راز مهم
5 راز مهم و جالب وجود دارد که فقط 2 نفر در جهان از آن ها اطلاع دارند، در ادامه با این رازهای مهم آشنا خواهید شد.

5 راز مهم و جالب که فقط 2 نفر در دنیا از آن ها اطلاع دارند

راز ها فوق العاده اند زیرا فقط تعداد کمی از افراد از آن ها باخبرند. برخی اسرار از نسلی به نسل بعد منتقل می ‎شوند و بعضی دیگر به مرور زمان از بین می ‎روند. در این قسمت از سرگرمی و رازهای جالب نمناک ، 5 راز برای شما بازگو خواهد شد که فقط 2 نفر در جهان از آن ها اطلاع دارند.

رازهایی که می خوانید رازهای جالبی هستند که در عین اینکه چندان حساسیت بالایی ندارند اما در میان برخی ملیت ها دارای اهمیت هستند برای همین مثل یک راز باقی میمانده است.

5. دستمال های شاهنشاهی

ممکن است عجیب به نظر برسد اما یک روش مخصوص برای تا کردن دستمال وجود دارد که کمتر کسی آن را بلد است. این تکنیک در زمان امپراتوری مجارستان اختراع و به سختی پنهان نگه داشته شد ، به طوری که آن را توسط برخی از خدمتگزاران شاهنشاهی به صورت شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می ‎کردند. هر وقت که امپراطور غذا می‎ خورد ، خدمتگزاران دستمال ها را به این روش تا می‎ کردند.

این سنت امروزه هنوز زنده است و فقط 2 افسر وجود دارند که نگهبان این دانش منحصر به فرد هستند و مردم فقط هنگام ملاقات روسای جمهور یا افراد سلطنتی از کشور های دیگر ، شانس استفاده از این دستمال های شاهنشاهی را دارند.

دستمال شاهنشاهی

روش جالب و مخصوص برای تا کردن دستمال

4. نام برنده جایزه

مراسم اهدای جوایز اسکار یکی از معتبرترین و مهم ترین رویداد های سالانه است که اسامی برندگان آن تا آخرین لحظه مخفی نگه داشته می ‎شوند .

کارشناسان و سازمان های مختلفی ، همه آرا را به صورت دستی پردازش می ‎کنند و فقط 2 نفر، برد اولتمننز و زیک روزاس می ‎دانند که چه کسانی برنده جایزه اسکار خواهند بود و البته این 2 نفر هم به دلیل پردازش دستی آرا ، 48 ساعت قبل از شروع مراسم از برنده جوایز باخبر می شوند.

3. زبان آیاپانکو:

زبان آیاپانکو زبان باستانی مردم مکزیک بود، قبل از این که زبان آن ها به مکزیکی تغییر پیدا کند.

پس از استعمار اسپانیا بر مکزیک ، این زبان منقرض شد و تمام تلاش ها برای آموزش آن به نسل های بعدی ناکام ماند.

امروزه تنها 2 نفر در جهان باقی مانده اند که به این زبان صحبت می ‎کنند ، مانوئل سگوویا 75 ساله و ایزیدرو ولازکز 69 ساله که در روستای ایاپا در ایالت جنوبی طبسکو ( مکزیک ) زندگی می ‎کنند.

متخصصان سعی در جمع آوری و ثبت هرچه بیشتر حقایق در مورد این زبان دارند و آن ها به ویژه به تاریخ و فرهنگ این زبان علاقه مند هستند زیرا این زبان به زودی فقط روی کاغذ در دسترس خواهد بود.

زبان آیاپانکو

زبان آیاپانکو زبان باستانی مردم مکزیک

2. معنای نماد های گروه لِد زِپِلین

اعضای گروه لِد زِپیلین برای هر یک از اعضای گروهشان 1 نماد انتخاب کردند و این نماد ها را در آلبوم چهارم خود قرار دادند که بعد ها به یکی از محبوب ترین و افسانه ای ترین آلبوم های دنیا تبدیل شد.

اکنون فقط دو نفر از اعضای این گروه معنی آن نماد ها را می‎ دانند و دو نفر دیگر معنای آن ها را فراموش کرده اند.

گروه لِد زِپیلین

نمادهای گروه لِد زِپیلین

1. اثر برگلاس

این اثر مربوط به یک توهم باور نکردنی است که یک جادو گر قادر به یافتن کارت انتخابی در داخل کارتن کارت ، بدون دست زدن به آن است و فقط 2 نفر قادرند که این ترفند را انجام دهند.

5 راز مهم که تنها 2 نفر در دنیا از آن ها اطلاع دارند

3.3279
این مطلب مفید بود ؟18396
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی