تولد
ویژگی زن مستقل
بدون هر گونه تبعیضی، خانم ها هم مانند آقایان می توانند زندگی مستقل داشته باشند که برای داشتن زندگی مستقل باید برخی ویژگی ها را در خود ایجاد و تقویت نمایند.

ویژگی های بارز زنان مستقل و قوی 

زن قوی و مستقل می تواند الهام بخش خوبی برای همه خانم ها باشد و تحسین همه را برمی انگیزد. زن قوی و مستقل ویژگی هایی دارد که برای تبدیل شدن به آن باید تلاش کرد. در این قسمت از نمناک قصد داریم ویژگی زنان مستقل و قوی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید تبدیل به یکی از آن ها شوید. 

1. دنباله رو نیستند

زنان قوی و مستقل خودشان الگوی دیگران هستند و از کسی تقلید نمی کنند. آن ها معمولاً رهبری یک گروه را بر عهده می گیرند، نه این که بخواهند دنبال کننده باشند. عقب نمی نشینند تا دیگران برایشان تصمیم بگیرند زیرا خودشان می دانند چه چیزی بهتر است و چگونه باید عمل کنند. 

کار کردن

2. از ناامنی ها و نقص هایشان آگاه هستند

همه ما نقص هایی داریم. این طبیعت انسان است و نباید به آن خرده گرفت. زنان قوی و مستقل نقص ها و ایرادات خود را می پذیرند. ناامنی های خود را می شناسند و در نتیجه می دانند که دقیقاً باید چگونه آن ها را برطرف کنند و چه چیز هایی را بپذیرند؛ بدون این که قادر به تغییرشان باشند. 

3. از تصمیم گرفتن خجالت نمی کشند

خانم های قوی هیچ مشکلی با گرفتن تصمیمات سخت ندارند. آن ها هنگام گرفتن تصمیمات منطقی می شوند. احساسات خود را کنار می گذارند و از زاویه دید متفاوت به مشکل نگاه می کنند و این بزرگترین قدرت آن ها است. 

خجالت کشیدن

4. با خودشان شاد هستند

یکی از بهترین علائم قوی بودن زنان مستقل، این است که آن ها برای شاد بودن به هیچ کس در زندگی نیاز ندارند. نیاز به این ندارند که یک مرد بخواهد آن ها را شاد کند. آن ها با آنچه که هستند احساس شادی و خوشحالی می کنند. 

5. انتقاد را می پذیرند

همه ما می دانیم که پذیرش انتقاد کار راحتی نیست اما زنان قوی و مستقل بازخورد های دیگران را گوش می کنند، انتقاد پذیری خوبی دارند و آن را حمله شخصی از سمت دیگران نمی دانند. بلکه کاملاً منطقی به موضوع نگاه می کنند و به کامنت های منفی فکر می کنند تا بتوانند در صورت نیاز خودشان را اصلاح کنند. 

انتقاد پذیری

6. هدف دارند

زنان قوی بدون هدف زندگی نمی کنند. آن ها انگیزه برای انجام کار های مختلف دارند. همیشه هدفمند زندگی می کنند و خودشان را با تغییرات سازگار می کنند. ممکن است در یک دوره زمانی اهداف خود را تغییر دهند اما هیچ گاه بدون هدف نیستند. 

7. عقاید خودشان را دارند

زنان قوی روی عقاید خودشان پا برجا هستند و می دانند که چه استدلالی پشت این عقاید وجود دارد. آن ها هر چیزی را نمی پذیرند و در نتیجه خیلی سخت یک عقیده را انتخاب می کنند اما زمانی که آن را انتخاب کنند، پایش ‏می ایستند و همیشه حرفی برای گفتن دارند. 

عقاید زنان مستقل

8. از درخواست کردن نمی ترسند

این افراد هنگامی که نیاز به تعمیر چیزی داشته باشند یا بخواهند که کار سختی را انجام دهند، نه تنها از عهده آن بر می آیند، بلکه خیلی راحت از دیگران درخواست کمک می کنند و از این بابت هرگز خجالت نمی کشند. حتی ممکن است سوالات اشتباه بپرسند اما از بیان آن ها خودداری نمی کنند و آن را نشانه ضعف نمی دانند. 

9. دیگران به او مراجعه می کنند

تصور کنید که یک شرایط سخت پیش آمده و فردی نیاز به کمک یا حمایت دارد. اگر شما زن قوی و مستقل باشید، احتمالاً این شخص به شما رو می آورد و از شما درخواست کمک می کند، زیرا نشان می دهید که کاملاً قابل اعتماد بوده اید و این علامت قدرت درونی شما است. در صورتی که افراد ضعیف وابسته هستند و کسی برای کمک و کار های بزرگ روی آن ها حساب نمی کند. 

مشورت با زنان مستقل

10. به خودشان ارزش می دهند

دوست داشتن و عشق ورزیدن به خود برای همه کار راحتی نیست. این افراد به گذشته نگاه می کنند، عیب ها و نقایص خود را پیدا می کنند و سعی می کنند بهترین نسخه را در آینده از خودشان ارائه دهند. آن ها ارزش خودشان را می شناسند و در نتیجه نیاز به اعتبار گرفتن از سمت دیگران ندارند. 

11. می توانند خودشان را ببخشند

زنان قوی و مستقل یاد گرفته اند که چگونه با خودشان رفتار کنند. آن ها سعی می کنند محبت آمیز ترین رفتار ممکن را با خودشان داشته باشند. درست است که اشتباهات خود را می شناسند اما از طرفی می توانند خودشان را ببخشند و در نتیجه مدام خود را سرزنش نمی کنند و این حس منفی را به خودشان القا نخواهند کرد. 

زن مستقل

12. می توانند نه بگویند

گاهی اوقات ما باید با رودربایستی که داریم مبارزه کنیم و خیلی راحت به دیگران نه بگوییم؛ بدون این که خجالت بکشیم یا عذاب وجدان بگیریم زیرا همیشه باید ارزش های خود را اولویت قرار دهیم. زنان قوی و مستقل می دانند که در چه شرایطی باید نه بگویند و حتماً این کار را انجام می دهند و انجام این کار را نشانه ضعف نمی دانند. 

13. از انجام کار نمی ترسند

افراد قوی و قدرتمند، همچنین زنان مستقل از انجام کار های بزرگ نمی ترسند. نگران نظرات بقیه نیستند و کاری که فکر کنند درست است را به انجام می رسانند. حتی اگر دیگران با آن ها مخالفت کنند، باز هم همیشه حرفی برای گفتن دارند و پای کارشان می ایستند. 

ترس از انجام کار

14. می توانند از مساله ای بگذرند

این افراد می توانند از خیلی چیز ها صرف نظر کنند و در این مورد قدرت بسیار بالایی دارند و اگر بفهمند در رابطه ناسالمی هستند، خیلی راحت از آن می گذرند. از تنها بودن نمی ترسند و ترس از دست دادن هم ندارند. 

15. همیشه برای چالش آماده هستند

این افراد به خاطر استقلال و قدرت بالایی که دارند، از به چالش کشیده شدن نمی ترسند. حتی از چالش های زندگی استقبال می کنند زیرا می دانند که قرار است درس هایی از آن یاد بگیرند. این افراد قوی همیشه آماده پیشرفت هستند.

هر زن مستقل و قوی این ویژگی رو داره

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی