اولین جریمه رانندگی
درست 119 سال پیش اولین جریمه ی رانندگی به نام مردی که با سرعتی خنده دار در حال حرکت با موتورسیکلت بود ثبت شد.

اولین شخصی که به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه شد

همیشه در تاریخ اولین ها جایگاه خاصی دارند ولی این جایگاه اگر برای جرم یا جریمه باشد قطعا خوشایند نخواهد بود. این روزها در روزنامه ها و دیگر پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی در مورد سرعت بالا و غیر مجاز و جریمه هایی که توسط دولت و پلیس اعمال می شود، زیاد می شنوید اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اولین جریمه چگونه بود و چه کسی به آن دچار شد؟

چنانچه در بخش سرگرمی نمناک میخوانید اولین جریمه ی رانندگی تقریباً مربوط به 119 سال پیش است؛ زمانی که اولین برگ جریمه به یک موتور سوار داده شد. موتور سواری که نامش "والتر آرنولد" بود و در خیابان های کِنت مشغول با سرعتی 4 برابر بالاتر از حد مجاز موتورسواری بود.

 اولین جریمه رانندگی

سرعت موتور و ماشین، در آن زمان محدودیت بسیار زیادی داشت. در اوایل سال 1896، قانون این گونه تصویب شد که موتور ها حق دارند فقط سرعت 3 کیلومتر بر ساعت داشته باشند (یعنی شاید از سرعت قدم زدن بعضی ها هم کمتر) و سرعت بالاتر از این حد با جریمه پلیس روبرو می شد اما "والتر آرونولد " موتور سوار سرعت خودش را به 12 کیلومتر بر ساعت رساند و پلیس هم که شاهد سرعت بالای این فرد بود، موتور او را متوقف کرد و برایش جریمه نوشت.

آقای "آرنولد" اصلاً به دلیل وجود این قوانین خوشحال نبود چراکه به واسطه ی همین قوانین نامش در تاریخ به عنوان اولین دریافت کننده جریمه رانندگی ثبت شد. البته بعد از آن با پیشرفت موتور ها و ماشین ها، محدودیت سرعت مجاز برای موتور به عدد 22.5 کیلومتر بر ساعت رسید که حتی بسیاری از موتورسواران افزایش محدودیت سرعت را برای خودشان جشن گرفتند و با ماشین ها و موتور های خود در خیابان ها رژه رفتند. چنین اقدامی در سال 1927 بود که خبر آن هم در روزنامه منتشر شد.

اولین جریمه رانندگی در جهان به نام کیست ؟ + ماجرا

425
این مطلب مفید بود ؟205
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی