دعای روز چهارم ماه رمضان
در مفاتیح الجنان برای روز چهارم ماه مبارک رمضان دعای مخصوص و نماز هشت رکعتی آورده شده است که خواندن آن ها فضیلت بسیار زیادی دارد.

دعای روز چهارم ماه رمضان با صوت و معنی

دعای هر روز ماه رمضان، از اعمال مهم رمضان است که برای هر یک از روزهای این ماه بصورت جداگانه در نظر گرفته شده است. همانطور که میدانید ماه رمضان ماه خداست و در آن به دعا کردن بسیار سفارش شده است. بر اساس برخی روایات دعای روزه دار در همه حالات و ساعات اجابت شده و درخواست کننده از خدا در این ماه محروم نمی شود برای همین استفاده از تمامی لحظات این ماه، اهمیت ویژه ای دارد.

همه روزهای ماه مبارک رمضان پر برکت است و برای همه روزهای آن دعاهایی در مفاتیح الجنان آورده شده است که در ادامه این بخش از دین و مذهب نمناک دعای روز چهارم ماه رمضان را می خوانیم.

متن دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ قوّنی فیهِ علی إقامَةِ أمْرِکَ واذِقْنی فیهِ حَلاوَةَ ذِکْرِکَ وأوْزِعْنی فیهِ لأداءِ شُکْرَکَ بِکَرَمِکَ واحْفَظنی فیهِ بِحِفظْکَ و سِتْرِکَ یـا أبْصَرَ النّاظرین.

ترجمه دعای روز چهارم ماه رمضان 

خدایا نیرومندم نما در آن روز به پا داشتن دستور فرمانت وبچشان در آن شیرینی یادت را ومهیا کن مرا در آنروز رای انجام سپاس گذاریت به کـرم خودت نگهدار مرا در این روز به نگاه داریت وپرده پوشی خودت ای بیناترین بینایان. (مفاتیح الجنان) 

دعای روز چهارم ماه رمضان

شرح دعای روز چهارم ماه رمضان

در این دعا می گوییم خدایا به من نیرو بده تا در ماه رمضان بتوانم به خوبی عبادت و امر تو را اطاعت کنم، عبادت قوه غیر از قوه جسمانی می خواهد. در دعای کمیل هم آمده که خدایا قوه بده به من با جوارحم در خدمت تو باشیم.

در این دعا می گوییم خدایا شیرینی عبادت را به ذائقه ما بچشان تا عبادت در ماه رمضان به ما مزه کند.

در این دعا می گوییم خدایا به کرمت کاری کن که من ادای شکرت را بکنم و نعمت های تو به جا استفاده کنم. وقتی چشم نامحرم را نبیند و گوش آواز حرام نشود، نعمت چشم و گوش را به جا آورده ایم.

در این دعا می گوییم خدایا در این ماه رمضان من را از انجام گناه حفظ کن و ای خدایی که تو بینا به همه اعمال ما هستی، به ما توفیق بده که در ماه رمضان گناه نکنیم.

اعمال روز چهارم ماه رمضان

نماز شب چهارم ماه مبارک رمضان

در مفاتیح الجنان آمده است: برای شب چهارم ماه مبارک رمضان نمازی هشت رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس 20 مرتبه سوره قدر مورد تاکید است.

دعای روز چهارم ماه رمضان (بلدالامین)

رَوَاهَا اِبْنُ عَبَّاسٍ عَنِ اَلنَّبِیِّ ص اَلْیَوْمَ اَلرَّابِعَ

ابن عباس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت کرده است:

دعای روز چهارم ماه رمضان

اَللَّهُمَّ قَوِّنِی فِیهِ عَلَی إِقَامَهِ أَمْرِکَ وَ أَوْزِعْنِی لِأَدَاءِ شُکْرِکَ بِکَرَمِکَ

وَ اِحْفَظْنِی بِحِفْظِکَ وَ سِتْرِکَ یَا أَبْصَرَ اَلنَّاظِرِینَ

مَنْ دَعَا بِهِ أُعْطِیَ فِی جَنَّهِ اَلْخُلْدِ سَبْعِینَ أَلْفَ سَرِیرٍ عَلَی کُلِّ سَرِیرٍ جَارِیَهٌ مِنَ اَلْحُورِ اَلْعِینِ

هر کس این دعا را بخواند، به او در بهشت جاودان هفتاد هزار تخت و بر هر تختی حور العینی است.

دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان؛ متن و ترجمه دعای رمضان

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ز.ت
وبگردی