دانستنی های خودرو

سفتی پدال ترمز
سفت شدن پدال ترمز یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای خودروها پیش می آید که با دانستن دلایل آن می توان به راحتی این مشکل را حل کرد.
جوش آوردن ماشین

علائمی که ماشین قبل از جوش آوردن دارد

زمان مطالعه : 8 دقیقه
داغ کردن و جوش آوردن موتور ماشین در فصل تابستان یکی از رایج ترین مشکلات خودروهاست که برای پیشگیری از مشکلات جدی تر باید اقدامات لازم هنگام جوش آوردن ماشین را بدانید.
مراقبت از باتری خودرو

در تابستان هوای باتری ماشین رو داشته باشید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از رانندگان در گرمای تابستان به باتری خودرو توجه نمی کنند و نمی دانند که با عدم مراقبت از باتری در گرما به باتری ماشین آسیب می رسانند.
باتری خراب ماشین

این علائم یعنی کار باتری خودرو شما تمومه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اولین چیزی که هنگام روشن نشدن ماشین به ذهن میرسد باتری است و یک راننده قبل از خرابی کامل باتری باید از اتمام عمر باتری خودرو آگاه باشد.
کولر ماشین در سرعت بالا

ترفند کولر گرفتن ماشین در سرعت بالا

زمان مطالعه : 2 دقیقه
افراد بر این باورند که کولر گرفتن خودرو در حین سرعت بالا فشار بسیاری به خودرو وارد می کند، اما با استفاده از روش صحیح کولر گرفتن می توان از آسیب به خودرو جلوگیری کرد.
خنک نگه داشتن ماشین

راز خنک نگه داشتن ماشین در تابستان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
استفاده از آفتابگیر، پارک کردن ماشین در سایه و انداختن روکش بر روی صندلی ها تنها چند نمونه از روش های ساده برای خنک نگه داشتن ماشین در هوای گرم تابستان است.
پدال گاز

اگر پدال گاز ماشین گیر کرد چه کار کنیم؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گیر کردن پدال گاز از جمله اتفاقات هواناک در زمان رانندگی است که ممکن است باعث بخطر افتادن جان سرنشینان خودرو و دیگران شود.
چراغ خودرو

چگونه چراغ خودروی خودرا برق بیندازیم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از شاخصه های خودروی شما چراغ ها هستند که به خاطر در معرض چشم بودن بسیار مورد توجه قرار می گیرند و به چشم می آیند که براق و تمییز نگه داشتن چراغ ها بسیار می تواند به زیبایی عمومی خودروی شما کمک کند
سوخت گیری ماشین در پمپ بنزین

آنچه خانم ها قبل سوختگیری خودرو باید بدانند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هنگام سوخت گیری ماشین در پمپ بنزین باید به اصول ایمنی توجه کرد این موارد به شما در سوختگیری ایمن تری کمک می کند.
باد گرم کولر ماشین

چرا کولر ماشینم باد گرم میزنه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوا گرم است و قصد دارید با اتومبیلتان به جایی بروید ولی خیالتان راحت است که کولر ماشین خنکتان می کند ناگهان متوجه می شوید که کولر باد گرم می زند علت چیست!
پولیش خودرو

روش صحیح پولیش زدن خودرو توسط خودتان

زمان مطالعه : 11 دقیقه
اگر بر روی بدنه اتومبیل شما خط و خش ایجاد شده می توانید با بافر یا پولیش زدن خودرو آن را برطرف و بدنه خودرو را براق تر کنید.
لرزش خودرو هنگام حرکت

لرزش خودرو هنگام حرکت علامتی است از ...

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لرزش خودرو هنگام حرکت یا در حال در جا مشکلی است که برای بسیاری از خودروها ایجاد می شود و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.
صداهای مختلف ماشین

صداهای مختلف ماشین که باید جدی گرفت

زمان مطالعه : 3 دقیقه
صداهای مختلف ماشین هر کدام نشانگر چیزی است و در برخی موارد بیان کننده مشکلاتی در ماشین است که ممکن است شدید یا خفیف باشد.
لاستیک خودرو

نکات مراقبت از لاستیک خودرو برای افزایش عمر آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای مراقبت از لاستیک خودرو فشار باد تایر را هرماه اندازه گیری کنید و آج لاستیک را بررسی کنید که اگر در هوای برفی زیر 5 میلی متر باشد باعث تصادف می شود.
انواع زنجیر چرخ

معرفی انواع زنجیر چرخ و ویژگی های هرکدام

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زنجیر چرخ یکی از ضروری ترین وسایل برای خودروها در فصل زمستان است، در ادامه با تمام معایب و مزایای انواع زنجیر چرخ و نحوه بستن آن ها روی خودرو آشنا خواهید شد.
صفحه 1 از 9