روز جهانی استیکر

یک روز جهانی برای تمام استیکرها

کد مطلب : 79963زمان مطالعه : 3 دقیقه
امروزه در فضای مجازی استیکر در گفتگو ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، به مناسب فرارسیدن روز جهانی استیکر در ادامه نکات جالبی درباره استیکرها را مشاهده نمایید.

روز جهانی استیکر و نکات جالبی که بهتر است بدانید

کمتر افرادی هستند که در نوشتن مهارت کافی داشته و بتوانند احساسات خود را با کلمات و واژه ها نشان دهند. با پیشرفت تکنولوژی استیکرها به فضای مجازی راه پیدا کردند و باعث تعامل و بیان بهتر احساسات کاربران گردیدند و به بخش مهمی از ارتباطات آنلاین ما تبدیل شدند. امروزه همه ما از استیکرهای مختلفی در گفت وگوهایمان استفاده می کنیم اما آیا می دانید از چه زمانی استیکرها متولد شدند؟ آیا می دانید روز جهانی استیکر نیز وجود دارد؟ این بخش از سرگرمی نمناک را مطالعه کنید تا در مورد استیکرها بیشتر بدانید.

تاریخچه استفاده از استیکر و انتخاب روز جهانی استیکر

بازرگانان اروپایی در دهه 1880 از اولین کسانی بودند که در تلاش برای تبلیغ اجناس و کالاهای خود برای رهگذران، برچسب هایی را به محصولات خود چسباندند. در ابتدا برای چسباندن برچسب ها چسب مخصوصی نبود و هر کدام به شیوه ای این استیکرها را روی کالاها میچسباندند تا اینکه سال 1900 خمیر مخصوص برچسب تولید شد و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت.

روز 13 ژانویه به احترام R. Stanton Avery روز جهانی استیکر نام گرفت. این کارآفرین ثروتمند در تاریخ 13 ژانویه سال 1907 متولد شد و به دلیل اینکه اولین فردی بود که برای تبلیغ محصولات خود استیکر طراحی و برای ارسال به سرتاسر جهان استفاده کرد، سالروز تولدش برای چنین روزی انتخاب شد.

استفاده از استیکر

استفاده از استیکر و افشای شخصیت کاربران

استیکرها گر چه در ظاهر نمادهای زیبایی هستند و پیامی ساده را می رسانند اما پشت این نمادهای زیبا چیزی فراتر از یک پیام ساده نهفته است که می تواند اطلاعات زیادی در مورد شخصیت کاربر افشا نماید.

همانطورکه با زبان بدن در هر فرد متفاوت است و هر فرد پیامهای مختلفی را با زبان بدن به طرف مقابل ارسال می کند، استفاده از استیکر ها نیز درست مشابه زبان بدنی است وآنها نوعی زبان کلامی مجازی افزون بر واژگان هستند.

استیکرها به درک بهتر پیام کمک می کنند و معنای پنهان در کلمات را نشان می دهند و به ما در ابراز احساسات و نشان دادن خلق و خویمان کمک می کنند.

نوع استیکرهایی که هر فرد در گوشی خود ذخیره می کند و به دفعات از آن ها استفاده می کند نشان دهنده قسمتی از شخصیت روحی و اجتماعی آن فرد است. افرادی که استیکرهای با کیفیت تر و با دقت تری انتخاب می کنند و در شرایط مناسب ارسال می کنند، اهمیت بیشتری برای برقراری ارتباط موثر قائل هستند.

تاریخچه استیکر

چه افرادی بیشتر از استیکر استفاده می کنند؟

  • افرادی که به درستی نمی توانند احساسات خود را بیان کنند.
  • افرادی که با کلمات میانه خوبی ندارند و دوست دارند احساس خود را با استیکر نشان دهند.
  • افرادی که کم حرف هستند و به سختی ارتباط برقرار می کنند.
  • افرادی که در بیان احساسات خود مهارت ندارند و نمی توانند هر آن چه در فکر و دلشان قرار دارد خیلی راحت بیان کنند، این گروه از ایجاد سوتفاهم هراس دارند و مطمئن نیستند که به راحتی بتوانند با شرح و بیان بیشتر سو تفاهم را برطرف کنند پس از استیکر بیشتر استفاده می کنند.
  • گاهی استیکرها نماینده کلام ما هستند و در بعضی مواقع از خود واقعی ما بهتر عمل می کنند.

روز جهانی استیکر را به این افراد تبریک می گوییم.

تاریخچه و جزئیات روز جهانی استیکر در 13 ژانویه

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی