روش های زیبایی
در طول تاریخ از ابتدا تا به امروز همه افراد بخصوص خانمها همیشه برای زیباتر دیده شدن تلاش های بسیاری میکنند شاید برای شما هم جالب باشد با عجیب و غریب ترین و وحشتناک تری آنها آشنا شوید.

عجیب و ترسناک ترین روش های زیبایی زنان در طول تاریخ 

تلاش پرشور برای زیبایی موضوعی است که امروزه در بین همه مردم چه زن، چه مرد وجود دارد. البته شاید هرگز سراغ آن نرفته باشیم اما قطعا فکر آن را در سر داریم. زنان از همان آغاز، استاندارد هایی غیر واقعی از زیبایی خود داشتند که تمام آن ها را از جامعه گرفته بودند و آن ها به دلیل همین تصورات غلط خیال می کنند که زیبایی بدون درد امکان پذیر نیست و برای زیبایی حتماً باید خودشان را به دردسر بیندازد.

ممکن است احساس بدی نسبت به زنانی داشته باشید که هر روز 2 ساعت وقت می گذارند و آرایش می کنند تا بی نقص باشند یا زنانی که موهایشان را به دلخواه خود در معرض نمایش می گذارند تا تقاضای دنیای زیبایی ها را برآورده سازند. ما در این قسمت از نمناک لیستی از وحشتناک ترین اقدامات تاریخ را که زنان برای زیبایی خود انجام می دادند به شما معرفی می کنیم.

بستن پا در چین

ترسناک ترین روش های زیبایی

15 عمل زیبایی ترسناک که در بین زنان رایج است و مطمئناً شما را شوکه می کند. 

1. رژیم غذایی اغوا کننده کرم های کدو

مصرف کرم کدو برای اینکه بدون تغییر میزان غذای خود یا ورزش در وزن متعادلی باقی بمانید. افراد در این روش پس از بلعیدن تعدادی کرم کدو در مدل قرص ( سپس تحمل یک جلسه استفراغ و اسهال برای رسیدن به وزن مورد نظر خود )، این رژیم غذایی را تحمل می کردند. در این حالت فرد نیاز به دفع این کرم کدوها دارد که منجر به مشکلات جدی معده ای و مقعدی می شود و علاوه بر این مشکلات دائمی دیگری مثل سردرد و مشکلات چشمی، صرع، مننژیت و حتی جنون را نیز به همراه دارد. 

2. روش دردناکی به نام میکرومتر

فکر می کنید شیوه ای که صورت خود را آرایش می کنید نسبتا خوب است؟ اما با مشاهده در میکرومتر اینطور نیست ؛ این روش در اصل برای کمک به هنرمندان برای اندازه گیری دقیق ساختار صورت بازیگران طراحی شده است و به روش جدید تاریخی بشر برای ایجاد احساس نامساعد در زنان تبدیل شده است. "عیوبی که تقریبا ًبا چشم عادی دیده نمی شوند، هنگامی که روی صفحه قرار می گیرند، مشخص می شوند. " این رفع کج و معوجی ها نه تنها به طرز بدی دردناک هستند، بلکه تمام آسیب های روانی را نیز به همراه خواهند داشت. 

3. سیاه کردن دندان ها

برخلاف آرزوی امروزی ها برای داشتن دندان های سفید،داشتن دندان سیاه در ژاپن مرسوم بود ؛ این کار در ژاپن به عنوان یک نشانه اشرافیت حدودا صد ها سال انجام می شد و با این حال این فرآیند طولانی و دشوار بود و هر روز نیازمند چندبار استفاده از مواد شیمیایی خطرناک به دندان های کودکان بود که باعث واکنش های آلرژیک شدید نسبت به مواد شیمیایی می شد و در نهایت در سال 1870 توسط دولت ژاپن ممنوع شد.

4. نوشیدن عرق جوی سیاه :

گرایش به خوردن آرسنیک در قرن 19 مرسوم بوده و مشخص شده که برای داشتن " چهره شاداب ، چشم پر نور ، و صورت چاق ( معروف به busty ) این روش مورد استفاده قرار می گیرد، در حالیکه ممکن بود منجر به مسمومیت آرسنیک و علائمی نظیر اسهال ، استفراغ ، ادرار خون آلود ، درد شکم ، درد معده و تشنج هم بشود. البته به این نکته اشاره کنیم که اگر شما از مصرف آن جان سالم به در ببرید، با توقف مصرف قطعا ً خواهید مرد و هیچ راه خلاصی از آن ندارید. 

5. پودر سرب برای داشتن پوست صاف

در قرن شانزدهم و هفدهم استفاده از پودر سرب بسیار مرسوم بود ؛ علاوه بر مقرون به صرفه بودنش، تهیه پودر سرب سریع و آسان بود و و یک پوشش ابریشمی مات داشت اما با این حال استفاده طولانی مدت از آن، باعث ورم مغز، فلج شدن و در نهایت نارسایی چندین عضو بدن می شد. در واقع از همان زمان هم پوست بی عیب و نقص برای زنان بسیار مهم بود و بعد از آن به یک راه عجیب دیگر برای داشتن پوست صاف رسیدند که آن هم استفاده از زالو بود که اندکی خون صورتشان را از طریق گوش هایشان می خورد که امروزه این امر نیز منسوخ شده است اما در بعضی از جوامع همچنان مرسوم است. 

6. قطره چشم مخصوص برای زیبایی چشم ها

زنان قطره های چشمی را که از شهد گیاهان تاجریزی کشنده به دست می آمد، مستقیما ًدر چشمانشان می ریختند تا مردمکشان را گشاد کنند. آنها با این کار خیال می کردند که معصومیت چشمانشان دو چندان شده است و دیگر زیباترین چشم های دنیا را دارند. چنانچه در نمناک عنوان کرده ایم متاسفانه زیبایی آن ها به قیمت گرانی تمام می شد، یعنی تپش قلب، از دست دادن توانایی تمرکز بر روی اشیای نزدیک و در نهایت کوری کامل نصیبشان می شد. 

زیبایی بینی

 روش های زیبایی بینی در زمان قدیم 

7. استفاده از تمیزکننده کاشی و سرامیک

لیسولی که در حال حاضر برای تمیز کردن کاشی های حمام استفاده می کنیم، زمانی یک محصول بهداشتی رایج بود ؛ ادعا می شد که شستشوی واژن با محلول رقیق لیسول، از عفونت و بوی واژن جلوگیری می کند و در نتیجه جوانی و لذت روابط زناشویی را حفظ می کند. در حالی که لیسول باعث التهاب، سوختن واژن و حتی مرگ می شد. 

8. شکم بند دردناک مغناطیسی

در حدود سال 1890 ، "شکم بند مغناطیسی هارست" ادعا میکرد که زشت ترین اندام را زیبا و ظریف می کند. هر چند اشعه ایکسی که زنان از آن ها استفاده می کردند، دررفتگی استخوان دنده ها و سایر آسیب های داخلی را نشان می داد. در واقع باید آن را اینطور تبلیغ می کردند:اگر به کمر باریک علاقه دارید و به دنده هایتان نیازی ندارید حتما از این روش استفاده کنید .

خرد کردن دنده ها در استفاده از این کمربند بسیار اتفاق می افتاد. 

9. کوچک کننده چانه

چانه بسیار بزرگی دارید؟ کمی چربی در اطراف آن جمع شده و یا حتی بدتر از آن اطراف چانه شما آویزان شده است؟ به نظر می رسد باید کاری برای کوچک کردن چانه خود انجام دهید .یک دستگاه ناخوشایند برای جلوگیری از رشد غبغب و بازگرداندن آن وجود داشت که واقعا دردناک و غیر قابل تصور بود.

 حلزون تراپی

کوچک کردن چانه از روش های زیبایی

10. کلاه گیس های عجیب و غریب

در قرن بیست و یکم در بین زنان پز دادن با کلاه گیس های تزیینی بزرگ رواج داشت که با چربی خوک درست می شدند. آن ها این قالب های چوبی پوشیده از مو را که با چربی گوشت در مدت زمانی طولانی چسبیده شده بودند، می پوشیدند. حتی اغلب به شپش آلوده شده بودند و موش ها منتظر آن بودند که به سر افراد حمله کنند. 

11. بالا برنده بینی

دستگاهی که به افراد بسیاری قول داد برای آن ها یک بینی بی عیب و نقص به ارمغان آورد اما چیزی جز سردرد تحویلشان نمی داد . این دستگاه را باید به صورت فرد می بستند که بسیار دردناک بود و منجر به شکل گیری مجدد بینی می شد، آن ها باور داشتند که زیبایی همراه با میگرن بهتر از بینی دارای نقص است . 

12. حرکت حلزون روی صورت

زنانی که اجازه می دادند تا گروهی از حلزون ها روی صورت شان بخزند تا مایع مخاطی چسبناک آنها راز زیبایی پوست شان باشد و اگر مایع مخاطی حلزون برای شان مناسب نبود، از جفت گوسفند روی صورت شان استفاده می کردند. 

حلزون تراپی

 روش های زیبایی با حلرزون

13. دستگاه چال انداز روی گونه

یکی از عجیب و غریب ترین اختراعات، بهتر کردن ظاهر انسان با " ماشین چال انداز " برای بانوان بود. متاسفانه هوس چال انداختن خیلی طول نکشید و از بین رفت، به این دلیل که ایجاد آن چال بسیار دردناک بود و البته امروزه نیز بسیار رایج و مرسوم شده است و با کمک تکنولوژی های جدید درد کمتری دارد. 

14. حلقه های دور گردن

زنان در میانمار و تایلند برای حلقه های گردنی مشهور شده اند . دختران جوانی که به اقلیت قومی تعلق داشتند، شروع به پوشیدن حلقه های برنجی تقریبا ً از 5 سالگی کردند . وقتی بزرگ تر می شدند نیز حلقه های بیشتری اضافه می کردند تا جایی که بسیاری از این حلقه ها گردن را احاطه کرد و فشار وارده از حلقه ها ترقوه ها را پایین می کشید و در نتیجه توهم گردن کشیده به آن ها دست می داد. 

15. پا عروسکی های معروف

در قرن دهم در چین سنتی بود که در آن رقصنده های دربار را به داشتن پاهای عروسکی و لرزان مجبور می کردند که بعد ها پیشنهاد شد فردی بسیار ثروتمند این کار را مدیریت کند. به همین دلیل, مادران انگشتان پاهای کودک دو ساله خود را زیر پاهایشان جمع می کردند و تا حد ممکن محکم می بستند که این فرآیند بسیار دردناک بود و انجام آن به طور دائم فرد را فلج می کرد.

انتظارات جهان به روشنی بی ثبات هستند و اگر ما از تاریخ یادنگیریم ، مجبوریم آن را تکرار کنیم . ما به عنوان یک فرهنگ راه درازی را طی کرده ایم تا زنان احساس کنند که همه جوره زیبا هستند و بتوانند اعتماد بنفس داشته باشند.

این ها عجیب ترین روش های زیبایی در طول تاریخ اند

3.860
این مطلب مفید بود ؟4515
منبع : scoopwhoop / بخش دنیای مد نمناک /ن /م.ح
وبگردی