شنا در مازندران

هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران

تاریخ انتشار : 5 تیر 1399کد مطلب : 42882زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد دریایی از اواخر روز پنج شنبه به مدت 5 روز خبر داد.

ایسنا:سید احمد میر ساداتی در مورد پیش بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد:براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران در روز پنج شنبه پنجم تیر ماه صاف تا قسمتی ابری و در اواخر وقت با افزایش ابر و وزش بادنسبتا شدید موقتی همراه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 29 تا 31 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.

وی افزود:در روز جمعه ششم تیر آسمان استان، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده، وزش باد و کاهش دما پیش بینی می شود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 26 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران تصریح کرد:از جمعه شب تا دوشنبه 9تیر وضعیت جوی در استان، ابری و نسبتاً خنک، بارش متناوب و پراکنده باران، وزش باد و احتمال رعدوبرق بوده
بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 22 تا 25 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 23 تا 27 درجه سلسیوس خواهد بود.

میرساداتی افزود:در روز سه شنبه 10 تیر ماه جاری آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و بعدازظهر در ارتفاعات استان با رشد ابر همراه بوده و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 25 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

وی از هشدار سطح زرد دریایی نیز خبر داد و گفت:از اواخر روز پنج شنبه با شمالی شدن جریان هوا،دریا مواج شده و بیشینه سرعت وزش باد تا 43 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران افزود:اثر مخاطره پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک بوده ومنطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر و زمان پایان این سامانه دوشنبه 9 تیر ماه پیش بینی می شود.

میرساداتی گفت:بنابراین توصیه می شود برای تمام فعالیت های دریایی تمهیدات لازم اندیشیده شود و در طول این مدت شنا ممنوع و ارتفاع موج 1.5نا 2متر است.

انتهای پیام/م

هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : شنا
وبگردی