هاشور ابرو
امروزه از روش های زیادی مثل میکرو بلیدینک یا تاتو برای برطف کردن نواقص ابرو استفاده می شوند اما تثبیت ماندگاری این روش ها برای بعضی از افراد مشکل است.

رنگ نگرفتن ابرو بعد از هاشور ابرو، فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ

امروزه روش های زیادی چون میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... برای برطرف کردن و پوشاندن نواقص ابرو، فرم دهی و قرینه سازی آن وجود دارد اما یکی از مشکلاتی که افراد بعد ازانجام این روش ها ممکن است، با آن روبرو شوند رنگ نگرفتن ابرو یا تثبیت نشدن رنگ تاتو و ریزش رنگ هاشور ابرو است که میتواند مانع از رسیدن به نتیجه دلخواه گردد. در این بخش از دنیای مد نمناک به بررسی علل رنگ نگرفتن ابرو پس از میکروبلیدینگ و هاشور و... می پردازیم تا بدانید چرا پس از انجام این روش ها ابروها رنگ نمی گیرند.

استفاده از رنگ نامرغوب

یکی از دلایل رنگ نگرفتن ابرو پس از میکروبلیدینگ، هاشور و... استفاده از رنگ نامرغوب و تقلبی می باشد، اگر می خواهید رنگ ابروها ماندگاری بیشتری داشته باشد، از رنگ های مرغوب استفاده نمایید و رنگی را انتخاب کنید که به رنگ پوست نزدیک تر باشد.

میکروبلیدینگ

جنس پوست

میکروبلیدینگ، هاشور و... برای پوست های چرب اصولا دارای ماندگاری کمتری می باشد و در واقع می توان گفت پوست چرب رنگ را مدت زمان کمتری در خود نگه می دارد، زیرا منافذ بازی دارد و ترشح چربی در آن بالاست بنابراین خیلی سریع رنگ ها را از دست میدهد یا اصلا رنگ نمی گیرد. ماندگاری هاشور، فیبروز و... برای پوست های معمولی و خشک بیشتر است.

رنگ رقیق شده

یکی دیگر از علت های رنگ نگرفتن ابرو پس از انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... رقیق بودن رنگ است. رقیق بودن رنگ عمدتا به دلیل اشتباه تاتو آرتیست اتفاق می افتد. گاهی فرد انجام دهنده میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز بعد از وارد نمودن سوزن به لایه میانی و بافت چربی، همان سوزنی که حاوی خونابه یا آب میان بافتی است را در تشتک رنگ زده و رنگ رقیق شده و توانایی نفوذ به لایه های پایینی را از دست میدهد. برای جلوگیری از این مشکل باید قبل از زدن سوزن داخل تشتک، برای خالی شدن رنگ داخل سر پلاک یا کارتریج آن را اریب روی پنبه مرطوب قرار داد.

کند شدن سوزن

گاهی علت رنگ نگرفتن ابرو پس از انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... کند و کج شدن نوک سوزن است. سوزنی که کج شده و یا نوک آن کند شده باشد، در پوست نفوذ نکرده و نمی تواند کاشت رنگ را انجام دهد و باید تعویض گردد. عواملی که موجب کند و کج شدن سوزن می شوند، عبارتند از:سفت و ضخیم بودن پوست، برخورد سوزن با انتهای تشتک رنگ و مدت زمان کار زیاد و....

عدم مهارت تاتو آرتیست

انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... نزد پیگمنتر ماهر تاثیر زیادی در ماندگاری این روش ها دارد زیرا فشار دست کم، فشار دست زیاد، دفعات تکرار کم هنگام کشیدن خطوط، مصرف بی حسی زیاد، بیرون بودن زیاد سوزن و... سبب رنگ نگرفتن ابرو پس از انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... می شود. باید بدانید خونریزی در کار نشان دهنده فشار زیاد است و باعث پس رفت رنگ و رنگ نگرفتن هاشور می شود.

تاتو آرتیست

یک تاتو کار خوب باید اینگونه عمل کند:

  1. فشار دست باید متعادل باشد.
  2. مصرف بی حسی ابروها نباید زیاد از حد باشد زیرا لیدوکائین به تنهایی بر رنگ تاتو تاثیر می گذارد.
  3. تعداد دفعات زدن سوزن باید به اندازه نیاز باشد.
  4. رنگ تاتو نباید روشن باشد.
  5. سرعت دست باید نرمال و کنترل شده باشد.
  6. نباید سوزن زیاد از حد بیرون باشد.

بیماری و مصرف داروها

بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، ناراحتی اعصاب، مصرف برخی قرص ها، داروهای ضدبارداری و... بر روی رنگ گرفتن تاتو و هاشور ابرو مؤثر هستند. پس از گذراندن 6 ماه از عمل های جراحی می توان برای رنگ کردن تاتو و هاشور ابرو اقدام کرد.

دوران شیردهی و بارداری

در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... خودداری کنید. قبل از شروع پریود تا 5 روز بعد از آن به دلایل برهم ریختگی هورمون امکان رنگ پذیری ابرو کاهش می یابد.

عدم مراقبت بعد از میکروبلیدینگ و...

آفتاب گرفتن، استخر رفتن زیاد، مصرف برخی کرم ها و محصولات لایه بردار، مصرف الکل و کشیدن سیگار و... امکان رنگ پذیری ابرو را کاهش می دهند پس از چرب کردن زیاد از حد ابرو پرهیز کنید و در مدت سه روز بعد از تاتو زدن ناحیه میکروپیگمنتیشن را نباید آب بزنید.

هاشور ابرو

استفاده از دستگاه ها و محصولات غیر استاندارد

یکی از دلایل مهم رنگ نگرفتن ابرو پس از انجام میکروبلیدینگ، هاشور، فیبروز و... استفاده از دستگاه ها و محصولات غیر استاندارد است زیرا موجب تخریب شدن پوست می شود و سوراخ های تاتو به صورت غیر یکنواخت در سطح پوست ایجاد می شوند. انجام تاتو و هاشور ابرو در مراکز معتبر و توسط فرد ماهر سبب ایجاد سوراخ های بسیار ظریف، منظم و یکنواخت در سطح پوست ابرو و کاشت صحیح رنگدانه ها در لایه زیرین پوست می شود.

نکته مهم:برای تثبیت رنگ ابرو صبر کنید!

همان روزهای ابتدایی بعد از انجام تاتو، هاشور و سایه ابرو و... زمان خوبی برای دیدن نتیجه روش های زیبایی ابرو نیست زیرا در این زمان پوست شروع به بازسازی میکند و کمرنگ و در بعضی موارد بدون رنگ به نظر می رسد، شما باید دو الی سه هفته بعد از انجام کار صبر کنید تا رنگ در پوست تثبیت شود.

مشکل ابرویی که رنگ هاشور، تاتو و فیبروز رو نمیگیره

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
برچسب : رنگ ابرو
وبگردی