لاله اسکندری

ساخت سریال جشن سربرون به کجا رسید؟

تاریخ انتشار : 12 مهر 1400کد مطلب : 78361زمان مطالعه : 2 دقیقه
سریال جشن سربرون به کارگردانی مجتبی راعی و حضور بازیگران مطرح با داستانی متفاوت برای پخش از تلویزیون آماده می شود.

تصویربرداری سریال جشن سربرون در فاز نهایی

سریال جشن سربرون به نویسندگی و کارگردانی مجتبی راعی و تهیه کنندگی حسن نجاریان، سریال در حال ساخت تلویزیون است که تصویربرداری آن این روزها ادامه دارد.

مجموعه ای 42 قسمتی جشن سربرون، با حضور بازیگران سرشناس بسیاری به روایت دوران قبل از مشروطه و زندگی ایلات و عشایر و کوچ آن ها می پردازد.

تصویربرداری سریال جشن سربرون از سال 1398 آغاز شده و به دلیل شیوع کرونا بارها متوقف شد. با گذشت نزدیک به دو سال از آغاز ساخت سریال، بیش از 80 درصد فیلمبرداری آن به پایان رسیده و تنها سه ماه دیگر از ادامه ساخت آن باقی مانده است که برای پخش در سال 1400 آماده شود.

حسین محجوب و لاله اسکندری

حسین محجوب و لاله اسکندری در سکانسی از سریال جشن سربرون

داستان و بازیگران سریال جشن سربرون

سریال جشن سربرون در پنج بخش، شرایط و فضای ایران را در زمان مشروطه، به قدرت رسیدن رضا خان و رخدادهای تاریخی سال 1320 را به تصویر می کشد. 

در خلاصه داستان سریال جشن سربرون آمده است:

بهادر، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو»، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر جهان پسند می آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان پسند به عقد پسرعموش درآید.

بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می کند. زخم های کهنه سرباز می کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می کنند. درگیری ابعاد بزرگتری می یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می کند. 

لاله اسکندری

بازیگران سریال جشن سربرون عبارتند از:

مهدی فقیه

فیلمبرداری سریال جشن سربرون به مرحله آخر رسید

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف/ف
وبگردی