جریمه خودرو

روزانه 7 هزار خودرو در تهران جریمه می شوند

تاریخ انتشار : 22 آذر 1399کد مطلب : 55910زمان مطالعه : 2 دقیقه
به گفته رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور پایتخت، به طور میانگین، روزانه 7 الی 8 هزار خودرو به دلیل تردد در بازه زمانی 21 تا 4 صبح جریمه می شوند.

میزان: سرهنگ علی نصیرملا گفت:در راستای اجرای محدودیت هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده بود، کد جریمه ای برای دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در نظر گرفته شد که بر اساس آن تمام خودرو هایی که از ساعت 21 الی 4 بامداد در شهر تردد کنند، 200 هزار تومان جریمه می شوند.

وی افزود:به طور میانگین، روزانه 7 الی 8 هزار خودرو در پایتخت به دلیل تردد در این بازه زمانی جریمه می شوند.

این مقام انتظامی ادامه داد:تمام دوربین های سطح شهر، این تخلفات را ثبت می کنند و افسران پلیس در این امر دخالتی ندارند.

رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور پایتخت درباره بخشش جریمه ها بیان کرد:پس از پایان طرح محدودیت ترددی، تصمیماتی درباره بخشش جریمه ها، اتخاذ خواهد شد.

سرهنگ نصیرملا گفت:به شهروندان توصیه می کنم اگر برای دلایل خاص و به ضرورت از خانه خارج شده اند یا تصور می کنند به اشتباه جریمه شده اند یا دارای مجوز هستند، اما پیامک جریمه دریافت کرده اند، مستندات و مدارک خود را پس از پایان طرح به مرکز ما در تهران بزرگ ارائه دهند.

وی بیان کرد:مراکز ما که تحت عنوان واحدهای رسیدگی به تخلفات در مناطق 3، 8، 14، 11، 16، 20، 21 و 22 ایجاد شده اند، مستندات رانندگان را بررسی می کنند و در صورت تایید، جریمه آن ها حذف می شود.

وی در پاسخ به این سوال که مبلغ این جرائم در صورت عدم پرداخت در مدت زمان تعیین شده، دو برابر می شود، گفت:جریمه تخلفاتی که دوربین ها ثبت می کنند، شامل دوبرابر شدن میزان جرائم نمی شود و تنها جرائمی که افسران پلیس حاضر در محل، به رانندگان تسلیم می کنند، دوبرابر می شوند.

دریافت پیامک نشانه جریمه شدن نیست

سرهنگ نصیرملا با اشاره به پیامک جریمه ها اظهار کرد:دریافت پیامک، به معنای جریمه قطعی نیست و به نحوی اطلاعرسانی محسوب می شود. در بسیاری از موارد رانندگان پیامک دریافت نمی کنند، اما پس از دو هفته می توانند با گرفتن آخرین خلافی از مراکز پلیس+10، از وضعیت جرائم خودروی خود اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام/م

 

روزانه 7 هزار خودرو در تهران جریمه می شوند

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی