دانستنی های بارداری

تنهایی در بارداری
یکی از مشکلات رایج زنان در دوران بارداری، احساس تنهایی و ناراحتی است که می تواند به دلیل تغییرات هورمونی یا دلایل دیگری باشد.
بوتاکس در بارداری

بالاخره بوتاکس در بارداری ضرر داره یا نه ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بوتاکس یکی از روش های نوین برای از بین بردن چین و چروک صورت است که خانم ها علاقه زیادی به آن دارند که در ادامه با نکات مهم تزریق بوتاکس در بارداری آشنا می شویم.
یخ خوردن در بارداری

دلیل هوس خوردن یخ در حاملگی و عوارض آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
میل جویدن یخ در بسیاری از خانم های باردار رایج است اما بی اطلاعی از دلیل این هوس و امکان وجود عوارض خوردن یخ باعث نگرانی آن ها می شود.
گرسنگی در بارداری

علت ضعف و گرسنگی در بارداری از چیست ؟ + راه حل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در دوران بارداری مادر زود به زود دچار گرسنگی و ضعف می شود که اگر آن را کنترل نکند اضافه وزن می گیرد و همانطور که می دانید کاهش وزن بعد زایمان کار راحتی نیست.
آرایش در بارداری

باید و نبایدهای آرایش در دوران بارداری

زمان مطالعه : 11 دقیقه
خانم های باردار باید نکاتی را در استفاده از لوازم آرایشی رعایت کنند و از انجام برخی از روش های زیبایی از جمله رنگ کردن مو، کاشت ناخن و سفید کردن دندان ها بپرهیزند تا آسیبی به جنین شان نرسد.
بوی عرق در بارداری

راه رهایی خانم های باردار از بوی عرق

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دوران بارداری با تغییرات زیادی همراه است که برخی از این تغییرات برای مادران ناخوشایند است مثل بوی بد بدن که با چند ترفند ساده می توان این مشکل را رفع کرد.
خطرات بارداری در سن بالا

بهترین و بدترین سن برای باردار شدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سن یکی از مهم ترین نکات برای بارداری می باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است، همچنین بارداری از یک مدت به بعد عوارض جدی را به همراه دارد.
پیاده روی در بارداری

اصول پیاده روی صحیح در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیاده روی در ماه های بارداری میزان متفاوتی دارد و دارای فواید زیادی برای مادر و نوزاد می باشد که به کاهش استرس و تناسب اندام مادر کمک می کند.
بارداری در زمستان

توصیه های زمستانی به خانم های باردار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بارداری در زمستان مشکلاتی مانند سرماخورگی را به همراه دارد اما زنان باردار به علت ممنوعیت مصرف دارو باید نکاتی را برای جلوگیری از بیماری ها در این فصل رعایت کنید.
تاثیر بارداری بر رابطه زناشویی

تاثیر بارداری همسر در زندگی مشترک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بارداری علاوه بر تغییرات جسمی با تغییرات روانی نیز همراه است که دانستن نحوه رفتار با زنان بارداری در این موارد می تواند بسیار یاری دهنده باشد.
صرع در بارداری

با صرع هم میتوان باردار شد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خانم های مبتلا به صرع دوران بارداری حساسی دارند و در این دوران باید مراقبت های خاصی را در نظر داشته باشند تا به جنین آسیبی نرسد.
شادی در دوران بارداری

20 شماره تا رسیدن به شادی محض در بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
چندین روش برای حفظ شادی و داشتن روحیه مثبت در دوران بارداری وجود دارد که در ادامه می خوانید.
بارداری بعد از 30 سالگی

نکات واجب برای بارداری بعد از 30 سالگی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
خانم ها تا قبل از 30سالگی ممکن است هیچ مشکلی برای باردار شدن نداشته باشند، اما بعد از 30 سالگی آمادگی بدن کم می شود و برای بارداری باید نکاتی را رعایت کنید.
درد دنبالچه بارداری

تسکین درد دنبالچه در بارداری با چند حرکت

زمان مطالعه : 9 دقیقه
با توجه به رشد هر روزه جنین تغییرات زیادی در بدن مادر ایجاد می شود که گاهی اوقات این تغییرات درد آورست مانند فشاری که به دنبالچه وارد می شود.
کیف بارداری

تو کیف خانم باردار باید چی باشه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از راههای مراقبت از خود دوران بارداری به همراه داشتن وسایل مورد نیاز در خارج شدن از خانه است پس لازم است خانم های باردار قبل از خروج از خانه وسایل مورد نیاز را در کیف بارداری شان بگذارند.
صفحه 1 از 5