دعاها و ذکرها

دعای سریع الاجابه

12 دعای سریع الاجابه توصیه شده

زمان مطالعه : 8 دقیقه
دعای سریع الاجابه حضرت امیرالمونین و معصومان دیگر جزو سریع الاجابه ترین دعاها برای رسیدن به خواسته و مراد هستند، چنانچه در روایات از این دعاها برای اجابت بسیار گفته شده است.
اذکار نافعه

اذکار نافعه برای هر دعا و نیتی که دارید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اذکار نافعه حداقل ذکر و دعاهایی است که با مداومت بر خواندن آنها می توان از فضایل بسیاری بهره مند شد مانند تقویت قلب و حافظه، رفع گرفتاری، آمرزش گناهان و افزایش روزی.
دعای دفع بلا

دعای دفع بلا از پیامبر (ص) و امامان معصوم

زمان مطالعه : 10 دقیقه
همه انسانها هنگام بروز بلا و گرفتاری به دنبال راهکار مناسب هستند. در آموزه های دینی، آیات و روایات متعددی برای دفع بلا و گرفتاری و محفوظ ماندن از مشکلات توصیه شده است.
روح رفتگان

بهترین کارها برای شادی روح والدین و اموات

زمان مطالعه : 10 دقیقه
بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.
اعمال 28 صفر

اعمال کامل شب و روز 28 صفر در مفاتیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است دارای آداب و اعمالی است که در منابع دینی توصیه شده اند.
دست کشیدن به صورت بعد از دعا

دلیل کشیدن دستها روی صورت بعد دعا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خیلی از ما مسلمانان عادت داریم که پس از دعا کردن با دست کشیدن به صورت کلام خود را پایان دهیم. این حرکت حکمت هایی در آن نهفته است که بارها امامان به آن اشاره کرده اند.
شب اجابت دعا

شبی که خداوند دستور اجابت دعا می دهد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در طول سال شبهای بسیاری وجود دارد که دعا در آنها اجابت می شود. در مورد فضیلت دعا در شب و تاثیر زمان در استجابت دعا، به احادیث و روایات موجود بسیاری می توان رجوع کرد.
دعای دلشوره

ذکر معجزه گر برای رفع سریع دلشوره

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انسان برای رفع اضطراب ناشی از مشکلات دنیوی به دعا و آرامش نیاز دارد. اذکار و دعاهای مختلف موجود در آموزه های دینی برای رفع ترس، استرس و اضطراب بسیار موثر هستند.
دعای آیت الله بهجت

توصیه ی آیت الله بهجت برای مرگ راحت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دعای آیت الله بهجت برای رفع حاجت در زمینه های مختلف جزو دعاهای قوی می باشد، در بین دعاهای ایشان یک توصیه و دعا هم برای زندگی شیرین و داشتن مرگ راحت وجود دارد.
دعای یا من تحل

متن دعای یا من تحل و معجزات این دعا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از سفارش های رسیده از ائمه اطهار (ع) در هنگام گرفتاری ها توسل به خداوند متعال از طریق دعا می باشد که بهترین دعا در این شرایط خواندن دعا یا من تحل است.
افزایش رزق و روزی

ادعیه و ذکرهای خاص افزایش رزق و روزی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افزایش رزق و روزی در کل به دو بخش اصلی وابسته است که یکی مربوط به رفتار و اعمل فرد است که قبلا گفتیم و دیگری دعاها و ذکرهایی است که در قرآن و احادیث آمده است.
دعای فرج

متن و ترجمه ی کامل دعای فرج اصلی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دعای فرج یکی از دعای های مجرب برای ظهور حضرت مهدی (عج) می باشد، در ادامه متن و ترجمه ی کامل دعای فرج اصلی را ملاحضه می نمایید.
دعای رفع سختی ها

برای نجات از سختی ها چه دعایی بخوانیم ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خواندن دعا نقش مهمی در برطرف شدن مشکلات به ویژه گرفتاری های شدید دارد زیرا دعا و نیایش از بهترین ابزارهای ارتباط روح انسان با خداوند متعال است.
فضیلت دعای عهد

ثواب خواندن دعای عهد به مدت 40 روز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کسی که چهل صبح دعای پرفضیلت عهد را بخواند از یاران امام زمان (عج) خواهد بود و اگر پیش از ظهور بمیرد، خداوند او را از قبرش بیرون می آورد تا به خدمت وی درآید.
دعای فرج اصلی

آداب خواندن دعای فرج برای درمان تمام دردها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دعای «اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ...» دعا برای سلامتی امام زمان است اما در اصل دعایی که به منظور فرج امام زمان باید خوانده شود دعای إلهی عَظُمَ البَلا است.
صفحه 1 از 6