگیرید. شما با دقت در رنگ و بافت لباس می توانید ایده های بهتری پیدا کنید. بنابراین بهتر است ایده های خود را روی کاغذ بنویسید. در ادامه این مقاله به بررسی چند ایده در این زمینه می پردازیم. با ما همراه باشید.

1. استفاده از اتو و بخار برای دادن جذابیت به لباس ها

استفاده از بخار شوی در این زمینه می تواند بسیار موثر و سریع عمل کند. با استفاده از بخار شوی می توانید داخل و قسمت جلوی لباس ها را که بیشتر در معرض دید عکس ها هستند صاف کنید و هر گونه چروک اضافه را از بین ببرید. این کار از استفاده از اتو هم راحت تر و سریعتر است و عکس های شما را جذاب تر می کند. دقت داشته باشید یک لباس چروک کوچکترین جذابیتی برای مشتری نخواهد داشت.

2. استفاده از مو مصنوعی برای مانکن

اگر در عکاسی از لباس از مانکن استفاده می کنید، برای طبیعی به نظر رسیدن این مانکن های مصنوعی، بهتر است کمی المان های طبیعی و واقع گرایانه به آنها اضافه کنید. این کار عکس های لباس را واقعی تر نشان می دهد. برای این کار می توانید یک موی مصنوعی باکیفیت خریده و آن را بر روی سر مانکن قرار دهید و سپس عکس بگیرید. در این صورت مانکن واقعی تر به نظر خواهد رسید. البته استفاده از مدل زنده قطعا تاثیر گذاری بیشتری دارد، اما در صورت نداشتن مدل بهتر است به این صورت خلاقانه تر عمل کنید.

3. پارچه های ابریشمی یک دست در کنار هم

ترفند عکاسی از لباس
گاهی اوقات قرار دادن چند عکس در کنار هم جذابیت عکاسی از آنها را بیشتر می کند. ابریشم معمولا سطحی صیقلی و صاف دارد و شما می توانید با کنار هم قرار دادن آنها و استفاده از نوری ملایم مانند نور انواع رینگ لایت های رومیزی از آنها عکس برداری کنید. این نوع از عکس برداری معمولا مشتری را بیشتر برای انجام خرید ترغیب می کند و با استفاده از تجهیزاتی ارزان مانند پایه رومیزی و به صورت حرفه ای هم قابل انجام است.

4. تمرکز بر لباس به جای مدل

زمانی که شما از یک مدل زنده به جای مانکن استفاده می کنید، حتما باید تمرکز بر روی لباس باشد تا به خرید منجر شود. برای این کار می توانید موهای مدل را بر روی صورت او قرار دهید تا توجه به چهره مخاطب را از اصل موضوع دور نکند. شما می توانید به مدل بگویید که روبروی دوربین بایستد اما به صورت سه رخ و صورت خود را از دوربین برگرداند. این حالت بسیار هنری است و موجب می شود تا توجه مخاطب تنها بر روی لباس باشد. از این مدل عکاسی برای عکس گرفتن از انواع مانتو هم استفاده می شود و شما می توانید مدل های مختلف از مانتوهای جدید را در قیمت های متفاوت به فروش برسانید.

5. استفاده از فضای طبیعی برای عکاسی با مدل از لباس ها

اگر می خواهید چندین لباس را در تن چند مانکن به نمایش بگذارید، می توانید از فضای طبیعی هم کمک بگیرید. به این صورت که از پله، از جدول کنار خیابان و هر فضای بلندتری برای ایجاد یک پوز عکاسی استفاده کنید. این عکاسی به خصوص برای گرفتن عکس از کفش و شلوار کاربرد بیشتری دارد.
برای این کار مدل باید روبروی دوربین بایستد و یکی از پاها را بر روی جدول، پله و غیره قرار دهد و دیگری را صاف بگذارد. پایی که بر روی پله قرار دارد و می خواهد کفش یا شلوار را به نمایش بگذارد، کمی به صورت ناخودآگاه خم خواهد شد و این ژست محصول شما را زیباتر نشان می دهد.

6. استفاده از دیوار

می توانید از دیوار برای آویزان کردن چند لباس از آن استفاده کنید. بهتر است این دیوار رنگ سفید داشته باشد تا لباس ها بتوانند در زمینه سفید خودشان را بهتر نشان دهند و در صورت نیاز به دور بُر شدن عکس ها مشکلی برایشان ایجاد نشود. در حالت عکاسی مدلینگ تکیه دادن به دیوار می تواند آرامش را منتقل کرده و در این حالت بهتر است بدن کمی به سمت دوربین متمایل شود و سر به سمت دوربین چرخیده شود. همچنین بهتر است یکی از زانوها نیز کمی خم باشد. در این نوع از عکس ها اعتماد به نفس و آرامش به خوبی مشخص می شود.
گاهی اوقات تکیه دادن می تواند به فرد دیگری نیز باشد. برای این کار قرار دادن یک پا جلوی پای دیگر می تواند حالت عکس را جذاب تر کند. در این حالت می تواند دست به سمت سر خم شود یا آن را در جیب قرار داده تا عکس شما زیبایی بیشتری داشته باشد.
برای مطالعه نکات بیشتر درباره استفاده از دیوار به عنوان پس زمینه عکاسی این مطلب را بخوانید.

7. ایده حرکت در عکس

اگر بتوانید حس حرکت را در عکس های خود ایجاد کنید، ایده خوبی برای تاثیر گذاری بر روی مخاطب خواهد بود. شما می توانید با ایجاد حرکت در لباس با استفاده از تکان دادن آن و حذف دست ها در ادیت، حس انرژی بخشی بیشتری به عکس هایتان بدهید. اگر از مدل زنده استفاده می کنید هم نباید همه عکس های شما سکون را نشان دهند. از این روش برای عکاسی لباس های ورزشی می توانید کمک بگیرید.
گاهی اوقات نشان دادن حرکت در عکس ها می تواند به عکس های شما کمک کند تا حرفه ای تر به نظر برسند. گاهی اوقات هم مدل می تواند حتی بدون نگاه کردن به دوربین ژست راه رفتن را به خود بگیرد. برای این کار بهتر است تمام زاویه بدن روبه روی دوربین نباشد. بهترین حالت زاویه بدن در این حالت 90 درجه از دوربین است. در این حالت صورت در زاویه سه رخ قرار می گیرد، یکی از پاها روی زمین و دیگری در حال برداشته شدن از روی زمین است. یکی از دست ها نیز رو به عقب یا جلو است تا حالت حرکت را بیشتر منتقل کند.
 
 

7 ایده برای خلق عکس هایی شگفت انگیز از لباس های متفاوت

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی