تکنولوژی

سم زدایی دیجیتالی
امروزه استفاده از دستگاه های دیجیتال مانند تلویزیون، کامپیوتر و گوشی موبایل زندگی افراد زیادی را مختل کرده است و این افراد نیاز به دوره سم زدایی دیجیتالی و دوری از تکنولوژی دارند.
جی پی اس

ردیاب خودرو آهنربایی بخریم یا سیم کشی دار؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ردیاب خودرو در حقیقت یک دستگاه کوچک است که مکان خودروی شما را نشان می دهد و بیشتر از آن بخاطر امنیت خودرو و پیدا کردن مسیرهای تردد آن ، استفاده می شود.
پلتفرم

مفهوم پلتفرم و کاربردش در کسب و کار اینترنتی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پلتفرم کسب و کاری است که فضای مناسب و زیرساختی برای رابطه ی میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایجاد می کند که باعث فراگیر شدن کسب و کار می شود.
کار جی پی اس

جی پی اس دقیقا چگونه کار می کند ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
جی پی اس یا موقعیت یاب جهانی یکی از تکنولوژی های مدرن امروزی با کاربرد بسیار است، پیدا کردن آدرس تنها مزیت آن نیست بلکه در بسیاری موارد می توان از GPS استفاده کرد.
کار صفحات لمسی

نحوه کارکرد صفحات لمسی به زبان ساده

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه صفحات لمسی یکی از محبوب ترین تکنولوژیهای مدرن است. اما آیا تا به حال با نحوه کار صفحات لمسی در گوشی های هوشمند ، تبلت ها و دستگاههای خودپرداز آشنا شده اید؟
آیفون تصویری

چگونگی خرید آیفون تصویری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
از آنجایی که بازار خرید آیفون های تصویری در ایران گسترده و متنوع است، بسیاری از کسانی که قصد خرید آیفون تصویری برای ساختمان خود را دارند، هنگام خرید کمی سردرگم می شوند.
گیمیفیکیشن

مفهوم گیمیفیکیشن و کاربرد آن در بیزینس

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گیمیفیکیشن یا بازی سازی، هنر تعبیه کردن مکانیزم های بازی در فضاهایی است که به صورت پیش فرض برای بازی طراحی نشده اند.
پادکست چیست

“پادکست” چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
از جدیدترین ابزارهایی که مارکترها می توانند برای آینده خود استفاده کنند، پادکست و تولید “پادکست” است که در این گزارش از نمناک با این ابزار بصورت کامل آشنا خواهید شد.
ترانزیستور چیست

ترانزیستور چیست؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ترانزیستور برای قطع و وصل یا تقویت سیگنال ها به کار می رود و مهم ترین قطعه مداری در الکترونیک می باشد، در ادامه بیشتر از ترانزیستور، ساخت و تاریخچه ترانزیستور و... مطلع خواهید شد.
ماشین تاشدنی

ماشین کوچک تا شدنی + تصاویر

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1398زمان مطالعه : 2 دقیقه
ویژگی منحصر به فرد و خواص این ماشین آن است که به رغم کوچکی باز هم قابلیت کوچک تر شدن دارد که این ویژگی منحصر به فرد تا به حال در هیچ خودرویی دیده نشده است.
ابررایانه

لیست قدرتمندترین ابررایانه های موجود در جهان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در فهرستی که توسط محققین در سراسر جهان تهیه و منتشر شده ،لیستی از قدرتمندترین ابررایانه های جهان قرار دارد که ابر رایانه " Summit " در صدر آن قرار دارد.
تلویزیون های با کیفیت

بررسی تلویزیون های با کیفیت از HDR تا 8K

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رفتن به بازار و مشاهده تلویزیون ونمایشگر ها متوجه مدل های تازه با اسم های عجیب وجالب می شود که اگر بخواهید یکی از تلویزیون های با کیفیت را بخرید دچار سردرگمی می شوید.
علف های هرز

از بین بردن علف های هرز بدون مواد شیمیایی + تصاویر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
محققان موفق به تولید دستگاهی شدند که بدون استفاده از مواد شیمیایی می تواند علف های هرز را از بین ببرد.
دقیق ترین ساعت جهان

ساخت ساعت نوری دقیق ترین ساعت جهان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
محققان به تازگی موفق به ساخت دقیق ترین ساعت جهان یعنی ساعت نوری شدند. دقیق ترین ساعت جهان احتمال خطای کمتری از ساعتهای اتمی دارد.
مکعب روبیک

حل کردن مکعب روبیک ، تنها در یک ثانیه + فیلم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مندسین تکنولوژی رباتی را طراحی کرده اند که می تواند رکورد انسان در حل معمای مکعب روبیک را شکسته و در کمترین زمان راه حل را پیدا کند.
صفحه 1 از 2