کاشت گل و گیاه

پرورش گل آفتابگردان
گل های آفتاب گردان گل هایی با ساقه های بلندی هستند که از محصولات آن از جمله روغن و تخمه آفتاب گردان استفاده های بسیار زیادی می شود.
تراریوم

گیاهان مخصوص تراریوم و آموزش ساخت تراریوم در خانه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تراریوم یا باغ شیشه ای از بهترین و زیباترین روش ها برای پرورش و نگهداری گیاهان در آپارتمان می باشد که می توانید به راحتی با گیاهان مناسب آن را در خانه بسازید.
کاشت باغچه در پاییز

اصول آماده سازی باغچه برای کاشت در پاییز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با نزدیک شدن به فصل پاییز وقت آن می رسد که بیشتر به باغ و باغچه خود رسیدگی کنید تا در فصل بهار و تابستان گیاهان با طراوت تری داشته باشید.
استفاده از برگ پاییزی

استفاده های جالب و مفید از برگهای پاییزی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از افراد برگ های پاییزی را جمع کرده و دور می ریزند در صورتی که همین برگ ها می توانند بسیار برای باغ ها کاربردی و مناسب باشند.
تقویت خاک گلدان

11 ایده طبیعی و ارزان برای تقویت خاک گلدان و باغچه

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تقویت خاک گلدان و باغچه برای رشد بهتر گل و گیاه بسیار مهم است ، راه های طبیعی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها خاک سالم داشته باشید.
سدوم مورگانیانوم

اصول نگهداری گیاه زینتی سدوم مورگانیانوم در آپارتمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیاه زیبای سدوم مورگانیانوم یا دم الاغی دارای ساقه های بلند و پر پشتی می باشد و در زیر نور آفتاب شدید به خوبی رشد و نمو می کند.
تازه نگه داشتن گل

ترفند تازه نگه داشتن گل با سکه و آسپرین!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تازه نگه داشتن گل به عقیده برخی از افراد یک کار سخت و دشوار است اما در حقیقت این چنین نیست و باید نکاتی را در تاه نگه داشتن گل رعایت کرد.
گل نرگس

همه چیز در مورد گل نرگس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گل نرگس در رنگ‌ها و انواع مختلفی وجود دارد که معمولاً سفید و زرد و یا ترکیبی از هر دو رنگ هستند. نگهداری و کاشت این گل نیاز به حوصله و مهارت بالایی دارد؛ همچنین این گل را می‌توان در دسته‌گل‌هایی قرار‌داد که به‌راحتی شکوفه می‌دهند.
نخل اریکا پالم

شرایط نگهداری نخل پالم اریکا و مشکلات این گیاه

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نخل اریکا پالم یک گونه گیاهی خانگی این نخل است که نام های مختلفی برای این گیاه مثل گیاه پروانه ای، پالم بامبو، نیشکر طلایی یا پالم ساده وجود دارد.
گل شمعدانی

میدونید چرا به گل شمعدانی، شمعدانی میگن؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
آشنایی با نحوه صحیح پرورش و نگهداری و نیاز های گل شمعدانی بسیار حائز اهمیت است که در ادامه با انواع شمعدانی، نکات مهم خرید شمعدانی و چگونگی مراقبت از شمعدانی آشنا خواهید شد.
خاک نامرغوب

روش مخصوص کاشت گیاه در خاک نامرغوب

زمان مطالعه : 7 دقیقه
برای اینکه خاک نامرغوب را به خاکی مرغوب و باکیفیت تبدیل کنید و بتوانید در آن گیاه بکارید لازم است به برخی نکات مهم توجه کنید.
گیاه بنجامین

پرورش گیاه بنجامین در خانه با نکاتی که باید بدانید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گیاه بنجامین فیکوس از پرطرفدارترین گیاهانی است که می توان در خانه پرورش داد اما این گیاه بسیار حساس است و شرایط نگهداری خاصی دارد.
آرالیا دروغین

روش مراقبت از گیاه آپارتمانی متفاوت آرالیا دروغین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آرالیا دروغین یا دیزیگتکا گیاهی با شاخ و برگ های زیباست که برای رشد نیازی به نور مسقیم ندارد بنابراین یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی می باشد.
درختچه فیکوس الاستیکا

روش صحیح نگهداری درختچه فیکوس الاستیکا در خانه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
درختچه زیبای فیکوس الاستیکا در محیط گلخانه ای و آپارتمان ها نگهداری می شود و برگهای آن به رنگهای سبز و ابلق دیده می شود.
گل یاس رازقی

اصول پرورش و نگهداری گل یاس رازقی زیبا در خانه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گل یاس رازقی گیاهی است بالارونده با گل های سفید و کوچک که بسیار معطرند. این گیاه فوق العاده زیبا و خوشبو را می توانید در باغچه کوچک خانه تان بکارید و یا در گلدانی در محیط بیرون قرار دهید.
صفحه 1 از 14