حفظ کردن اسناد در آتش سوزی
امروزه حفاظت از اسناد و مدارک و همچنین پول و دارایی های ارزشمند در برابر آتش سوزی جزیی از نیاز های اولیه ی هر اداره یا خانه ای می باشد.

چگونه در آتش سوزی، اسناد خود را حفظ کنیم؟

اخر دی ماه 95 که آتش سوزی پلاسکو اتفاق افتاد و باعث ریزش کل ساختمان شد، بسیاری از اسناد و دسته چک فروشنده های زیادی از بین رفت و آن هایی که اسناد خود را در گاو صندوق نسوز و ایمن ذخیره کرده بودند، توانستند تا بعدا آن ها را از بین آوارها پیدا کنند. در واقع گاوصندوق فقط محل نگهداری پول برای جلوگیری از دزدی نیست و باید خصوصیات های دیگری هم داشته باشد تا در صورت بروز اتفاقات ناخواسته ای مانند آتش سوزی پلاسکو، آسیبی به اسناد نرسد. یکی از این خصوصیات مهم، مقاومت گاوصندوق در برابر حرارت و ضربه است.
گاو صندوق نسوز
 
بیشتر گاوصندوق هایی که در گذشته تولید می شد، قابلیت مقاومت بالایی در برابر حرارت نداشته و در هنگام آتش سوزی همراه دیگر وسایل می سوختند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش انواع مواد در ساخت، گاوصندوق های با جنس های مقاومت بسیاری در برابر آتش تولید شدند. هرچند قیمت آن ها نسبت به گذشته خیلی افزایش داشته است؛ اما خیالتان از آن ها در برابر آتش سوزی کامل راحت خواهد بود.
گاوصندوق نسوز زیادی در بازار وجود دارد. شرکت گاوصندوق کاوه یکی از قدیمی و به نام ترین فروشگاه های عرضه گاوصندوق در ایران است که دارای آدرس اینترنتی www.kavehsafe.com است و می توانید انواع گاو صندوق را با جزئیات کامل مشاهده و بررسی کنید. نوع مدل گاوصندوق نسوز از نوع مدل اصلی است که توسط این شرکت عرضه می شود که یکی از این مدل ها، AIKO CS 56 است. مشخصات این نوع مدل شامل:
⦁ وزن آن 56 کیلوگرم است.
⦁ ارتفاع، عرض و عمق آن به ترتیب 37.2، 48.6 و 42.8 ساینتیمتر است.
⦁ دارای قفل دیجیتال لمسی است.
⦁ دارای سیستم آلارم
⦁ دارای 8 استاندارد روز دنیا
⦁ دارای ضمانت کتبی خدمات پس از فروش
⦁ دارای قابلیت استفاده برای دو کاربر با دو رمز متفاوت
⦁ دارای قفل مکانیکی در کنار قفل دیجیتالی
⦁ مناسب برای فروشگاه ها، هتل و دیگر مراکزی احتمال آتش سوزی بالایی دارند.

 

چگونه در آتش سوزی، اسناد خود را حفظ کنیم؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی