دانستنی های خودرو

آماده کردن خودرو
سفرهای نوروزی برای افراد اوقات خوشی را به همراه دارد، البته که مسافرت با خودرو شخصی لذت بخش تر است. اما اگر خودرو در طول سفر خراب شود چه؟ برای جلوگیری از این خرابی باید چه کاری انجام دهیم؟
کاهش مصرف سوخت

قلق کاهش مصرف سوخت و هزینه بنزین ماشینت

تاریخ انتشار : 9 اسفند 1401زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف سوخت برای اکثر رانندگان معضل شده و همه به دنبال راهی برای کم کردن سوخت ماشین هستند، شما میتوانید با انجام چند کار کوچک مصرف بنزین را به حداقل برسانید.
گرانترین ماشین دنیا

گرونترین ماشین دنیا؛ لیست 2022 منتشر شد

تاریخ انتشار : 20 شهریور 1401زمان مطالعه : 5 دقیقه
انتظار برای طرفداران خودرو به پایان رسیده است و با انتشار گرانقیمت ترین اتومبیل های جهان در سال 2022، مشخص شد کدام خودرو لقب گرانترین ماشین دنیا را تصاحب کرد.
اسم ماشین ها

معنی اسم ماشین های معروف خارجی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر یک از خودروهای لوکس و معروف در دنیا دارای اسم و برند خاصی می باشند. دانستن معنی این اسم ها برای علاقمندان به حوزه خودرو بسیار جذاب است.
مسیریاب رانندگی

هشدار جدی درباره استفاده از مسیریاب حین رانندگی

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
استفاده از مسیریاب برای رسیدن به مکانی که نمیدانید مسیرش چگونه است کمک زیادی خواهد کرد اما استفاده از این اپلیکیشن خطرات زیادی دارد که بهتر است بدانید.
ماشین صفر

با ماشین صفر آب بندی نشده، هیچ وقت این کارو نکن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمانی که ماشین صفر خریداری کردید باید اقداماتی را برای آب بندی آن انجام دهید همچنین باید از انجام برخی کارها با ماشین صفر آب بندی نشده پرهیز کنید.
بنزین زدن

موقع بنزین زدن هیچ وقت این اشتباهو نکن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بنزین زدن یکی از کارهای روزمره برای افراد دارای اتومبیل است اما رانندگان باید هنگام بنزین زدن به نکته مهمی توجه داشته باشند که آسیبی به خودرو وارد نشود.
مشکل استارت ماشین

استارت ماشینت گیر میکنه چون ...

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشد که استارت ماشین کندتر از قبل کار کند، این موضوع دلایل مختلفی دارد که با توجه به آنها می توانید این مشکل را برطرف کنید.
صدا دادن ماشین هنگام دور زدن

چرا موقع دور زدن، ماشین صدا میده؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در حین رانندگی، گاهی اوقات ممکن است صداهای عجیب و غریبی هنگام دور زدن بشنویم که این صداها می توانند بنابر دلایل متعددی ایجاد شوند.
گیر کردن سوئیچ ماشین

گیر کردن سوئیچ ماشین از چی و راه حلش چیه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیر کردن سوئیچ ماشین، اتفاقی که ممکن است برای همه پیش بیاید پس بهتر است قبل از آن با دلایل این اتفاق و همچنین راه حل در آوردن سوئیچ ماشین آشنا شوید.
سمند و کوئیک

مقایسه هزینه نگهداری سمند، 206 و کوئیک

تاریخ انتشار : 21 آذر 1400زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعویض لنت ترمز جلو سمند نیم میلیون تومان آب می‌خورد اما همین هزینه برای کوئیک پلاس اتوماتیک به نصف می‌رسد و راننده 206 تیپ دو بابت این کار باید 330 هزار تومان خرج کند.
غرق شدن ماشین

راه نجات از خودروی در حال غرق شدن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تمام حوادثی که در ماشین اتفاق می افتد وحشتناک هستند و برخی از این حوادث خطرات بسیاری دارد، پس بهتر است که برای مقابله با این خطرات آمادگی داشته باشید.
تمیزکاری ماشین

ترفند تمیز کاری که به درد هر راننده ای میخوره

زمان مطالعه : 2 دقیقه
چند ترفند تمیزکاری بسیار مناسب برای خودروها وجود دارد، ترفندهای جالب تمیزکاری ماشین که هر راننده ای به آن ها نیاز خواهد داشت.
کمربند ایمنی اتوبوس

چرا اتوبوس ها کمربند ایمنی ندارن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ما می دانیم بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان ماشین ها برای امنیت جانی الزامی است اما در اتوبوس ها کمربند ایمنی وجود ندارد علت آن چیست؟
چراغ خودرو

چگونه چراغ خودروی خودرا برق بیندازیم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از شاخصه های خودروی شما چراغ ها هستند که به خاطر در معرض چشم بودن بسیار مورد توجه قرار می گیرند و به چشم می آیند که براق و تمییز نگه داشتن چراغ ها بسیار می تواند به زیبایی عمومی خودروی شما کمک کند
صفحه 1 از 10