خاموش کردن بلوتوث ویندوز
اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید شاید با این مشکل مواجه شده اید که بعد از خاموش کردن بلوتوث، مجددا روشن شده است. چگونه آنرا برای همیشه خاموش کنیم؟

آموزش خاموش کردن بلوتوث ویندوز 10

مدت زمان زیادی از حضور بلوتوث در کنار ابزارها می گذرد که یک راه ارتباطی میان دستگاه های مختلف می باشد. بطور کلی از بلوتوث در ابزارهایی مانند گوشی ها، لپ تاپ ها، کامپیوترها، تبلت ها و... استفاده می شود. با این وجود از گذشته تا به امروز شاهد تغییراتی در بلوتوث هستیم که در طی آپدیت های مختلف، دقت بیشتری نسبت به نسخه های پیشین خود پیدا می کند. اما اگر کاربر ویندوز 10 هستید، با هر خاموش روشن کردن سیستم عامل، مجددا بلوتوث روشن خواهد شد که می تواند باعث کاهش باتری شود. از این رو در ادامه این گزارش شما را با نحوه خاموش کردن بلوتوث آشنا خواهیم نمود.

کامپیوتر

توجه : برای خاموش کردن بلوتوث در سیستم عامل ویندوز، گرچه در نگاه اول تصور کنید که تنها یک راه وجود دارد اما این گونه نیست و ما قصد داریم روش های متعددی را در این زمینه به شما معرفی کنیم.

1- خاموش کردن بلوتوث از طریق Action Center

ساده ترین و آسان ترین روش برای خاموش کردن بلوتوث در سیستم عامل ویندوز، استفاده از این روش یا همان action center معروف ویندوز 10 می باشد که شما را خیلی سریع به هدفتان خواهد رساند. از این رو اگر تصمیم به خاموش کردن سریع بلوتوث دارید، از این روش اقدام کنید که ابتدا باید از پایین قسمت راست صفحه نمایش خود گزینه مربوطه را که در عکس مشخص شده است را انتخاب کنید و سپس بلوتوث را در این بخش خاموش نمائید.

اکشن سنتر ویندوز

2- خاموش کردن بلوتوث از طریق تنظیمات

دومین روشی که شما می توانید از آن برای خاموش کردن ویندوز اقدام کنید، استفاده از تنظیمات ویندوز می باشد که گزینه مستقیمی برای خاموش کردن درج شده است و به شما این امکان را می دهد تا بلوتوث را خاموش کنید. از این رو ابتدا بر روی دکمه استارت ویندوز 10 کلیک کنید و سپس گزینه Settings را سرچ کنید. از منو سمت چپ گزینه Bluetooth & other devices را انتخاب کنید و در نهایت همانند تصویر ذیل، گزینه Bluetoth را خاموش کنید.

تنظیمات ویندوز

3- خاموش کردن بلوتوث از طریق Device manager

اگر بلوتوث ویندوز شما از طریق روش های بالا خاموش نشد، نگران نباشید چرا که روش های دیگری نیز وجود دارند. یکی دیگر از روش هایی که برای خاموش کردن ویندوز به کار رفته می شوند، استفاده از بخش دیوایس منیجر ویندوز است که برای استفاده از آن باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

دیوایس منیجر ویندوز

  1. دو کلید Win + R را بصورت همزمان از صفحه کلید ویندوز بفشارید.
  2. پنجره Run برای شما باز خواهد شد.
  3. در کادر جستجو آن عبارت devmgmt.msc را وارد کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید.
  4. در میان گزینه هایی که مشاهده می کنید، گزینه Bluetooth را انتخاب و همانند تصویر بالا بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Disable device را انتخاب کنید. سپس بلوتوث شما خاموش خواهد شد.

4- خاموش کردن بلوتوث از طریق Services

اما اگر باز هم بلوتوث شما خاموش نشده است، می توانید این روش را نیز استفاده کنید. Services یکی از بخش هایی است که شما با استفاده از آن می توانید اقدام به خاموش کردن بلوتوث ویندوز خود کنید. از این رو برای انجام این روش طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

بلوتوث ویندوز

  1. دو کلید Win + R را بصورت همزمان از صفحه کلید ویندوز بفشارید.
  2. پنجره Run برای شما باز خواهد شد.
  3. در کادر جستجو آن عبارت Services.msc را وارد کرده و سپس بر روی OK کلیک کنید.
  4. کمی به سمت پایین اسکرول کنید و سپس گزینه Bluetoth support services را از میان گزینه ها پیدا کنید.
  5. بر روی آن راست کلیک کنید و سپس Stop را انتخاب کنید.

چگونه بلوتوث ویندوز 10 را خاموش کنیم؟

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی