غسل

کاشت ناخن و مژه
این روزها در دنیای مد کاشتن ناخن و اکسنشن مژه در بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده که در ادامه احکام مراجع تقلید را در رابطه با این موضوع می خوانید.
زنده شدن جنازه

زنده شدن جنازه وسط مراسم غسل!! + عکس

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیرمرد 95 ساله که فوت کرده بود ناگهان به طور بسیار عجیب و باورنکردنی در مراسم غسل زنده شد، جزئیات کامل این اتفاق باورنکردنی را در ادامه مشاهده می نمایید.
فواید غسل جنابت

چرا غسل جنابت اینقدر تاکید شده است ؟ + فواید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
از آنجایی که بعد از رابطه زناشویی ارگاسم روی بدن تاثیرات عصبی و تعادلی دارد بهترین راه برای ریکاوری بدن و بازیابی تعادل بدن، آب است این فقط یکی از فواید غسل جنابت می باشد.
غسل بانوان

چرا غسل حیض و جنابت واجب است؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
غسل حیض و غسل جنابت از غسل های واجب برای بانوان است که غسل حیض بعد از اتمام عادت ماهانه و غسل جنابت بعد از رابطه زناشویی باید انجام شود.
غسل جنابت

شیوه غسل جنابت و احکام “غسل جنابت” از نظر مراجع

زمان مطالعه : 18 دقیقه
در ادامه این مطلب از شیوه غسل جنابت، احکام غسل جنابت و تمام آنچه باید درباره "غسل جنابت" بدانید، مطلع خواهید شد.
غسل زیارت

طریقه انجام “غسل زیارت” و احکام آن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
یکی از اعمالی که قبل از وارد شدن به حرم امامان انجام می دهیم، غسل زیارت است.“غسل زیارت” در نیت با غسلهای دیگر تفاوت دارد.یعنی به صورت ترتیبی و ارتماسی انجام میشود.
غسل میت

جواب تمامی سوالات در مورد “غسل میت”

زمان مطالعه : 14 دقیقه
در دین مبین اسلام یکی از شرایط واجب دفن مرده غسل میت قبل از آن است که باید توسط شخصی که از اهمیت “غسل میت” برخوردار است این عمل صورت گیرد.
غسل

غسل با موی بافته شده چه حکمی دارد؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
غسل کردن احکام خاص خود را دارد که با توجه به نظر مراجع تقلید باید از نحوه صحیح آن آگاهی کامل را داشته باشیم.
غسل حضرت فاطمه زهرا

چه کسانی بدن حضرت فاطمه زهرا (س) را غسل دادند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در برخی از روایات آمده که اسماء بنت عمیس در غسل حضرت زهرا(ع) به حضرت علی(ع) کمک می رسانده و از او نقل است که می گفت: «فاطمه(س) به من وصیت کرد که مرا فردی جز تو و علی نباید غسل دهد.
غسل جنابت

شرایطی که غسل جنابت واجب است

زمان مطالعه : 5 دقیقه
غسل جنابت فقط برای برای بعد از رابطه جنسی نیست بلکه در برخی زمان ها و شرایط دیگری هم غسل جنابت بر مسلمانان واجب می شود که باید بدانند.
غسل مس میت

طریقه انجام غسل مس میت

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر بدن میتی را که تمام بدنش سرد شده است، لمس کند، باید غسل مس میت بکند؛ یعنی باید به نیت غسل مس میت و به نیت قربة الی الله، مانند غسل جنابت، غسل انجام دهد.
نماز و غسل

غسل هایی که نیاز به وضو ندارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر چیزی که به هر نحوی مشروط به وضو است، مشروط به غسل نیز می باشد. اما بعد از انجام برخی از غسل ها دیگر نیازی به وضو گرفتن نیست.
حکم تاتو کردن

حکم تاتو کردن ابرو یا دیگر اعضای بدن برای غسل و وضو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
امروزه تاتو کردن ابرو یا لب در بین خانم ها یکی از رایج ترین کارها برای زیبایی انجام می شود اما قبل از انجام این کار باید از حکم غسل و وضو با تاتو اطلاعاتی داشته باشند.
غسل روزه دار

احکام غسل جنابت و حیض برای روزه دار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
جنب شدن و پاک شدن یا نشدن از حیض در ماه رمضان دو حالت قبل از اذان صبح و بعد از اذان صبح دارد که حکم غسل هر کدام متفاوت است.
غسل های مستحب

آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب

زمان مطالعه : 4 دقیقه
غسل در لغت به معنای شستن است و در اصطلاح به مجموعه ای از اراده قلبی و اجرای عملی در خصوص شستن بدن گفته می شود. غسل ها بر پایه حکم شرعی به دو دسته تقسیم می شود .
صفحه 1 از 2