یارانه تشویقی

مژده به مردم؛ کالابرگ فجرانه جدید در راه است + جزئیات

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1402کد مطلب : 92316زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست هیات دولت از پرداخت مرحله جدید یارانه تشویقی در ادامه کالابرگ فجرانه خبر داد.

پرداخت یارانه تشویقی جدید در ادامه کالابرگ فجرانه

سید صولت مرتضوی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت:از اسفند سال گذشته طرح کالابرگ به روش های مختلفی اجرا شد که در دهه فجر با کالابرگ فجرانه به اوج خود رسید و مقرر شد یارانه تشویقی نیز برای هفت دهک مشخص شده جامعه پیش بینی شود و به صورت کالابرگ الکترونیکی پرداخت کنیم.

این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه طرح کالابرگ فجرانه با موفقیت اجرا شد و مرحله اول این طرح به مدت سه ماه ادامه دارد اظهار داشت:نخستین مرحله طرح کالابرگ فجرانه که از هجدهم بهمن آغاز شده بود تا روز سه شنبه اول اسفند با استقبال بیش از 12 میلیون خانوار مواجه شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:حدودا جمعیتی بالغ بر 37 میلیون نفر یعنی حدود 62.5 درصد تاکنون از این طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده‌اند و مرحله اول این طرح تا 17 اسفند ادامه خواهد داشت.

مرتضوی در اظهارات خود تصریح کرد:معدل اعتباری که صورت گرفته است و خریدی که از بنگاه‌های مختلف هم شرکت‌های زنجیره‌ای و هم فروشگاه‌های عمومی تاکنون صورت گرفته است 34 هزار و 600 میلیارد تومان 34.6 همت خرید شده است که از این مجموع 7.8 همت از یارانه و 26.8 از منابع مردم استفاده شده است.

زمان استفاده از کالابرگ فجرانه و زمان شارژ مجدد یارانه تشویقی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با توصیه به دهک های مختلف برای تعجیل نداشتن در خرید گفت:مرحله اول این طرح تا 17 اسفند ادامه دارد و دو ماه دیگر هم بعد از 17 اسفند به صورت ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد و امید است بتوانیم بخشی از وظایفمان را نسبت مردم به‌خصوص به دهک‌های ضعیف ایفا کرده باشیم.

میزان مشارکت دهک های یارانه ای در طرح کالابرگ فجرانه

  • دهک یک 85.7
  • دهک دو 68 درصد
  • دهک سه 69 درصد
  • دهک چهار 84 درصد
  • دهک پنج 43 درصد
  • دهک ششم 46 درصد
  • دهک هفت 42 درصد

مژده به مردم؛ کالابرگ فجرانه جدید در راه است + جزئیات

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش خبری نمناک/م
وبگردی