پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی | ناگفته های پولاد کیمیایی از پدرش

تاریخ انتشار : 10 دی 1395کد مطلب : 41852زمان مطالعه : 3 دقیقه
پولاد کیمیایی بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه اینترنتی گفتگو محور 35 با اجرای فریدون جیرانی از سینمای پدرش مسعود کیمیایی و خاطراتی که با او داشت گفت.

ناگفته های پولاد کیمیایی از پدرش مسعود کیمیایی

آخرین ساعات شامگاه چهارشنبه هشتم آذر، برنامه اینترنتی و گفت و گو محور «35» با اجرای فریدون جیرانی و حضور پولاد کیمیایی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

ابتدا پولاد کیمیایی درباره حضور خود در فیلم «سرب» گفت:«من در این فیلم تنها نزدیک چهار، پنج سال داشتم و پدرم می خواست تا من به عنوان بخشی از خود او به عنوان نوستالژی در این فیلم حضور داشته باشم.»

او درباره سفرشان به آلمان توضیح داد:«ما برای شرکت «سرب» در یک فستیوال فیلم به آلمان رفتیم و در آنجا پولی را که برای هزینه هایمان برده بودیم دزدیدند. چون آن زمان شرایط زندگی در ایران سخت تر بود، مادرم سعی داشت که من در آلمان تحصیل کنم و همان جا زندگی کنیم و آثار پدر هم بیرون از ایران تولید شود. عکس آن پدرم خیلی ناسیونالیست تر بود و علاقه زیادی برای بازگشت به ایران داشت و این دوری باعث شد که پدرم بازگشت و من و مادرم در آلمان ماندیم.»

کیمیایی درباره فیلم «تجارت» گفت:«من در این فیلم نقش خودم را بازی کردم و پدرم این فیلم را ساخت تا ما بازگردیم، زیرا که پدرم اعتقاد داشت گیتی پاشایی در ایران جایگاهی دارد و باید به ایران برویم، درنهایت به ایران آمدیم.»

پولاد کیمیایی و پدرش

پولاد کیمیایی و پدرش مسعود کیمیایی

او درباره واکنش خود وقتی فهمید پدرش ازدواج مجدد کرده است، گفت:«من در آلمان بیشتر یادم هست به خانه می آمدم و مادرم را می دیدم که با تلفن صحبت و گریه می کند. بعد هم که به تهران آمدیم فرصتی پیدا نکردم که از اوضاع با خبر شوم و مادرم مریضی اش شدید شده بود و من همیشه درکنارش بودم.»

کیمیایی درخصوص حضورش به عنوان بازیگر در سینما توضیح داد:«من خیلی به فیلمسازی علاقه داشتم و حضورم به عنوان بازیگر به دلیل علاقه زیاد پدرم به بازیگران بود که من هم به این دلیل بیشتر بازی کردم.»

این بازیگر در ادامه خاطره ای از پدرش گفت:«یک بار در ماشین از او پرسیدم که ناموس یعنی چی؟ پدرم که همه فیلم هایش با همین موضوع است نمی توانست برایم تعریف کند و این شروع ارتباط من با پدرم بود.»

او درباره دیالوگ های مسعود کیمیایی اضافه کرد:«متنی است که یک موسیقی و آهنگی دارد و آدم ها از واژه هایی استفاده می کنند که شاید خیلی آهنگ عامیانه را نداشته باشد و این باعث انتقال بهتر حس فیلم می شود.»

کیمیایی ادامه داد:«پدر تمرین نداشت و دورخوانی هم نمی کردیم، اگر هم نگاتیو می رفت او کات می داد و اصلاح می کرد و آن دوره برای من خیلی جذاب بود. در «قاتل اهلی» این نوع کار پدرم برای آقای پرستویی سخت بود.»

پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی در برنامه فریدون جیرانی

بازیگر «گشت ارشاد» درباره فیلم های پدرش این چنین گفت:«من دوست دارم فیلم های کیمیایی به تدریج به جایی برسند که حتی اگر قرار است آخرین کلام گفته شود، در اوج باشد و بتواند با جوانان هم ارتباط برقرار کند. نمی خواهم که او در هر شرایطی فیلم بسازد، من تمام تلاشم را کردم که ارتباطی بین کیمیایی قدیم با جوانان امروز ایجاد شود.»

پولاد کیمیایی «گوزن ها» را بهترین فیلم پدرش و «جرم» را بهترین فیلمی دانست که در آن بازی کرده است.

او درباره حضورش در سینما این چنین گفت:«من اگر پسر مسعود کیمیایی نبودم الان جایگاه بهتری داشتم و جایزه ام را گرفته بودم. من برای این فامیلی خیلی چیزها را به دست آوردم و خیلی چیزها را هم از دست دادم. من اعتقاد دارم که سینما از همه آگاه تر است و اگر خوب نباشی معلوم می شود.»

کیمیایی در پایان هم از فیلم جدید خود که «لکنت» نام دارد گفت و این که در مرحله دریافت مجوز ساخت است. او همچنین از خواندش در فیلم «قاتل اهلی» خبر داد و تاکید کرد تصمیم دارد در آینده با تکمیل آهنگ هایش آلبومی منتشر کند.

پولاد کیمیایی ، ناگفته های پولاد کیمیایی از پدرش

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
برگرفته از خبرآنلاین - /م
وبگردی