دانستنی های بارداری

آلرژی در بارداری
برخی از خانم ها در دوران بارداری دچار آلرژی بهاری می شوند که با علائمی مانند گرفتگی و آبریزش بینی ، سرفه و سردرد همراه است.
نوزاد باهوش

7 توصیه برای بدنیا آوردن نوزاد باهوش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زنان در دوران بارداری می توانند با انجام چندین کار ساده سلول های مغزی فرزندشان را گسترش دهند و نوزادی باهوش و سالم را به دنیا بیاورند.
بارداری در پاییز

بارداری در پاییز و نکاتی که لازمه بدونید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بارداری در پاییز برای خانم های باردار و جنین ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد که با رعایت نکات زیر می توانند از بروز این مشکلات جلوگیری کنند.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
لیزر موهای زائد بارداری

خانم های باردار، میتونن لیزر انجام بدن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از مشکلات رایج خانم های باردار در این دوران افزایش رشد موهای زائد بدن می باشد. آیا برای رفع موها زائد در بارداری می توان از لیزر استفاده کرد؟
بارداری در تابستان

بخش مهم مراقبت های بارداری در تابستان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گذران تابستان برای بسیاری از افراد سخت و طاقت فرساست بارداران نیز از این موضوع رنج می برند ولی می توانند این گرما و سختی را از خود دور کنند.
شادی در دوران بارداری

20 شماره تا رسیدن به شادی محض در بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
چندین روش برای حفظ شادی و داشتن روحیه مثبت در دوران بارداری وجود دارد که در ادامه می خوانید.
بوی عرق در بارداری

راه رهایی خانم های باردار از بوی عرق

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دوران بارداری با تغییرات زیادی همراه است که برخی از این تغییرات برای مادران ناخوشایند است مثل بوی بد بدن که با چند ترفند ساده می توان این مشکل را رفع کرد.
صرع در بارداری

با صرع هم میتوان باردار شد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خانم های مبتلا به صرع دوران بارداری حساسی دارند و در این دوران باید مراقبت های خاصی را در نظر داشته باشند تا به جنین آسیبی نرسد.
پیاده روی در بارداری

اصول پیاده روی صحیح در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیاده روی در ماه های بارداری میزان متفاوتی دارد و دارای فواید زیادی برای مادر و نوزاد می باشد که به کاهش استرس و تناسب اندام مادر کمک می کند.
خطرات بارداری در سن بالا

بهترین و بدترین سن برای باردار شدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سن یکی از مهم ترین نکات برای بارداری می باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است، همچنین بارداری از یک مدت به بعد عوارض جدی را به همراه دارد.
تاثیر بارداری بر مغز

تاثیر بارداری و زایمان روی مغز زنان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بارداری تغییرات زیادی را ایجاد می کند که یکی از این تغییرات، تغییر میزان ماده خاکستری مغز است که تاثیر مستقیم بر رابطه همزیستی مادر با فرزند دارد.
آرایش در بارداری

باید و نبایدهای آرایش در دوران بارداری

زمان مطالعه : 11 دقیقه
خانم های باردار باید نکاتی را در استفاده از لوازم آرایشی رعایت کنند و از انجام برخی از روش های زیبایی از جمله رنگ کردن مو، کاشت ناخن و سفید کردن دندان ها بپرهیزند تا آسیبی به جنین شان نرسد.
گرسنگی در بارداری

علت ضعف و گرسنگی در بارداری از چیست ؟ + راه حل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در دوران بارداری مادر زود به زود دچار گرسنگی و ضعف می شود که اگر آن را کنترل نکند اضافه وزن می گیرد و همانطور که می دانید کاهش وزن بعد زایمان کار راحتی نیست.
تاثیر بارداری بر رابطه زناشویی

تاثیر بارداری همسر در زندگی مشترک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بارداری علاوه بر تغییرات جسمی با تغییرات روانی نیز همراه است که دانستن نحوه رفتار با زنان بارداری در این موارد می تواند بسیار یاری دهنده باشد.
صفحه 1 از 5