آمار تصادف خواب آلودگی
اخیرا در طی تحقیقات انجام شده آماری از تعداد تصادفاتی که به دلیل خواب آلودگی است، انجام شده که بسیار عجیب و شوکه کننده می باشد.

آمار وحشتناک تصادف خواب آلودگی

تصادفات جاده ای یکی از مرگبارترین و کشنده ترین اتفاقات ممکن هستند که امروزه می توانیم چنین اتفاقاتی را به شدت از طریق رسانه های اجتماعی و صفحات مجازی مشاهده کنیم که قطعا برای ما اتفاقی خوشایند محسوب نمی شوند و می توانند حتی باعث ایجاد نوعی دغدغه ذهنی در ما شوند.

با این وجود روزانه تعداد زیادی از کانال های رادیویی و شبکه های مجازی برای آنکه بتوانند رانندگان را از مشکلات جاده ها و خبرهای این چنینی آگاه سازند، در حال فعالیت می باشند. اما باز انسان هایی هستند که به این قوانین مهم و اصلی در رانندگی اهمیتی قائل نیستند و تنها طبق خواسته ذهنی خود به جلو پیش می روند که نتیجه آن می تواند کشته شدن و از بین رفتن اطرافیان آنها و انسان های دیگر باشد.

تصادف خواب آلودگی

آمار تصادفات بر اثر خواب آلودگی

با این وجود اخیرا گفته شد که یک نفر از هشت نفر از رانندگان در زمان رانندگی احساس خواب آلودگی می کنند!!

انتشار این داده آماری بسیار عجیب و هولناک بود که توانست باعث شوکه شدن تعداد زیادی از انسان ها شود چرا که یکی از علت های اصلی تصادفات، متعلق به خواب آلودگی می باشد که در این گونه موارد شخص راننده باید در نزدیک ترین مکان استراحت کند و سپس به ادامه پیمودن مسافت ادامه دهد.

 راننده خواب آلود

رانندگانی که با خستگی و خواب آلودگی رانندگی می کنند

همچنین این تحقیق اعلام کرد که حدودا یک سوم رانندگان (37 درصد) گفته اند زمانیکه به شدت خسته اند باز هم به رانندگی ادامه می دهند که این داده آماری در آقایان بیشتر از خانم ها است و از طرفی میانگین سن این افراد میان 18 الی 24 سالگی است که علیرغم خستگی زیاد، به رانندگی ادامه می دهند.

از این سو، یکی از مهم ترین کارهایی که باید در هنگام احساس خستگی در رانندگی انجام دهیم، این است که برای مدتی کوتاه به نزدیک ترین استراحت گاه برویم و کمی استراحت کنیم و سپس به پیمودن ادامه مسیر ادامه دهیم.

آمار رانندگانی که بر اثر خواب آلودگی تصادف می کنند

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
برچسب : خواب آلودگی
وبگردی