نماز ماه رجب
ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‏رسد. از جمله اعمال این ماه نماز مستحبی است که پیامبر اکرم (ص) آن را سفارش کردند.

نماز ماه رجب؛ نماز سفارش شده پیامبر اکرم (ص)

ماه رجب یکی از بهترین ماههای سال قمری است که در توصیف ارزش و مقام این ماه، هرچه بگوییم کم گفته ایم و در مطلب " فضیلت ماه رجب " کامل در این باره توضیح دادیم.

اعمال ماه رجب را بطور کامل در مطلب " تقویم و اعمال کامل ماه رجب " بطور کلی و جزئی، شرح دادیم اما در میان این اعمال نمازی سفارش شده است که لازم است نحوه خواندن آن را با همراه ما در ادامه این بخش از نمناک، به شکلی دقیق تر بیاموزید.

نماز ماه رجب

نماز سفارش شده پیامبر اکرم (ص) برای ماه رجب

نماز مخصوص ماه رجب بین نماز مغرب و عشا

رسول خدا صل الله علیه و آله فرموده اند:

اگر کسی در تمام ماه مبارک رجب 60 رکعت نماز به این طریق بخواند که در هر شب دو رکعت و در هر رکعت حمد یک مرتبه و قل یا ایها الکافرون سه مرتبه و قل هو الله احد یک مرتبه باشد و پس از سلام نماز دست ها را بلند کند و بگوید:

لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ هُوَ حَیٌّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلَی کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ وَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ وَ آلِهِ

و سپس دست ها را به صورت بکشد خداوند سبحان دعای او را به اجابت برساند و ثواب شصت حج و شصت عمره را به او عطا فرماید. (مفاتیح الجنان حاشیه ص 286)

نماز مستحبی ماه رجب که پیامبر سفارش کردند

4.6267
این مطلب مفید بود ؟24423
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ز.ت
وبگردی