تیر ماهی

رفتار و خصوصیات تیرماهی کودک، نوجوان و جوان

کد مطلب : 82057تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 7 دقیقه
اگر کودک شما در ماه تیر متولد شده است، برخی خصوصیات در مورد شخصیت تیر ماهی ها وجود دارند که به احتمال زیاد فرزند شما نیز این خصوصیات رفتاری را داراست.

ویژگی های کودک متولد تیر ماه

تیر اولین ماه فصل تابستان، فصل گرما، فصل میوه های رنگارنگ و سرسبزی ها است. متولدین این فصل سال ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از دیگران متمایز نموده است. کودکان اولین ماه تابستان، خصوصیات قابل توجهی دارند که گاهی شما را شگفت زده خواهند کرد. اگر کودک شما متولد این ماه زیبای سال است و یا منتظر به دنیا آمدن کودک تیرماهی خود هستید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید تا با خصوصیات دلبندان تیرماهی خود و نحوه رفتار با آنها آشنا گردید. 

تیر ماه

کودک متولد تیرماه چه خصوصیاتی دارد؟

ویژگی های منحصر به فرد کودکان متولد تیرماه عبارتند از:

بچه های تیرماهی پرتحرک ترین کودکان دنیا

کودکان متولد تیر ماه را می توان نماد “تحرک دایمی” و کنجکاوی بی پایان دانست. کودکان متولد تیر ماه عاشق بازی و جست و خیزو تحرک هستند، حضور آنها در یک مکان مساوی با هیاهو و نشاط است و با مکان های تنگ و محدودیت هیچ میانه ای ندارند و عاشق حشر و نشر با دیگران، مکان های وسیع و اسباب بازی می باشند.

کودک پر تحرک

کودکان تیرماهی با استعداد های کوچولو

کودکان متولد تیرماه استعداد زیادی دارند. بیشتر این کودکان استعداد بیشتری از کودکان دیگر در آموزش، خواندن و نوشتن و فراگیری زبان های خارجی و... دارند.

کنجکاوی کودکان اولین ماه تابستان سبب شده که آنان بخواهند از همه چیز سر در بیاورند و واکنش سریع بروز دهند.آنها از هر فرصتی نهایت استفاده را خواهند کرد. دستان توانای متولدین تیرماه سبب می شود که آنها در آینده به فعالیت هایی نظیر جراحی دندان پژشکی و ساعت سازی و مکانیکی علاقه نشان دهند و از فعالیت در این زمینه ها بهره فراوان ببرند.

بچه های تیرماهی با قوه تخیل نیرومند

آیا تا به حال به داستان های کودک تیرماهی خود توجه کرده اید؟ این کودکان با قوه تخیل نیرومند خود به مسائل رنگ و لعاب می دهند و حقایق را به شکل واژگونه بازسازی می کنند. این کودکان حتی تمام داستان های خود را باور دارند، پس آنها را دروغگو ندانید، آنها فقط دارای قوه تخیل بالا هستند. کودک متولد تیر ماه عاشق تقلید کردن و نمایش دادن نیز هستند و به شکل خنده آوری از اطرافیانشان تقلید می کنند. 

تخیل در کودکان

متولدین تیرماه کودکانی عجول و حواس پرت

همانطور که گفتیم ، کودکان تیرماهی استعداد عجیبی در یادگیری دارند اما اگر حواس خود را متمرکز نمایند زیرا کوچکترین عامل می تواند حواس او را از درس و مشق منحرف کند. این کودکان بسیار عجول هستند و میانه چندانی با صبر و هوشیاری ندارند.

متولدین تیرماه کودکانی دوست داشتنی و با نمک

اگر دارای فرزند تیرماهی باشید، متوجه صحبت ما خواهید شد. این کودکان چه زیبا و چه با چهره معمولی ( هیچ کدام از کودکان دنیا زشت نیستند) از محبوبیت خاصی برخوردارند و به نوعی غذای روحی مهم برای والدین خود بشمار می روند و وجود آنها مایه شادابی و نشاط دائمی برای تمامی اهالی خانه است.

کودک دوست داشتنی

کودکان تیرماهی پرخورهای جذاب

اگر دارای کودک متولد تیرباشید، هیچ وقت ناراحت غذا نخوردن او نخواهید بود چرا که کودک متولد تیرماه اشتهای عجیبی دارد که ممکن است شما را حیرت زده نماید. گول ظاهر و جثه ریز کودکان متولد تیرماه را نخورید و اگر این کودکان قبل از خواب از شما تقاضای غذا نمودند، تعجب نکنید. کودکان تیرماهی با اشتهای زیادشان چاق نخواهند شد زیرا همیشه در حال جنب و جوش بوده و زیادی پرتحرک هستند.

کودکان تیرماهی دنیایی از احساسات

این بچه ها ذاتا دوست داشتنی هستند و خود را در دل همه جا می کنند. آنها دنیایی از احساسات بوده و احساسات گاهی آن ها را به رویاهای دوردست می برد. این بچه ها بسیار اجتماعی و اهل معاشرت هستند اما گاهی نیز به شدت احساس تنهایی می کنند اما چیزی از این حس به شما نخواهند گفت.

کودک احساسی

کودکان تیرماهی عاشق خانواده

کودکان ماه اول تابستان به شدت عاشق خانواده هستند و برای اعضای خانواده خود با وجود کم سن بودن، ممکن است هر فداکاری را انجام دهند. آنها دوست ندارند که خانواده خود را ناراحت کنند به همین خاطر همه خواسته های شان را با جملات معکوس بیان می کنند تا اوضاع را بسنجند و واکنش شما را بدانند. 

بچه های تیرماهی دارای مغز متفکر و اقتصادی

بچه های تیرماهی دارای مغز متفکر و اقتصادی هستند و راه درست پولدارشدن را بلدند پس نگران آینده شغلی و آینده مالی این بچه ها نباشید. آنها به دلیل شم اقتصادیشان احتمالا در تجارت موفق خواهند شد و در قالب  تاجران موفق باعث سربلندی و افتخار شما خواهند شد. اگر توجه نموده باشید، این کودکان با همین سن کم یک قلک دارند که همیشه پول خرد هایشان را در آن نگهداری می کنند. 

کودک اقتصادی

بچه های تیرماهی، ترسوهای کوچولو

کودکان تیرماهی متاسفانه شجاع نیستند، آنها از تاریکی، تنها خوابیدن، مشاجره و دعوا و... هراس دارند و اگر مجبورشان نمایید که تنهایی در یک اتاق بخوابند، او دچار دلهره و هراس می شود پس لازم است آنقدر کنارش بمانید تا کاملا به خواب برود. یک چراغ خواب در اتاقش روشن کنید و به او یادآوری کنید هر موقع از شب که از خواب بیدار شد و ترسید، می تواند روی شما حساب کند.

دیگر خصوصیات کودکان تیرماهی

 1. کودکان تیرماهی دارای خلق و خوی متغییر هستند و سریع اخلاقشان عوض می شود مثلا در حال گریه هستند اما ممکن است سریع فراموش کرده و بخندند.
 2. کودکان تیرماهی دارای حافظه قدرتمندی بوده و همه چیز را در حافظه پر بار خود ثبت می کنند و هر چه را که تجربه می کنند را به یاد می سپرند و قادر هستند که به یاد آورند.
 3.  بچه های متولد تیر، از دوران نوزادی تا نوجوانی، دقیقا همان واکنشهای پدر و مادر و خواهر و برادر های خود را تقلید و تکرار می کنند. 
 4. کودک متولد تیر خجالتی است و نمی تواند تمایلات درونی خود را برای شما بازگو کند.
 5. کودکان متولد تیر دارای همبازی خیالی هستند و همبازی خیالی او همیشه با ادب و خوش رفتار است و می گذارد که او در بازیها برنده شود.
 6. کودکان متولد تیر معمولا بچه های جیغ جیغو هستند که اگر به او بی اعتنایی کنید یا او را مورد بی مهری قرار دهید گریه را سر خواهند داد.
 7. کودکان متولد تیر استعداد عجیب و غریبی در درس تاریخ دارند و خیلی خوب تاریخ ها و وقایع را به خاطر می سپرند و به مدد حافظه پرقدرت خود می توانند همه چیز را درباره گذشته حفظ کنند. 
 8. بچه متولد تیر با شوخی و لطیفه های خنده دار خود باعث سرگرمی شما می شود. 

کودک شوخ طبع

با کودکان تیرماهی چگونه رفتار کنیم؟

 1. والدین کودکان متولد تیر ماه به صبر و بردباری فراوانی نیاز دارند و مادر متولدین تیر باید از توانایی جسمی لازم برای همگام شدن با کودک خود برخوردار باشد. 
 2. کودکان تیرماهی قوه تخیل بالایی دارند و داستان هایی را بازگو می کنند که برگرفته از ذهنشان است. آنها را دروغگو نخوانید و تنبیه و مواخذه نکنید و از روش های مثبت تربیتی استفاده نمایید تا کودک متوجه اصول و اهمیت بیان حقایق شود. 
 3. والدین کودکان تیرماهی باید بکوشند تا تمامی وسایل مورد نیاز برای حفظ آرامش، سکون و استراحت طفل را تا جایی که امکان دارد، فراهم آورند.
 4. کودکان تیرماهی به شدت ترسو هستند پس ترس آنها را درک کنید و مجبورش نکنید هر شب با داد و دعوا تنها به اتاقش برود و به زور ادای بچه های شجاع را دربیاورد.
 5. پدر و مادر یک کودک متولد تیر ماه بهتر است روزی چند مرتبه این بچه را در آغوش بگیرید و به او یادآوری کنید که چقدر دوستش دارد تا کودک احساس امنیت و خوشبختی نماید.
 6. هرگز این بچه ها را در جمع مثلا به قصد تنبیه، تحقیر و طرد نکنید چون در این صورت آینده او را به باد داده اید. 
 7. کودک تیرماهی همیشه راجع به بی اعتنایی دیگران و عدم پذیرش خود از طرف جمع همیشه پیش خود خیالبافی می کند پس به او گوشزد کنید که خوب، باهوش، دوست داشتنی و زرنگ  است. 
 8. اگر در سالهای اولیه زندگی کودکان تیری از صمیم قلب با او همدردی و همدلی کنید آنگاه در سن بلوغ فردی صبور، شکیبا، سخاوتمند و متکی به نفس بار می آید. اگر متولدین تیر از نظر احساس و عاطفه درست رشد نکرده باشند گاهی تبدیل به آدمهایی بداخلاق، شکاک و کینه توز می شوند.

کودک بد اخلاق

خصوصیات نوجوان تیرماهی

 1. نوجوانان متولد تیر عاشق کتابهایی هستند که راجع به قهرمانانی است که با شجاعت و دلاور از پس مشکلات برمی آیند.
 2. نوجوانان متولد تیر با حیوانات رفتاری دلسوزانه و خوب دارند.
 3. نوجوانان متولد تیر تحمل زورگویی را ندارند و با آن مقابله می کنند.
 4. نوجوانان متولد تیر گاهی اوقات دچار کج خلقی و ترشرویی می شوند اما این رفتار چند ساعت بیشتر طول نمی کشد و دوباره همان خنده شاد و پرنشاط خود را سر می دهند.
 5. نوجوانان متولد تیر بسیار خانواده دوست هستند و هر کاری برای والدینشان انجام می دهند.
 6. نوجوانان متولد تیرممکن است برای مدتی کوتاه، بدون هیچ دلیلی، کمی یاغی گری کند، اما معمولا نظم و انضباط را می پذیرد. 
 7. نوجوانان متولد تیر  ساکت و سر به زیر هستند اما علی رغم احساسات ظریف و رفتار آرام خود، به هیچ وجه مطیع و فرمانبردار کسی نخواهند شد. 
 8. نوجوانان متولد تیر از نظر فکری بسیار مستقل هستند.
 9. نوجوانان متولد تیر استعدادهای هنری داشته و به موسیقی و تئاتر علاقه دارند.
 10. نوجوانان متولد تیر با اشتیاق منتظر روزی هستند که بتوانند کار کنند و پول دربیاورند مثلا وقتی که دانشجو می شوند به کار دانشجویی می پردازند. 

رفتار و خصوصیات تیرماهی کودک، نوجوان و جوان

4.654
این مطلب مفید بود ؟504
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
برچسب : ماه تولد
1 نظر به ثبت رسیده است
رویا1400-09-03
خیلی عالی بود من تیر ماهی هستم و همه اینها درست بود من ۱۳ سالمه ولی عاشق خانواده ام نیستم فقط همین
84
وبگردی