امام رضا

حرم رضوی

تکذیب آتش سوزی در حرم امام رضا (ع)

تاریخ انتشار : 30 خرداد 1396زمان مطالعه : 1 دقیقه
آتش سوزی در مکانی خارج از محدوده حرم مطهر رضوی، در کارگاه قطار شهری مشهد رخ داد که به طور کامل اطفاء گردید.
خواستگار

فرستادن خواستگار پولدار برای دختر فقیر توسط امام رضا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام رضا (ع) واسطه ای بی منت برای خواستگاری دختر رفتگر شهرداری مشهد توسط پسر تاجر تهرانی قرار گرفت، در ادامه این ماجرای زیبا و شگفت انگیز را بخوانید.
حرم امام رضا

ساعت حرم امام رضا (ع) را چه کسی کوک می کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آقای عنبرانی سومین نسل از ساعت سازانی است که مسئول ساعت حرم امام رضا شده است و الآن سال هاست چشمش به عقربه های ساعت حرم است.
حقیقت ایمان

حدیث حقیقت ایمان به خدا از امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آنـچـه مـی تواند به انسان آرامش بخشد و اضطراب را از میان بَرَد، ایمان حقیقی به خدا است.آثار سازنده ایمان ، بسیاراست که در این جا حدیثی راجع به حقیقت ایمان از امام رضا (ع) را میخوانیم.
زندگینامه امام رضا

مروری بر زندگینامه امام رضا(ع)

زمان مطالعه : 7 دقیقه
امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان , فرزند امام موسی کاظم (ع) است که در ادامه مرور مختصری بر زندگینامه امام رضا خواهیم داشت.
استحمام

توصیه های امام رضا (ع) درباره استحمام

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استحمام ورعایت بهداشت بدن از اهمیت خاصی در دین اسلام برخوردار است و حتی در بسیاری موارد از اعمال واجب و گاهی مستحب شمرده شده است.
کبد سالم

راز داشتن کبد سالم با توصیه های امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کبد سالم یعنی داشتن بدنی سالم. کبد با تصفیه خون و دفع مواد زائد و سموم بدن یکی از مهمترین اعضای داخلی بدن است. امام رضا (ع) توصیه هایی موثر از دل علم طب سنتی برای سالمسازی کبد دارند.
پیشگیری از بیماری

چند توصیه مهم از امام رضا(ع) برای پیشگیری از بیماری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پیشگیری از بیماری ها بهترین روش برای سالم ماندن و طول عمر است، همانطور که ائمه ما در سخنان خود به این مسئله تاکید داشته اند و آن را راه سلامتی دانسته اند.
زیارت ضریح امام رضا

ابتکار جالب برای زیارت بدون هجمه ضریح امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در پی شلوغی و ازدیاد جمعیت زائرین حرم امام رضا (ع) ، با اقدامی خلاقانه مردم با آرامش و بدون هیچگونه اذیتی به زیارت دور تا دور قبر امام رضا (ع) پرداختند.
ساخت حرم امام رضا (ع)

تاریخچه “ساخت حرم امام رضا” (ع) + تصاویر

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در این مطلب قصد داریم شما را با چگونگی ساخت و تاریخچۀ حرم امام رضا (ع) از ایجاد بقعه هارونیه تا شکل گیری جز به جزء حرم مطهر امام رضا (ع) آشنا کنیم.
تولد امام رضا

کیک تولد 8 طبقه امام رضا (ع) در مشهد + عکس

زمان مطالعه : 1 دقیقه
“تولد امام رضا” (ع) در سرتاسر ایران برگزار می شود اما جشن میلاد امام هشتم در مشهد با حال و هوای دیگری همراه است. در یکی از هتل های لوکس مشهد،هرسال کیک تولد زیبایی برای امام رضا تزیین می شود.
حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) 160 سال پیش + عکس

زمان مطالعه : 1 دقیقه
به تازگی عکسی جالب از حرم مطهر امام رضا علیه السلام در زمان قاجار که به 160 سال پیش بر می گردد در فضای مجازی منتشر شده است، این عکس توسط عکاسی به نام آنتونیو جیونوزی گرفته شده است.
سریال پرده نشین

پایان سریال پرده نشین در حرم امام رضا(ع) + تصاویر

تاریخ انتشار : 12 آذر 1393زمان مطالعه : 1 دقیقه
عوامل سریال پرده نشین ها برای ضبط سکانسهای پایانی این سریال به مشهد سفر کردند تا قسمت های آخر این سریال را در حرم امام رضا فیلمبرداری کنند.
مواد غذایی

بهترین و بدترین خوراک فصل گرما از دیدگاه امام رضا(ع)

زمان مطالعه : 1 دقیقه
امامان و ائمه توصیه هایی بسیار خوب و سازگار برای سلامتی انسان در فصل های مختلف با توجه به ویژگی های مختلف بدن طرح کرده اند که در ادامه برخی از آنها را می خوانید.