چاشنی ها و ادویه

بارداری و ادویه ها
مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.
خراب شدن ادویه

علامت ادویه ای که قابل استفاده نیست

زمان مطالعه : 3 دقیقه
توجه به سلامت و قابل استفاده بودن ادویه جات که پایه ی همیشگی تمام غذاهای ما هستند، اهمیت ویژه ای دارد پس باید حواسمان به برخی تغییرات باشد.
غذای شور

به راحتی شوری غذایتان را از بین ببرید + آموزش

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شور شدن غذا اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی در آشپزی پیش بیایید که برطرف کردن آن غیر ممکن نیست و می توان به راحتی شوری غذا را از بین برد.
نگهداری ادویه ها

چند نکته ی ساده اما مهم ادویه ای

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای تهیه غذاهای خوشمزه باید ابتدا اصول نگهداری ادویه ها در آشپزخانه را فرا بگیرید تا مطمئن شوید طعم خود را به مرور زمان از دست نمی دهند.
ادویه پای سیب

طرز تهیه ادویه پای سیب با عطری فوق العاده

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پای سیب یکی از محبوب تربن شیرینی ها در مجالس می باشد. این بار پای سیب متفاوت تر و خوشمزه تری را با ادویه مخصوص پای سیب تهیه کنید.
ادویه های لاغر کننده

ادویه های لاغر کننده برای شما که چاق هستید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ادویه های لاغری کننده ای وجود دارد که برای افراد چاق بسیار مناسب است، مصرف این ادویه جات موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود و کمک بسیاری به لاغری می کند.
ادویه های گرم

ادویه ای که نمیذاره تو زمستون مریض بشید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
افرادی که داری ضعف ایمنی هستند زمستان فصل سختی برایشان خواهد بود، اما میتوانند با روش های سنتی و استفاده از خوراکی های مناسب ایمنی بدنشان را تقویت کنند.
پودر کردن هل

طرز صحیح پودر کردن هل در خانه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
هل یکی از ادویه جات ارزشمند در سراسر جهان است. از این ادویه به طور کلی می توان در انواع غذاها، دسرها و نوشیدنی ها استفاده کرد.
فراری دادن مورچه

ادویه ای که برای فراری دادن همه مورچه ها کافیست

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مهم نیست که چقدر برای فراری دادن مورچه ها تلاش می کنید آنها دوباره در گوشه کنار خانه دیده می شوند پس بهتر است ترفندهایی را بدانید که این حشرات با آنها به طور کامل دفع می شوند.
داروهای خنک کننده بدن

تمام خنک کننده های گیاهی بدن ؛ از ادویه تا دمنوش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کسانی که طبع گرمی دارند و در هوای گرم بدنشان دچار حرارت زیادی می شود می توانند با استفاده کردن صحیح خنک کننده های گیاهی بدنشان را خنک کنند.
خواص پاپریکا

ادویه پاپریکا انواعی دارد و هرکدام خواصی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
پاپریکا جز ادویه هایی است که مصرف آن توسط افراد بسیار رایج است و استفاده از ادویه پاپریکا فواید و خواص فوق العاده ای را به همراه دارد، البته مصرف این ادویه می تواند عوارضی هم داشته باشد.
خاصیت ادویه ها

ادویه هایی که بیش از یک ادویه فایده دارند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تمام ادویه های خوش عطری که از آن ها استفاده می کنید می تواند راهی بسیار مناسب برای تناسب اندام، تسکین دردها، بهبود سلامت بدن و درمان انواع دردها باشد.
ادویه عدس پلو

ادویه مخصوص عدس پلوی نذری و مجلسی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر عدس پلو انتخاب شما برای غذای نذری است برای پخت خوشمزه ترین عدس پلوی نذری باید ادویه مخصوص این غذا که عطر و طعم بی نظیری به آن میدهد را آموزش ببینید.
عوارض دارچین

مراقب عوارض جدی و خطرناک دارچین باشید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مصرف بیش از اندازه دارچین باعث بروز عوارضی مانند کاهش قند خون و آلرژی و... می شود، در ادامه از تمام مضرات و عوارض جدی مصرف زیاد دارچین مطلع خواهید شد.
ادویه برای دستگاه گوارش

ادویه های مفید برای گوارش تان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گاها ممکن است ضعف و دردهای خفیفی را در دستگاه گوارش بنابر دلایل مختلفی احساس کنیم که با استفاده از برخی ادویه های مفید می توان به کمک این ضعف رسید.
صفحه 1 از 5