کاربرد سنباده
همه شما کاغذ سنباده را میشناسید و احتمالا فکر میکنید که سنباده فقط در کارگاه ها کاربرد دارد، اما اینگونه نیست فواید سنباده در کارهای داخل منزل نیز بسیار است.

کاربرد های جالب سنباده برای راحتی بسیاری از کارها

سنباده در بسیاری از گاراژ ها یافت می شود و کاربرد های بسیار زیادی برای افراد مختلف با شغل های متفاوت؛ مخصوصا نجارها دارد اما شاید تعجب کنید که سمباده می‌ تواند در بسیاری از امور روزانه هم به شما کمک کند، به شرطی که کاربرد های آن را بلد باشید و بدانید که در چه مواقعی می توانید از آن ها استفاده کنید. در این قسمت از نمناک در این باره توضیح مفصل خواهیم داد.

تیز کردن قیچی

شما می توانید از سنباده برای تیز کردن قیچی استفاده کنید. کافی است که چند بار قیچی را روی آن بکشید و متوجه شوید که چه قدر تیز شده است.

قیچی

از بین بردن کثیفی ها

اگر کثیفی و لکه هایی روی کف زمین چسبیده است و نمی‌ توانید آن را از بین ببرید، می توانید با سنباده آن ها را بردارید. به شرطی که کثیفی ها خشک شده باشند و با سمباده کنده شوند.

از بین بردن لیزی کفش

اگر کفشی دارید که کف آن لیز است و هر جایی که با آن راه می روید، احتمال زمین خوردن تان وجود دارد، می توانید با یک عدد سنباده کف آن بکشید تا کاملاً خشک شود و لیز نخورید.

باز کردن شیشه

اگر نمی توانید در شیشه مربا را باز کنید، کافی است یک سنباده دور درِ شیشه مربا قرار دهید و با انجام این کار به راحتی آن را باز کنید.

مربا

قدم های امن تر

اگر می‌ خواهید زمانی که بیرون از منزل می روید و هنگامی که هوا سرد است و زمین خیس و یخبندان است، زمین نخورید، کف کفش خود را سنباده بکشید تا راحت تر راه بروید.

پرورش گل

اگر می خواهید که نتایج سریع تری در باغ و باغچه خود بگیرید، کافی است که یک عدد سنباده را قبل از کاشت گیاه، روی ناحیه مورد نظر مالش دهید. با این کار رشد جوانه بیشتر می شود.

برداشتن نخ و کرک از روی لباس

برای این که نخ و کرک اضافه را از روی لباس خود بردارید، کافی است یک عدد سنباده روی لباس تان بکشید تا قسمت های اضافی نخ برداشته شود.

پرز لباس

تمیز کردن ظرف سیمانی

احتمالاً ظرف هایی را دیده اید که مخصوص درست کردن سیمان یا دوغاب هستند و کثیفی اطراف شان را می‌ گیرد و با هیچ چیز نمی‌ توانید آنها را تمیز کنید. اگر لکه های سیمان جایی ریخته؛ می توانید از سنباده استفاده کنید؛ همچنین ظروف مخصوص دوغاب و سیمان را نیز می توانید با سنباده به طور کامل شستشو دهید.

جایگزین سوهان

اگر برای مرتب کردن ناخن های خود سوهان در اختیار ندارید، می توانید از یک کاغذ سنباده کمک بگیرید. البته مراقب باشید که دست تان را نبرید.

تیز کردن سوزن

برای تیز کردن سوزن هنگام خیاطی، یک تکه از کاغذ سنباده را چند بار روی نوک سوزن بکشید.

خیاطی

زیباتر کردن پارچه مخمل یا جیر

اگر احساس می کنید که پارچه مخمل یا جیرتان کثیف شده و می خواهید کمی آن را تر و تازه کنید، کافی است که یک کاغذ سنباده بردارید و به آرامی روی آن بکشید تا دوباره بافت لباس را زیبا کند.

تمیز کردن چراغ جلوی ماشین

برای تمیز کردن چراغ جلوی ماشین و از بین بردن کثیفی ها و ایجاد نور بیشتر، کافی است که از کاغذ سنباده استفاده کنید و نتیجه بی نظیر آن را ببینید.

برداشتن غذا های سوخته شده

اگر می بینید که در کف مایکروویو غذاهایی سوخته اند و به آن چسبیده ‌اند، بهتر است که غذا های سوخته و چسبیده به سینی مایکروویو را با استفاده از کاغذ سنباده بردارید.

تمیز کردن تخته آشپزی

از آن جایی که شما چیز های زیادی روی تخته آشپزی خرد می کنید، در نتیجه احتمال دارد که بقایای مواد غذایی به آن چسبیده باشند؛ که بهترین راهکار برای تمیز کردن آن ها استفاده از کاغذ سنباده است‌.

تخته آشپزی

لایه برداری پوست مرده

شاید برای تان کمی عجیب و غیر طبیعی به نظر برسد؛ اما می توانید با استفاده از کاغذ سنباده پوست خشک و مرده را از کف پای تان بردارید. سنباده را به آرامی روی قسمت هایی بکشید که نیاز به درمان دارند و نتیجه آن را ببینید.

دور کردن جانوران و حشرات

هیچ چیز بدتر از این نیست که حشرات و جانوران به گیاه حمله کنند اما خوشبختانه شما می توانید با یک کاغذ سنباده آن ها را دور کنید. کاغذ سنباده را به صورت حلقه ای و بزرگتر از گلدان، برش دهید و آن را در بیس و زیر گلدان قرار دهید که حشرات را دور کند.

پاک کردن اثر خودکار از روی لوازم خانه

شما باید اثرات باقیمانده از خودکار که احتمالاً کار کودکتان است را از روی لوازم خانه با استفاده از کاغذ سنباده ای که دارید بردارید، البته شاید نتوانید آن را خیلی محکم بکشید، زیرا ممکن است به لوازم آسیب وارد شود اما تا حد زیادی می توانید اثر آن را از بین ببرید.

درست کردن کاردستی

همه ما عاشق کاردستی های مختلف از جمله درست کردن کاغذ دیواری برای کودکان مان هستیم. شما می توانید از کاغذ سنباده به عنوان وسیله ای جایگزین مقوا، برای درست کردن کاردستی هم کمک بگیرید، زیرا خیلی راحت به چسب آغشته می شود و می توانید چیز های مختلفی روی آن بچسبانید.

کاربردهای بسیار مفید سنباده در خانه و خانه داری

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی