التهاب بدن

غذاهای ضد التهاب
برای اینکه از التهاب و درد بدن رهایی پیدا کنید باید با غذاهای ضد التهاب آشنا باشید و بدانید کدام غذاها باعث التهاب می شود و از آنها دوری کنید.
آنژیوادم ارثی

علائمی برای تشخیص آنژیوادم ارثی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آنژیوادم ارثی به دلیل کمبود آنزیمی است که فعالیت سیستم ایمنی بدن را کنترل می کند و بیماری آنژیوادم ارثی باعث التهاب و ورم دردناک در بافت زیر پوست می شود.
ژنژیویت لثه

راه خلاصی از ژنژیویت و التهاب لثه

زمان مطالعه : 12 دقیقه
مصرف مداوم تنباکو و دیابت و شیمی درمانی از علل بروز التهاب یا ژنژیویت لثه می باشند که با بوی بد و خونریزی و حساسیت بیشتر و رنگ بنفش همراه است.
متیل پردنیزولون

“متیل پردنیزولون” چیست و چه عوارضی دارد ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
“متیل پردنیزولون” به مقادیر متفاوتی برای بیماران متفاوت با بیماری های متفاوت تجویز می شود. این دارو باید طبق دستور پزشک یا طبق دستورالعمل همراه دارو مصرف شود.
ناپروکسن

کاربرد داروی “ناپروکسن” در ارتوپدی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
“ناپروکسن” از دسته داروهای ضد التهابی می باشد و بانوانی که باردار هستند باید به پزشک خود اطلاع دهند تا داروی های مناسب شرایطتان را در این زمینه تجویز کند.
مفنامیک اسید

افرادی که نباید مفامیک اسید بخورن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
مفنامیک اسید از دسته داروهای غیر استروئیدی می باشد که از آن برای تسکین درد هایی مانند دندان درد و قاعدگی استفاده می شود.
دگزامتازون

آیا “دگزامتازون” در چاقی تاثیر دارد ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
“دگزامتازون” در اشکال مختلفی وجود دارد (قرص ، شربت ، آمپول ، پماد ) که یکی از پرکاربرد ترین داروها می باشد که از آن به عنوان چاق کننده و اشتها آور یاد می شود.
آدامس

تست ساده تشخیص التهاب دهان با جویدن آدامس

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر التهابی در ناحیه ی دهانی وجود داشته باشد، هنگام جویدن آدامس، ماده ی تلخی آزاد می شود. بعد از این بیماران می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورت تایید تشخیص درمان را آغاز کنند.
مصرف چربی های مفید

مصرف چربی های مفید در پیشگیری از التهابات درونی بدن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
چربی های مفیدو انواع اسیدهای چرب مثل اسید چرب امگا 3 که روغن ماهی، مغز گردو و ماهی و اسید چرب امگا 9 که روغن زیتون اصلی آن است بدن رادر برابرشاخص های التهابی مقاوم می کنند.
کم خوری

کم خوری منجر به کاهش التهاب می شود

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاهش علائم التهاب از نشانه های داشتن سلامت بهتر است. چراکه التهاب در ابتلا به بیماری قلبی-عروقی، سرطان و افزایش سن نقش اثبات شده ای دارد.