دانستنی های بارداری

تاثیر بارداری بر مغز
بارداری تغییرات زیادی را ایجاد می کند که یکی از این تغییرات، تغییر میزان ماده خاکستری مغز است که تاثیر مستقیم بر رابطه همزیستی مادر با فرزند دارد.
آرایش در بارداری

باید و نبایدهای آرایش در دوران بارداری

زمان مطالعه : 11 دقیقه
خانم های باردار باید نکاتی را در استفاده از لوازم آرایشی رعایت کنند و از انجام برخی از روش های زیبایی از جمله رنگ کردن مو، کاشت ناخن و سفید کردن دندان ها بپرهیزند تا آسیبی به جنین شان نرسد.
آلرژی در بارداری

آلرژی در بارداری روی جنین اثر می گذارد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از خانم ها در دوران بارداری دچار آلرژی بهاری می شوند که با علائمی مانند گرفتگی و آبریزش بینی ، سرفه و سردرد همراه است.
گرسنگی در بارداری

علت ضعف و گرسنگی در بارداری از چیست ؟ + راه حل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در دوران بارداری مادر زود به زود دچار گرسنگی و ضعف می شود که اگر آن را کنترل نکند اضافه وزن می گیرد و همانطور که می دانید کاهش وزن بعد زایمان کار راحتی نیست.
تاثیر بارداری بر رابطه زناشویی

تاثیر بارداری همسر در زندگی مشترک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بارداری علاوه بر تغییرات جسمی با تغییرات روانی نیز همراه است که دانستن نحوه رفتار با زنان بارداری در این موارد می تواند بسیار یاری دهنده باشد.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
درد دنبالچه بارداری

تسکین درد دنبالچه در بارداری با چند حرکت

زمان مطالعه : 9 دقیقه
با توجه به رشد هر روزه جنین تغییرات زیادی در بدن مادر ایجاد می شود که گاهی اوقات این تغییرات درد آورست مانند فشاری که به دنبالچه وارد می شود.
سونا در بارداری

شرایط حمام گرم ، سونا و جکوزی در حاملگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
حمام کردن در دوران بارداری برای بانوان و جنین بسیار مفید است. ولی برای حمام گرم، زنان باردار باید شرایط و دمای مناسبی را برای این کار فراهم آورند.
عوارض موبایل در بارداری

بلایی که موبایل سر مادر باردار و جنین می آورد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
رایانه و موبایل برای زن باردار و جنین جزو خط قرمزهای دوران بارداری است. متخصصان در رابطه با استفاده از تلفن همراه به زنان باردار هشدار داده اند.
پیاده روی در بارداری

اصول پیاده روی صحیح در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیاده روی در ماه های بارداری میزان متفاوتی دارد و دارای فواید زیادی برای مادر و نوزاد می باشد که به کاهش استرس و تناسب اندام مادر کمک می کند.
کیف بارداری

تو کیف خانم باردار باید چی باشه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از راههای مراقبت از خود دوران بارداری به همراه داشتن وسایل مورد نیاز در خارج شدن از خانه است پس لازم است خانم های باردار قبل از خروج از خانه وسایل مورد نیاز را در کیف بارداری شان بگذارند.
بارداری خطرناک

زنانی که بارداری برایشان خطرناک است !!

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بسیاری از افراد بدون اینکه به میزان سلامتی خود آگاه باشند تصمیم به بارداری می گیرند و خود را در شرایط سخت و خطر ناکی قرار می دهند.
خطرات بارداری در سن بالا

بهترین و بدترین سن برای باردار شدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سن یکی از مهم ترین نکات برای بارداری می باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است، همچنین بارداری از یک مدت به بعد عوارض جدی را به همراه دارد.
افت فشار خون بارداری

خانم های بارداری درگیر افت فشار خون بدانند که ...

زمان مطالعه : 4 دقیقه
افت فشار خون در بارداری از تغییرات مهمی است که زنان باید به آن توجه ویژه ای نشان دهند که با رعایت برخی از نکات و مراقبت ها لازم نگرانی باقی نمی ماند.
تنهایی در بارداری

دلیل احساس تنهایی زنان در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلات رایج زنان در دوران بارداری، احساس تنهایی و ناراحتی است که می تواند به دلیل تغییرات هورمونی یا دلایل دیگری باشد.
صفحه 1 از 5