تولد
امتحانات دانشگاه ها

خبر مهم درباره زمان امتحانات دانشگاه ها

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1403کد مطلب : 93885زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبری مهم در خصوص تقویم امتحانات پایان ترم دانشگاه ها بیان کرد.

"زمان برگزاری امتحانات در دانشگاه‌ها

در جلسه هم‌اندیشی معاونان آموزشی دانشگاه‌های مورد تایید کشور و دانشگاه‌های استان تهران، که به منظور برنامه‌ریزی برای آغاز سال تحصیلی جدید، اقدامات آینده معاونت آموزشی در حوزه بهبود آموزش عالی برگزار شد، آقای روح‌الله رازینی اظهار کرد:سیاست وزارت علوم در حفظ استقلال دانشگاه‌ها در برنامه‌ریزی آموزشی است و ما باور داریم که هر دانشگاه باید بر اساس ماموریت‌ها و نیازهای جغرافیایی و استانی برنامه‌ریزی کند.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار کرد:از جمله نکاتی که نشان دهنده توجه وزارت علوم به استقلال دانشگاه‌ها است، تأکید این وزارت بر فعالیت و نقش حیاتی کمیته‌های استانی نظارت و بهبود در توسعه آموزش عالی در هر استان است.

رازینی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی نیازمند گسترش رشته‌های تحصیلی و ایجاد مراکز آموزشی مانند دهه‌های گذشته نیستیم، گفت:اولویت اصلی معاونت آموزشی در این دوره، گذر از کمیت‌گرایی به آموزش هدفمند و پویا بر اساس نیاز جامعه است و فعالیت‌ها باید به گونه‌ای باشد که به سوی تعالی علمی پیشروایی کنیم.

او از معاونان آموزشی دانشگاه‌ها خواست بر اساس ضوابط بهبود آموزش عالی، رشته‌های تحصیلی کم جذابیت را حذف کرده و جایگزین رشته‌های مرتبط با شغل و نیاز جامعه کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:تقویم امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌ها تغییری نخواهد کرد و امتحانات بر اساس برنامه اولیه دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد."

خبر مهم درباره زمان امتحانات دانشگاه ها

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از مهر/م
وبگردی