فصل گرما

تابستان
تابستان فرصت خوبی برای بیرون رفتن و تفریح کردن است، اما در برخی از این روزها که هوا بسیار گرم است برای حفظ سلامتی خودتان باید نکاتی را رعایت کنید.
خستگی گرمایی

علامت خستگی گرمایی ؛ بدترین نوع گرمازدگی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خستگی گرمایی به آسیب های ناشی از گرمای هوا گفته می شود که شامل سردرد، سرگیجه و تهوع و... میشود و در افراد با مزاج گرم رخ می دهد.
درمان گرمازدگی

بهترین روش های پیشگیری از گرمازدگی با میوه ها

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گرمازدگی بیماری که با هوای گرما مرتبط می باشد و اغلب افراد را آزار می دهد، برای جلوگیری و درمان گرمازدگی روش های بسیار عالی وجود دارد که برای پیشگیری از گرمازدگی موثر است.
بیماری های تابستانی

بیماری هایی که در تابستان شایع ترند !

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تابستان فصل گرمی است و نسبت به این گرما بیماری های شایع ای وجود دارد که بسیاری از افراد را درگیر خود می کند. در این مطلب با این بیمار ها آشنا می شوید.
محافظت در تابستان

راز حفظ سلامت در روزهای گرم تابستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گرمای شدید فصل تابستان می تواند خطرات بسیاری برای سلامت بدن شما ایجاد کند. برای محافظت خودتان در برابر گرمای تابستان این نکات را رعایت کنید.
خنک نگه داشتن اتاق خواب

با کمترین هزینه، اتاق خوابتو خنک کن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گرما باعث به وجود آمدن مشکلات خواب میشود اما به کمک ترفند های کم هزینه میتوانید اتاق خواب را در گرمای تابستان به راحتی خنک کنید.
گرمازدگی در نوزادان

از علائم تا درمان گرمازدگی نوزادان و کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تنفس سریع و کم عمق، بی قراری و پوست قرمز و خشک از علائم گرمازدگی در نوزادان می باشد در این مواقع سعی کنید حرارت بدن کودک را به سرعت پایین بیاورید.
شیر نخوردن نوزاد در گرما

علت شیر نخوردن نوزاد در گرما و تابستان چیست؟ + راه چاره

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نوزادان در گرما بی قرار می شوند و شیر نخوردن را ترجیح می دهند بهتر است بدن آن ها را خنک نگاه دارید و سعی کنید از تماس پوستی با آن ها جدا خودداری کنید.
نوشیدنی های تابستانی

بهترین جایگزین آب در تابستان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوشیدنی های فصل گرما برای رفع خستگی و عطش بعد از ورزش و یا فعالیت روزمره در دسته بندی های نوشیدنی های طبیعی و مصنوعی مصرف می شوند.
سال گرم زمین

2020 گرمترین سال زمین خواهد بود

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1399زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گفته محققان احتمالا سال 2020 به عنوان گرمترین سال زمین به ثبت خواهد رسید.
گرم ترین نقطه زمین

این روزها گرم ترین نقطه ی کره ی زمین کجاست ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
این روزها کره زمین در حال تجربه کردن گر مترین روزهای خود می باشد که در ادامه این مطلب، شما را با گرم ترین نقطه کره زمین و سایر نقاط جهان اشنا خواهیم کرد.
رفع تشنگی

تشنگی شدید را با نسخه بوعلی سینا سریع رفع کنید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تشنگی های کاذب می توانند به علل مختلفی رخ دهند افراد برای رفع آن باید از میوه ها و نوشیدنی های ضد عطش تغذیه کنند تا بتوانند وضعیت خود را به حالت عادی بازگردانند.
بیماری پوستی مولوسکوم

با کدام علامت متوجه مولوسکوم یا نرم جوش در کودک شویم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مولوسکوم یک نوع بیماری پوستی است که در کودکان و نوجوانان شیوع بیشتری دارد که به شدت مسریست و با حساسیت اشتباه گرفته می شود.
دیابت

خطر گرما برای دیابتی ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیماران دیابتی بیش از افراد سالم در معرض خطر ابتلا به مشکلات و بیماری های ناشی از افزایش دمای هوا هستند و به منظور آن که در این فصل، دچار مشکل جدی نشوند باید چند توصیه ضروری را به کار بندند.
فصل گرما

مسمومیت های شایع در فصل گرما

زمان مطالعه : 5 دقیقه
رعایت نکات بهداشتی در مصرف آب و غذا و رعایت بهداشت فردی از مهم ترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به بیماری های فصل گرما است.
صفحه 1 از 2