رشد کودک

لمس کودکان
هرگز از لمس و نوازش کودک خود غافل نشوید که این عمل علاوه بر اینکه باعث افزایش عشق میان کودکان و والدین آنها می شود برای رشد ذهنی شان بسیار موثر است.
کودک 34 ماهه

مراحل رشد کودک 34 ماهه و مراقبت های لازم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کودک شما در 34 ماهگی آماده رفتن به جهان می شود و مهارت ها و توانایی های او به سرعت رعد و برق بهبود می یابد ودائما در حال دویدن، رقصیدن، بازی و کشف دنیای جدید خود خواهد بود.
رشد دندان نوزاد

این حالات نوزاد علامت دندان در آوردن اوست

زمان مطالعه : 6 دقیقه
دندان های موقتی کودکان که آنها را با نام دندان های شیری می شناسیم در زمان خاصی رشد می کنند که این زمان از 6 ماهگی تا سه سالگی طول می کشد.
کودک دیرآموز

اصلی ترین نشانه های کودک دیرآموز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از افراد کودکان دیر آموز را فاقد صلاحیت می دانند ولی این کودکان توانایی یادگیری مهارت های تحصیلی را دارند، اما میزان آن نسبت به بقیه کمتر است.
تاخیر رشد کودک

این نشانه ها یعنی رشد فرزندتان خوب نیست

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تاخیر رشد کودک یکی از نگرانی های والدین می باشد و آنها با شناخت علائم تاخیر در رشد کودکان می توانند از رشد متناسب کودک خود مطمئن شوند.
به حرف آمدن کودکان

روش به حرف آمدن کودکان با تخم بلدرچین و تغذیه خاص

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از نگرانی های والدین دیر حرف زدن کودکان می باشد که علاوه بر تمرینات تکلمی باید برای به حرف آمدن کودک خود از تغذیه مناسب استفاده کرد.
نشستن کودک

نشستن کودک و مسئله ای که شاید توجه نمیکنید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نکات مهمی در نشستن کودکان وجود دارد که والدین حتما باید آن را بدانند.
رشد کودک 27 ماهه

رشد و تغذیه کودک 27 ماهه + رفتار و گفتار

زمان مطالعه : 8 دقیقه
کودک 27 ماهه بین 11 تا 14 کیلو وزن دارد و می تواند عصبانی شود و بهترین زمان برای آموزش کلمات به آنها الان است چرا که مانند طوطی حرف های شما را تکرار می کنند.
کودک نابغه

نشانه ای که می گوید کودک شما یک نابغه است

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همه والدین به فرزند خود به چشم یک نابغه نگاه میکنند و البته که همه کودکان با هوش هستند ولی کودکان نابغه دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند.
رشد کودک 28 ماهه

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کودکان 28 ماهه نوپا دائم در حال حرف زدن می باشند و داستان های خود را تعریف می کنند او را پیش بچه های دیگر ببرید حتی می توانید او را به مهد برده تا بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.
چهار دست و پا رفتن نوزاد

فواید شگفت انگیز چهار دست و پا رفتن کودک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اولین نشانه رشد کودک و برقراری ارتباط او با دنیای اطراف چهار دست و پا رفتن است، هنگامی که نوزاد شروع به حرکت میکند در واقع برقراری تعادل را یاد میگیرد.
راه رفتن روی پنجه پا

علت و علامت خطرناک راه رفتن کودک روی پنجه پا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خیلی از کودکان نوپا وقتی تازه راه رفتن را یاد میگیرند روی پنچه پا راه میروند. وقتی سن بچه به بالای 18 ماه میرسد و هنوز روی پنج راه میرود باید علت آن بررسی شود.
جهش رشد

علائمی که نشان از جهش رشد فرزندتان دارد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دوران رشد کودک شما از بدون تولد تا انتهای سن بلوغ ادامه دارد اما در این میان مرحله ای به عنوان جهش رشد وجود دارد که فرزندتان را به نوعی دیگر برای افزایش قد و وزن با خود همراه می سازد.
رشد کودک 26 ماهه

رشد و مهارت های کودک 26 ماهه + قد و وزن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
قد کودک 26 ماهه شما اکنون دو برابر تولدش است همچنین بدن کودک شروع به لاغر شدن می کند او صحبت های شما را کامل درک می کند و مهم است که در این سن برایش کتاب بخوانید.
رشد کودک 17 ماهه

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اکنون وقت آن رسیده است که نحوه احترام گذاشتن را به کودک 17 ماهه خود بیاموزید و بهتر است به جای غذاهای متنوع به او غذاهای مقوی بدهید و تغذیه هفتگی اش را کنترل کنید.
صفحه 1 از 4