پاییز
در میان پدیده های طبیعی مانند دریا، کوه، رودخانه و جنگل، به جرات می توان گفت که جنگل ها در فصل پاییز، به زیباترین شکل ممکن تغییر می کنند و زمین تا آسمان با بهار و تابستانش متفاوت است. در این مطلب قصد داریم چند مورد از زیباترین جنگل های ایران در این فصل را به شما معرفی کنیم.

پاییز در ایران کجا را ببینیم؟

آسمانش را گرفته تنگ در آغوش

ابر؛ با آن پوستین سرد نمناکش

باغ بی برگی

روز و شب تنهاست

با سکوت پاک غمناکش

ساز او باران، سرودش باد

جامه اش شولای عریانی است ...

شاید کمتر کسی توانسته باشد مانند م. سایه پاییز را آنگونه که باید توصیف کند. این فصل با آسمان ابری، نم نم باران، جاده و صدای خش خش برگ ها گره خورده است. پاییز که از راه می رسد دل مان هوای جاده می کند. رانندگی در میان انبوهی از درختان پاییزی رنگارنگ.

در میان پدیده های طبیعی مانند دریا، کوه، رودخانه و جنگل، به جرات می توان گفت که جنگل ها در فصل پاییز، به زیباترین شکل ممکن تغییر می کنند و مناظر پاییزی جنگل ایران، زمین تا آسمان با بهار و تابستانش متفاوت است. خوشبختانه شمال ایران با وجود تعداد زیادی جنگل که باقی مانده جنگل های 40 میلیون ساله هیرکانی هستند، یکی از بهترین مقاصد سفر در فصل پاییز به شمار می روند. در اطراف این جنگل ها زیباترین شهرهای ایران شکل گرفته اند و بهترین کلبه ها و ویلاها را می توان در این شهرها اجاره کرد.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن قرار گرفته و روستاهای متعددی در دل این جنگل جای گرفته اند. جاده جنگلی دالخانی یکی از زیباترین جاده های ایران است که با مسیر پر پیچ و خم خود شما را به یک رانندگی طولانی همراه با تماشای مناظر زیبا دعوت می کند. در بیشتر ماه های سال درختان پوشیده از مه و ابر هستند. حال و هوای رویاگونه این جنگل چیزی است که بسیاری از افراد را به این جاده می کشاند. جنگل دالخانی به قدری زیباست که به دالان بهشت معروف شده است. در طول مسیر انواع خوراکی های محلی، شیربلال و ماهی و... به فروش می رسند. نیم ساعتی را در هوای خنک و پاک جنگل، کنار جاده توقف کنید و از خوردن یک بلال خوشمزه لذت ببرید.

رامسر به عنوان نزدیک ترین شهر به جنگل دالخانی، بهترین انتخاب برای گذراندن یک تعطیلات به یادماندنی است. با اجاره ویلا و سوئیت در رامسر هم از عروش شهرهای ایران دیدن کنید و هم مناظر زیبای دالخانی در پاییز را به نظاره بنشینید. هومسا با 272 اقامتگاه ثبت شده در رامسر، حق انتخاب بسیاری به شما خواهد داد.  

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور
پارک جنگلی نور یکی از مقاصد گردشگری اصلی شمال کشور خصوصا در فصل پاییز است. این جنگل در کنار طبیعت زیبای خود، امکانات متعددی هم برای گردشگران فراهم کرده است. فاصله کم جنگل با ساحل دریا باعث می شود به راحتی بتوانید از ویلاهای ساحلی شهرستان نور راهی جنگل شوید، فقط یادتان باشد دوچرخه را فراموش نکنید. جاده صاف و هموار جنگل نور بهترین جا برای یک دوچرخه سواری گروهی همراه با دوستان تان است. حتی تصور دوچرخه سواری در جاده ای که دو طرف آن را درختان سر به فلک کشیده پاییزی با برگ هایی به رنگ زرد، نارنجی و سرخ پوشانده و نم نم باران سطح جاده را خیس کرده هم تصور زببایی است که با فکر کردن به آن، احساس لذت می کنیم. 
تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که تعطیلات آخر هفته، راهی شهرستان نور شوید. اما قبل از آن از وب سایت هومسا بازدید کرده و با اجاره ویلا و سوئیت روزانه در نور، متناسب با شرایط و حال و احوال خود با خیالی راحت و به دور از دغدغه، سفر متفاوت پاییزی خود را آغاز کنید. 

پارک جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سی سنگان از نمونه های جنگل های جلگه ای ایران است که از شمال به دریای خرز و از جنوب به رشته کوه های زاگرس محدود شده و زیستگاه انواع گونه های درختی، درختچه ای، علفی و جانوری است. در سیسنگان درختان بلوطی را خواهید دید که بیش از 2 متر قطر دارند. سرتاسر جنگل پر از گونه های شمشاد و افرا است. می توانید تصور کنید این درختان در پاییز چه نمایش زیبایی را به روی صحنه خواهند آورد؟ 
این جنگل در 27 کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد. بنایراین برای بازدید از این جنگل زیبا هم می توانید در نور اقامت داشته باشید و هم در  نوشهر. فاصله نوشهر تا جنگل 52 کیلومتر و فاصله نور تا سی سنگان 21 کیلومتر است. نوشهر یکی از شهرهای گردشگری و بسیار زیبای شمال است که ویلاهایی با ویوی جنگل، کوه و دریا در آن ساخته شده اند. با اجاره روزانه ویلا در نوشهر و وقت گذرانی در سی سنگان، یکی از بهترین سفرهای پاییزی خود را تجربه کنید.  

جنگل ابر

جنگل ابر

امکان ندارد ایرانی باشید و نام جنگل ابر به گوشتان نخورده باشد. این جنگل همانطور که از نامش پیداست به وجود اقیانوسی از ابر در ارتفاعات آن شناخته می شود. کافی است خود را به ارتفاعات برسانید تا ابرها زیر پایتان قرار بگیرند. این جنگل نیز جزو جنگل های 40 میلیون ساله هیرکانی است و تنوع گیاهی بسیاری دارد. پاییز جنگل ابر را نمی توان با کلمات توصیف کرد. 

سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری مسیر جنگل ابر را در پیش می گیرند و از این پدیده زمین شناسی دیدن می کنند. برای بازدید از ابر پیشنهاد می کنیم شب را در شاهرود سپری کنید و صبح زود به سمت جنگل حرکت کنید، اما برای گشت و گذار در جنگل حتما از یک راهنما استفاده کنید. اهالی روستای ابر گوشه گوشه جنگل را مثل کف دستشان می شناسند. برای اجاره ویلا در شاهرود هم می توانید روی کمک هومسا حساب کنید. 

زیباترین جاهای ایران برای سفر در پاییز

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی